Wesele Jastrzębie-Zdrój - Sale weselne

4.77 / 5 z 47 opinii

Lokale weselne z miasta Jastrzębie-Zdrój

Wyników: 4

Dom Przyjęć Agata

Jastrzębie-Zdrój

W Domu Przyjęć Agata można miło i przyjemnie spedzić czas przy dobrym, domowym jedzeniu. Dzień wesela to jeden z najważniejszych w życiu każdego człowieka. Warto aby w tym dniu wszystko ...

Z radością i zaangażowaniem spełniamy oczekiwania naszych klientów. Dla nas klient zadowolony to stały klient!

 • miejsca noclegowe
 • parking
 • kuchnia
 • klimatyzacja
Liczba miejsc 90

Hotel Czarny Rycerz

Jastrzębie-Zdrój

Zaciszny zakątek miasta w sąsiedztwie Parku zdrojowego zaprasza Państwa do skorzystania z usług Hotelu Czarny Rycerz! Organizacja wesel i małych uroczystości rodzinnych w kameralnej sali bankietowej naszego hotelu!

 • miejsca noclegowe
 • parking

Hotel Restauracja ,,KONICZYNKA"

Jastrzębie-Zdrój

Ślub i przyjęcie weselne, to szczególne wydarzenie, które na długo pozostaje w pamięci Młodej Pary oraz gości. Z myślą o tej ważnej chwili specjalnie dla państwa Hotel & Restauracja "KONICZYNKA" ...

NOCLEGI DLA GOŚCI WESELNYCH GRATIS!!!

 • miejsca noclegowe
 • parking
 • kuchnia
 • klimatyzacja
Liczba miejsc 140

Hotel Dąbrówka * * *

Jastrzębie-Zdrój

Niezależnie, czy planujecie duże przyjęcie weselne czy kameralne spotkanie z gronie najbliższych i przyjaciół, Kompleks Dąbrówka jest idealnym miejscem. Zapraszamy!

 • miejsca noclegowe
 • parking
 • kuchnia
 • klimatyzacja
Liczba miejsc 120

Przyjęcia weselne Jastrzębie-Zdrój - nasz przewodnik

Jastrzębie-Zdrój – miasto w województwie śląskim. Stosunkowo młode, bo historia miasta sięga zaledwie sto pięćdziesiąt lat wstecz. Oczywiście wcześniej były tu osady, ale wieki boom nastąpił, gdy w poszukiwaniu węgla odkryto… solankę jodowo-bromową. Dzięki temu Jastrzębie-Zdrój może poszczycić się tytułem miasta-uzdrowiska. Czyż można sobie wymarzyć lepsze miejsce na zorganizowanie ślubu i wesela?

 

Sala weselna w pobliżu zabytkowego parku

Jednym z istotnych czynników, który ma niebagatelny wpływ na ostateczny wybór sali weselnej, bez wątpienia jest lokalizacja. Można oczywiście dyskutować, czy ważniejsza jest lokalizacja, czy cena, a może jakość oferowanych usług, ale nie ma sensu się oszukiwać. Eleganckie przyjęcie wymaga eleganckiej oprawy – pod uwagę bierze się również widok z okna. Jastrzębie-Zdrój jako miasto z bogatą tradycją uzdrowiskową, może pochwalić się przepięknymi parkami, w których nie brak majestatycznych dębów, klonów, grabów i lip. Dobrze utrzymany park to nie tylko klomby i kwiaty, to także, a może przede wszystkim zadrzewione aleje, którymi tak chętnie spacerują zakochani. Park Zdrojowy, Park Dąbrówka czy Jar Południowy, to przepiękne, urokliwe miejsca. W ich pobliżu można urządzić naprawdę wyjątkowe wesele. Bliskość parku rozwiązuje kwestię plenerów na sesję zdjęciową. 

Oczywiście nie tylko lokalizację bierzemy pod uwagę, wybierając salę weselną. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na wielkość sali, upewnić się, że pomieści tylu gości, ilu chcemy zaprosić. Warto zerknąć, czy w pobliżu sali znajduje się parking, najlepiej strzeżony. Istotne jest też to, jakiego rodzaju zapleczem dysponuje sala weselna. W niektórych jest to pełna kuchnia z wyposażeniem i kucharzem, który na miejscu przyrządza przepyszne dania, w innych musimy się zadowolić kateringiem. Koniecznie trzeba dopytać, ilu kelnerów będzie obsługiwało uroczystość. Nie jest przesadą oczekiwanie, że jeden kelner zajmie się maksymalnie dwudziestką gości. Innym sposobem na rozwiązanie tej kwestii jest powierzenie każdego stolika (na ogół siedzi przy nich kilkanaście osób), jednemu kelnerowi.

 

Jastrzębie-Zdrój – restauracja na wesele blisko kościoła

W Jastrzębiu-Zdroju można zorganizować zarówno ślub cywilny, jak i kościelny. Jeśli pragniemy po uroczystości zaprosić gości do restauracji, warto rozważyć, czy nie powinna to być restauracja położona w pobliżu jednego z kościołów lub Urzędu Stanu Cywilnego. Kościół świętej Barbary i Kościół Wszystkich Świętych znajdują się na liście jastrzębskich zabytków – warto rozważyć zawarcie ślubu w jednym z nich, choćby ze względu na okazałe wnętrza, które na pewno będą się pięknie prezentować na ślubnych fotografiach. Ponadto fasady tych budynków warte są uwagi i oka fotografa oraz kamerzysty.

Restauracja na wesele lub skromne przyjęcie w pobliżu jednego z kościołów to dobre rozwiązanie, które eliminuje problem przejazdu orszaku ślubnego przez całe miasto. I chociaż może byłoby to efektowne, to warto pamiętać, że wielu gości rezygnuje z przyjazdu na wesele własnym autem, do organizatora wesela zaś należy zapewnienie transportu z miejsca ceremonii do restauracji. Im krótsza trasa, tym mniejszy z tym problem, mniejszy też jest koszt wynajęcia autokaru lub kilku taksówek. W restauracji nie musimy troszczyć się o takie sprawy, jak ustawienie stołów, dekoracje, elastyczne menu (w kuchni na pewno znajdzie się kucharz gotowy do wprowadzenia drobnych modyfikacji), nie zabraknie przystawek, przekąsek, ciast i alkoholi. Trzeba wcześniej ustalić, czy restauracja jest gotowa upiec tort, czy też trzeba go zamówić w zewnętrznej cukierni. Do restauracji można zaprosić gości już w porze obiadowej. To częsta praktyka, takie przyjęcie kończy się podwieczorkiem, po czym goście udają się do domu, a państwo młodzi wyruszają w podróż poślubną.

 

Dom weselny – zadbaj o noclegi dla gości

Duże wesele, na które zapraszamy nie tylko najbliższą, ale i dalszą rodzinę, bardzo często wiąże się z koniecznością zapewnienia gościom noclegów. Jest to tym bardziej istotne, im dalej mieszkają zaproszeni weselnicy. Często zjeżdżają się na wesele z całej Polski, szczególnie w rodzinach hołdujących tradycji, że ślub jest wydarzeniem, na którym obecność jest obowiązkowa. W takiej sytuacji, zamiast szukać restauracji z hotelem w pobliżu, lepiej jest pomyśleć o wynajęciu domu weselnego.

To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ dom weselny zapewnia kompleksową obsługę uroczystości. Jeśli nie chcemy, nie musimy się martwić absolutnie o nic. Do nas należy tylko zaakceptowanie przedstawionych propozycji. Istotne jest między innymi właśnie to, że domy weselne dysponują pokojami gościnnymi, które można udostępnić weselnikom. Państwo młodzi mogą liczyć na apartament dla nowożeńców z szerokim małżeńskim łożem, kwiatami w wazonie i butelką szampana. Nie zabraknie też słodkich przekąsek. Plusem domu weselnego jest także parking, zazwyczaj na ogrodzonym i zamykanym terenie. Do dyspozycji gości jest także ogród. W okresie letnim można tam zorganizować dodatkowe stoliki i pokaz sztucznych ogni. Jeśli w planach jest tylko cywilna ceremonia, można wziąć ślub pod gołym niebem w ogrodzie przynależnym do domu weselnego.