Wesele Jaworzno - Sale weselne

4.94 / 5 z 143 opinii

Lokale weselne z miasta Jaworzno

Wyników: 5
Sala weselna Karczma Borowa Chata, Jaworzno

Karczma Borowa Chata

Jaworzno

Karczma Góralska " Borowa Chata" położona jest w dzielnicy Jaworzna - na Borach. Jest to jedyna karczma w mieście, Lokal istnieje od 2009 roku. Obsługa karczmy zapewnia zawsze miłą obsługę ...

Gospodarze zapewniaja bardzo obfitą imprezę oraz jedzenie !

 • parking
 • kuchnia
Liczba miejsc 150

Gościniec Sosina (dawniej Wodnik)

Jaworzno

Zapraszamy do kontaktu – z przyjemnością pomożemy w zorganizowaniu wesela oraz wyjątkowej uroczystości okolicznościowej. Z nami spełnią Państwo marzenia o wyjątkowym weselu lub niezapomnianej uroczystości jubileuszowej.

Elegancka sala i przystępne ceny

 • miejsca noclegowe
 • parking
 • kuchnia
 • klimatyzacja

Hotel Pańska Góra

Jaworzno

Hotel Pańska Góra do dyspozycji swoich gości oddaje obecnie 41 komfortowo wyposażonych pokoi z łazienkami, w tym dwa luksusowe apartamenty.

Wesele to ten jedyny w życiu dzień wymagający wielu miesięcy przygotowań. O to, aby ostatecznie wyglądał tak, jak wymarzyła go sobie Para Młoda, zadba nasz odpowiedzialny i profesjonalny personel!

 • miejsca noclegowe
 • parking
 • kuchnia
 • klimatyzacja

HOTEL SALA WESELNA ARTUR

Jaworzno

Dzień wesela to jeden z najważniejszych w życiu każdego człowieka. Warto aby w tym dniu wszystko było na jak najwyższym poziomie. HOTEL SALA WESELNA ARTUR w Oświęcimiu to idealne miejsce ...

Zapewniamy profesjonalną obsługę i konkurencyjne ceny.

 • miejsca noclegowe
 • parking
 • kuchnia
 • klimatyzacja
Liczba miejsc 320

Pasjonata Dom Przyjęć Okolicznościowych

Jaworzno

PASJONATA - WESELE Z KLASĄ ZA ROZSĄDNE PIENIĄDZE. Teraz również OKRĄGŁE STOŁY. Cena od 200 zł/os. Wystrój i menu ALL INCLUSIVE. SPECJALNA OFERTA NA WESELA od 100 os., ZNIŻKI WIOSNA/JESIEŃ, ...

Miejsce, które zachwyci Twoich gości...

 • parking
 • kuchnia
 • klimatyzacja
Liczba miejsc 120

Przyjęcia weselne Jaworzno - nasz przewodnik

Pierwsze wzmianki na temat osadnictwa na terenie obecnego Jaworzna pochodzą z epoki kamienia. Jednak to średniowiecze uznawane jest za historyczny początek miasta, które nazwę zawdzięcza jaworom – drzewom licznie występującym w Jaworznie.

 

Restauracja na wesele – postaw na lokalizację w rynku

Jaworzno może pochwalić się odrestaurowanym rynkiem, który zachwyca urokiem kolorowych kamieniczek i niepowtarzalnym klimatem. Rewitalizacja rynku całkowicie zmieniła jego charakter. W tej chwili to miejsce reprezentacyjne. Wzdłuż rynku znajdziemy najmodniejsze sklepy i restauracje. Tu toczy się życie towarzyskie miasta, tu nie brak lokali, w których bez trudu zorganizujemy uroczysty obiad weselny lub całonocne wesele.

Dla narzeczonych, którzy planują brać ślub kościelny, z pewnością interesująca okaże się informacja, iż przy rynku stoi Kolegiata świętego Wojciecha i świętej Katarzyny. Obiekt szczyci się wielowiekową tradycją, barokowym ołtarzem i jednym z największych witraży w Europie. Jednak tym, co najbardziej powinno zainteresować nowożeńców, jest lokalizacja. To dzięki niej nie istnieje problem transportu gości. Z kościoła do restauracji można po prostu przejść piechotą. Orszak ślubny na pewno będzie efektownie wyglądał na tle odnowionych, wielobarwnych budynków. Nie zabraknie okazji do zrobienia kilku efektownych zdjęć. Realizator filmu weselnego może pokusić się o zrobienie kilku ujęć do reportażu.

Wybierając restaurację na wesele, warto wziąć pod uwagę nie tylko lokalizację, ale przede wszystkim wielkość sali.  Bliskość kościoła nie może być wyznacznikiem liczby gości na weselu. W Jaworznie bez trudu znajdziemy zarówno restaurację na duże wesele, jak i mniejszy lokal na skromny obiad dla najbliższej rodziny. Warto także rzucić okiem na restauracyjne menu. Duża różnorodność gwarantuje zarówno znalezienie restauracji serwującej klasyczne dania kuchni polskiej, jak i nieco bardziej egzotyczne potrawy.

 

Sala weselna na obrzeżach Jaworzna

Jaworzno to miasto rozległe, pod względem powierzchni zajmuje trzynaste miejsce w Polsce. W tak dużym mieście nie brak obiektów, w których można wyprawić uroczyste wesele. Odpowiednie miejsce znajdziemy nie tylko przy rynku, ale także w nieco bardziej odległych od centrum regionach. Warto zainteresować się okolicami Zalewu Sosina. Ta część miasta także zostanie poddana wkrótce rewitalizacji, ale już teraz krajobraz nad zalewem można uznać za jedno z piękniejszych miejsc w Jaworznie. Plenerowa sesja ślubna będzie udana o każdej porze roku.

Wybierając salę weselną, warto przyjrzeć się nie tylko widokowi z okna, ale i temu, co owa sala sobą reprezentuje. Pod tym względem Jaworzno ma dużo do zaoferowania. Znajdziemy tu nie tylko ekskluzywne sale weselne w hotelach, ale także lokale w bardziej swojskich klimatach typu zajazd lub karczma. Każdy z tych obiektów może pochwalić się nie tylko oryginalnym wystrojem wnętrza, ale także unikalnym klimatem i menu dopasowanym tematycznie do charakteru sali. Stawiając na salę weselną, możemy całkowicie powierzyć przygotowanie wesela profesjonalistom. Jeśli nie chcemy, nie musimy myśleć o niczym. Menu, dekoracje stołów, wystrój sali, oprawa muzyczna i świetlna – przygotowanie tego wszystkiego będzie należało do obowiązków obsługi sali. Państwo młodzi na weselu mogą poczuć się jak… goście. Oczywiście do ich obowiązków będzie należało zabawianie gości, ale to jedyne, z czym będą musieli się zmierzyć.

Nieco inaczej to wygląda, jeśli planujemy wesele z tematycznym motywem przewodnim. W takim przypadku do obowiązku nowożeńców będzie należało przygotowanie własnych dekoracji stołów i ścian, dobranie odpowiedniej muzyki i skomponowanie menu. Sale weselne dysponują własnym zapleczem kuchennym.

 

Dom weselny – kiedy warto się na niego zdecydować

Domy weselne nie od dziś cieszą się sporą popularnością przy organizacji zarówno dużych, jak i małych wesel. Ich największą zaletą jest kompleksowość usług. W domu weselnym można liczyć nie tylko na profesjonalnie przygotowane wesele, ale także na elementy, o które trudno w innych miejscach. Należy do nich między innymi strzeżony parking na ogrodzonym i zamykanym terenie. Dzięki temu goście mogą bawić się całą noc bez obaw, o pozostawione w przypadkowym miejscu auto. Innym ważnym zagadnieniem jest kwestia noclegów. Na weselach zazwyczaj jest tak, że część gości jest miejscowa, część przyjeżdża z odległych regionów Polski. Tej drugiej części trzeba zapewnić noclegi na czas po weselu. Nawet jeśli będzie to tylko kilka godzin, w dobrym tonie jest wykonać taki gest w kierunku weselników.

Jednak tym, czym sala weselna bije na głowę inne lokalizacje, jest ogrodzony ogród, w który można zorganizować ślub i wesele pod gołym niebem. Ten stosunkowo nowy zwyczaj  na dobre zakorzenił się w naszym kraju, dlatego domy weselne dysponują odpowiednim zapleczem i infrastrukturą, by bez problemu zorganizować tego typu imprezę. Dom weselny można w takim przypadku potraktować jako zaplecze hotelowo-gastronomiczne lub plan B na wypadek bardzo brzydkiego kaprysu pogody.