Wesele Chorzów - Sale weselne

4.71 / 5 z 72 opinii

Lokale weselne z miasta Chorzów

Wyników: 10

Villa Gardena Restauracja

Chorzów

Dominik Duraj, Szef kuchni w Villa Gardena Restauracja zaprasza wszystkie Pary młode, zainteresowane organizację wesela. Swój kunszt przełoży na przygotowanie wykwintnych specjałów, które uświetnią stoły weselne.

Restauracja Czerwona

Chorzów

Restauracja Czerwona zaprasza w swoje progi od 2013 roku. Z największą przyjemnością przygotujemy dla Państwa imprezę do 90 osób.

Liczba miejsc 90

ROMA - Dom Przyjęć

Chorzów

Dom Przyjęć ROMA posiada dwie estetyczne sale mogące pomieścić łącznie 130 osób. Duża sala do 80 osób, mała sala do 50 osób. W zależności od liczby gości, możliwy jest różny ...

Sprawimy, aby dzień Waszego Ślubu był najpiękniejszym i najsmaczniejszym dniem dla Was i dla Waszych bliskich.

 • parking
 • kuchnia
 • klimatyzacja
Liczba miejsc 130

Restauracja SZTYGARKA

Chorzów

Przyjęcie weselne to piękny spektakl, gdy ogląda się je z perspektywy Gościa. Niegasnące uśmiechy, ciepłe gesty, sala jak z bajki, wykwintne menu... Za spektaklem stoi jednak reżyser, który musi zadbać ...

Restauracja Sztygarka to pokłady smaków godne kopalni złota.

 • miejsca noclegowe
 • parking
 • kuchnia
 • klimatyzacja

Restauracja "CARMEN"

Chorzów

Elegancka restauracja "CARMEN" mieści się w granicy miast Chorzowa i Katowic. W jej wnętrzu odbywają się przyjęcia w klimacie staropolskim i śląskim. Zapraszamy!

 • parking
 • kuchnia
 • klimatyzacja
Liczba miejsc 90

Dom Weselny i Restauracja "Cechowa"

Chorzów

Restauracja Cechowa od lat jest miejscem organizacji wszelkiego rodzaju spotkań rodzinnych, jak wesel, jubileusz, urodziny, czy komunie. Zapraszamy także firmy do organizacji imprez integracyjnych.

 • parking
 • kuchnia
 • klimatyzacja
Liczba miejsc 120

Hotel Focus***

Chorzów

Dzień wesela to jeden z najważniejszych w życiu każdego człowieka. Warto aby w tym dniu wszystko było na jak najwyższym poziomie. Hotel Focus Katowice Chorzów to idealne miejsce na zorganizowanie ...

Wymarzone wesele tylko w nowym hotelu Focus!!!

 • miejsca noclegowe
 • parking
 • kuchnia
 • klimatyzacja

Restauracja Nowa Łania

Chorzów

Tradycyjna kuchnia staropolska w najlepszym wydaniu, to coś, czym może pochwalić się Restauracja Nowa Łania. Stare receptury i profesjonalny personel, to przepis na sukces.

Dworek Parkowy

Chorzów

Dworek Parkowy to miejsce, gdzie rustykalne ciepłe wnętrza witają gości, dostarczając domowej atmosfery. Taka oprawa idealnie współgra z przyjęciem weselne, do organizacji którego zapraszamy!

Hotel Gorczowski****

Chorzów

Dzień wesela to jeden z najważniejszych w życiu każdego człowieka. Warto aby w tym dniu wszystko było na jak najwyższym poziomie. Nowo otwarty Hotel Gorczowski ****. To wyjątkowe miejsce na ...

Naszym priorytetem jest, aby ta jedna z najpiękniejszych chwil w życiu na zawsze pozostała w Państwa pamięci i zaproszonych gości.

 • miejsca noclegowe
 • parking
 • kuchnia
 • klimatyzacja

Przyjęcia weselne Chorzów - nasz przewodnik

Rynek restauracyjny oraz lokali świadczących usługi w organizacji przyjęć weselnych w Chorzowie jest wyjątkowo urozmaicony. To ważny element planowania uroczystości weselnej - w końcu to, gdzie odbędzie się nasze wesele, jest kluczowym wyborem, nieraz decydującym o tym, czy wesele będzie udane. 

 

Sala weselna na duże i małe przyjęcie

Warto zdecydować się na profesjonalny zespół ludzi, którzy sprawnie przygotują i zaserwują wyśmienite potrawy na pięknie przystrojone stoły, w cudownie udekorowanej sali przyjęć. Wybór sali weselnej nie jest tak kłopotliwy, jakby się mogło wydawać, ale na kilka aspektów trzeba zwrócić uwagę. Po pierwsze liczba gości jest niejakim ograniczeniem przy wyborze sali, po drugie szukając sali lepiej nie przekraczać weselnego budżetu, po trzecie – sala weselna powinna być tematycznie dopasowana do wesela – jeśli motywem przewodnim wesela jest okres dwudziestolecia międzywojennego, to nowoczesny, minimalistyczny wystrój sali nie będzie na miejscu.

Warto także zwrócić uwagę na lokalizację sali. Ideałem jest, jeśli jest położona blisko miejsca zawarcia związku małżeńskiego, ale nie jest to bezwzględny warunek. O wiele bardziej liczy się otoczenie sali. Tu możemy postawić na wielkomiejskie centrum Chorzowa lub klimatyczny lokal na cichych obrzeżach. Jak ten etap mamy za sobą, możemy zastanowić się, jaki zespół muzyczny wybrać (zobacz więcej) i gdzie w Chorzowie wybrać się na sesje ślubną.

 

Dom weselny w otoczeniu przyrody

W Chorzowie nie brak zachwycających plenerów do realizacji wyjątkowych sesji ślubnych. Niezmiennie, od wielu lat, największą popularnością wśród nowożeńców cieszą się tereny śląskiego wesołego miasteczka oraz położonego obok ogrodu zoologicznego. W czołówce romantycznych lokalizacji znajduje się również chorzowskie rosarium, uchodzące za największą i najbardziej różnorodną hodowlę róż w całym kraju. Szaleństwo młodej pary na jednej z kolejek czy w otoczeniu pięknych kwiatów to znakomita recepta na udane i oryginalne zdjęcia ślubne. Doskonałym rozwiązaniem są ujęcia wykonane na tle zieleni w jednym z chorzowskich parków. Pary często decydują się na sesję zdjęciową pośród pełnych uroku uliczek i deptaków Parku Śląskiego lub Parku Redena. Oprócz zdjęć można tu nakręcić krótki film, lub ujęcia, które później zostaną wykorzystane przy reportażu z wesela.

Decydując się na jedną z tych lokalizacji, warto poszukać w pobliżu domu weselnego. To dobra alternatywa dla tradycyjnej sali weselnej. Na ogół dom weselny jest w całości oddawany do dyspozycji gości. Ponadto można z niego szybko i swobodnie wyjść do ogrodu lub pobliskiego parku. To dobre rozwiązanie dla ślubów, które odbywają się nie tylko w sezonie letnim, ale także zimowym. Wbrew obiegowej opinii, zdjęcia ślubne w zimowej scenerii w niczym nie ustępują tym robionym latem. Dom weselny dysponuje pokojami gościnnymi, w których mogą odpocząć goście przybyli z daleka. Oddanie jednego do dyspozycji nowożeńców należy do tradycji w tego typu miejscach. Jeśli w dniu wesela odbywa się także sesja ślubna, ten prywatny pokój może okazać się bardzo potrzebny. Nic nie stoi na przeszkodzie, by był jedną ze scenerii zdjęć ślubnych. Ponadto można w nim przechować potrzebne rekwizyty, zapasowe stroje i prezenty, które państwo młodzi otrzymają w trakcie wesela.

 

Restauracja na wesele w Chorzowie

Na terenie miasta można spotkać również liczne atrakcje przyrodnicze. Poza Wojewódzkim Parkiem Kultury i Wypoczynku należą do nich również Uroczysko Buczyna, Żabie Doły oraz zespół akwenów Amelung. Wiele par młodych decyduje się na fotografie w trakcie przejażdżki Elką, czyli chorzowską kolejką linową. Oryginalnym pomysłem może być wykonanie zdjęć w okolicy Planetarium Śląskiego oraz Obserwatorium Astronomicznego. W pobliżu tych miejsc bez trudu znajdziemy restaurację, która podejmie się zorganizowania przyjęcia weselnego w tym tak wyjątkowym dla nas dniu. Do wyboru mamy zarówno ekskluzywne restauracje, oferujące wyrafinowane dania z różnych stron świata, jak i swojskie lokale serwujące polskie jadło. To my decydujemy, czy wolimy ekskluzywne wnętrza i wysublimowane dekoracje, czy raczej stawiamy na prostotę, minimalizm i naturalność.

W każdym przypadku do dyspozycji mamy mniejsze i większe lokale zgrupowane w pobliżu najbardziej urokliwych miejsc w Chorzowie. Bez problemu wyprawimy duże, huczne wesele nawet na dwieście osób, a także skromne przyjątko dla rodziców i świadków. Jedno jest pewne – bez względu na wielkość imprezy, zostaniemy potraktowani tak samo wyjątkowo. Chorzowscy restauratorzy z takim samym pietyzmem podchodzą do organizowania zarówno małych przyjęć, jak i dużych zabaw weselnych. Nie zabraknie szampana, tortu, przystawek i wyjątkowego dania głównego. Szczegóły menu ustalimy sobie sami, według gustu i smaku.

Doskonałym tłem dla fotografii są również przykłady dobrze zachowanej architektury. Chorzów jest stosunkowo młodym miastem, mimo wszystko na jego terenie można spotkać piękne fasady budynków. Na szczególną uwagę zasługuje neogotycki gmach poczty, najstarsze liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz wiele innych. W pobliżu tych miejsc także bez trudu znajdziemy klimatyczne kafejki i puby, w których również można wyprawić wesele. Wszystko zależy od wizji państwa młodych.