Wesele Mysłowice - Sale weselne

4.95 / 5 z 293 opinii

Lokale weselne z miasta Mysłowice

Wyników: 9
Sala weselna Szyb Bończyk, Mysłowice

Szyb Bończyk

Mysłowice

Kompleks Bankietowo- Konferencyjny Szyb Bończyk to wymarzone miejsce na wesele. Miejsce w którym odbywają się najważniejsze imprezy w życiu. To zupełnie nowe miejsce w obrębie Górnego Śląska. Sale zostały zaprojektowane ...

 • parking
 • kuchnia
 • klimatyzacja
Liczba miejsc 150

Dom Przyjęć Okolicznościowych FLAMING

Mysłowice

Dzień wesela to jeden z najważniejszych w życiu każdego człowieka. Warto aby w tym dniu wszystko było na jak najwyższym poziomie. FLAMING prowadzi swoją działalność od 1993 roku, a jej ...

Zorganizujemy dla Państwa imprezy zarówno w formie zasiadnej jak i "angielskich stołów"

 • parking
 • kuchnia
 • klimatyzacja
Liczba miejsc 120

Dom Przyjęć Szafranowy Ogród

Mysłowice

DOM PRZYJĘĆ Szafranowy Ogród znajduje się na terenie ogródków działkowych. Dzień wesela to jeden z najważniejszych w życiu każdego człowieka. Warto aby w tym dniu wszystko było na jak najwyższym ...

DOM PRZYJĘĆ Szafranowy Ogród ZAPRASZA. Oferujemy Państwu smaczne jedzenie miłą atmosferę i niezapomniane chwile.

 • parking
Liczba miejsc 100

Dom Przyjęć Hoga

Mysłowice

Dom Przyjęć HOGA renomę zyskał oferując Gościom smaczne, domowe jak i wykwintne potrawy, przygotowane w tradycyjny sposób. Dzień wesela to jeden z najważniejszych w życiu każdego człowieka. Warto aby w ...

Zapraszamy Państwa do Domu Przyjęć Hoga, gdzie od ponad 20 lat zajmujemy się organizacją przyjęć i imprez rodzinnych, koleżeńskich i firmowych. My potrafimy sprawić, że poczujesz się wyjątkowym Gościem!

 • parking
 • kuchnia
 • klimatyzacja
Liczba miejsc 120

Spacerowa 21

Mysłowice

Dzień wesela jest zawsze wyjątkowy i doniosły, warto aby wszystko w tym dniu było zapięte na ostatni guzik. "Spacerowa 21" to idealene miejsce na zorganizowanie tak ważnej imprezy w ...

Chef kuchni Marcin Czubak serdecznie zaprasza...

 • parking
 • kuchnia
 • klimatyzacja
Liczba miejsc 100

Hotel Trojak

Mysłowice

„Trojak" dzięki wyjątkowemu położeniu w leśnym parku, na przedmieściach Mysłowic, pozwoli Państwu spędzić czas w spokojnej, przyjaznej atmosferze, zapominając o pośpiechu dnia codziennego. Dzień wesela to jeden z najważniejszych w ...

Nasz obiekt od ponad 20 lat cieszy się uznaniem wśród Gości, oferując usługi na najwyższym poziomie.

 • miejsca noclegowe
 • parking
 • kuchnia
 • klimatyzacja

Pasjonata Dom Przyjęć Okolicznościowych

Mysłowice

PASJONATA - WESELE Z KLASĄ ZA ROZSĄDNE PIENIĄDZE. Teraz również OKRĄGŁE STOŁY. Cena od 200 zł/os. Wystrój i menu ALL INCLUSIVE. SPECJALNA OFERTA NA WESELA od 100 os., ZNIŻKI WIOSNA/JESIEŃ, ...

Miejsce, które zachwyci Twoich gości...

 • parking
 • kuchnia
 • klimatyzacja
Liczba miejsc 120

"u Knopka" Dom Przyjęć okolicznościowych

Mysłowice

Dom Przyjęć okolicznościowych "u Knopka" zaprasza do skorzystania z oferty weselnej. zadbamy o Wasze dobre samopoczucie, wrażenia estetyczne oraz kulinarne, jak tez dobra zabawę.

Naszym celem jest satysfakcja wszystkich naszych Gości.

 • parking
 • kuchnia
 • klimatyzacja

Dwór Hubertusa Sala Kasztelańska

Mysłowice

Dwór Hubertusa jest wspaniałym miejscem, z elegancką Sala Kasztelańska w stylu szlacheckim oraz wspaniała Sala Myśliwską. Tutaj zorganizujesz unikalne wesele!

 • miejsca noclegowe
 • parking
 • kuchnia
 • klimatyzacja
Liczba miejsc 250

Przyjęcia weselne Mysłowice - nasz przewodnik

Mysłowice to miasto położone na Wyżynie Śląskiej. Sąsiaduje między innymi z Katowicami, Jaworznem i Sosnowcem. Mimo położenia w przemysłowej części aglomeracji śląskiej nie brak tu ciekawych miejsc, urokliwych zabytków i terenów zielonych.

 

Sala weselna w pobliżu średniowiecznych zabytków

Mysłowice mogą pochwalić się bogatą, wielowiekową historią. I chociaż burzliwe dzieje miasta nie pozwoliły na zachowanie wielu z nich, przy odrobinie wysiłku bez problemu znajdziemy tu ślady minionych wieków. Kościół Najświętszej Maryi Panny uważany jest za najstarszy murowany budynek w mieście. I chociaż przez wieki był kilkukrotnie przebudowany, są ślady, które świadczą o jego średniowiecznym pochodzeniu. Ślub w takim miejscu niewątpliwie będzie atrakcją nie tylko pod względem religijnym, ale także kulturowym.

W pobliżu kościoła znajdziemy bez trudu odpowiednią salę weselną, która zapewni optymalne warunki do zorganizowania przyjęcia. Przed podpisaniem umowy i wynajmem konkretnej sali weselnej, warto się jej dobrze przyjrzeć, sprawdzić, czy spełnia nasze oczekiwania, czy jest w stanie pomieścić taką liczbę gości, jaką planujemy zaprosić, czy jej architektura i dekoracje są zgodne z naszą wizją wesela.

Istotne jest także, czy menedżer sali będzie obecny na weselu przez całą noc. Nawet jeśli planujemy idealne wesele bez żadnych problemów, nie ma gwarancji, że przez całą noc nie przydarzy się coś nieprzewidzianego. Obecność menedżera pozwoli w krótkim czasie rozwiązać małe i duże problemy. Nawet, jeśli przez całą noc na sali będą kelnerzy, nie będą czuli się kompetentni w wielu kwestiach, dlatego obecność kogoś z kadry kierowniczej powinna być jednym z warunków wynajmu sali. Wybierając salę weselną, warto przemyśleć także kwestię menu, cateringu, obsługi kelnerskiej. Istotne są tak wydawałoby się banalne sprawy, jak to, gdzie będzie przechowywany alkohol i ciasta. Brak chłodnego pomieszczenia i podanie na stół ciepłego alkoholu może skutecznie zepsuć każde, najlepiej nawet przygotowane wesele.

 

Restauracja na wesele blisko kościoła

Mysłowice to jedno z tych miast, które mogą poszczycić się wieloma religiami i związkami wyznaniowymi. Nie ma tu jednej, dominującej religii, nie ma nietolerancji i nie ma wzajemnych animozji. Właśnie dlatego w Mysłowicach odbywa się wiele ślubów innych niż katolickie. Mamy tu kościół ewangelicko-augsburski Apostołów Piotra i Pawła, zbór Zielonoświątkowców, zbór wyznawców kościoła Bożego w Chrystusie i cztery zbory świadków Jehowy. Oprócz powyższych na terenie Mysłowic znajduje się dwanaście parafii katolickich. Tak duży wybór obiektów sakralnych sprawił, że na terenie Mysłowic prężnie rozwinął się rynek restauratorów. Nie brak tu restauracji położonych w pobliżu kościołów, jak i tych zlokalizowanych w nieco mniej uczęszczanych częściach miasta.

Z logistycznego punktu widzenia, planując poślubny obiad w restauracji, najlepiej wybrać jest taką, która będzie położona w pobliżu kościoła. Znacznie ułatwia to przemieszczenie się nowożeńców i gości. Dzięki temu nie tracimy czasu na przejazd ulicami miasta, nie musimy także czekać długo na pierwsze ciepłe danie. Wystarczy, że jedna osoba uda się do restauracji kilka minut wcześniej i da znać, że można już szykować obiad. Taki niby drobiazg potrafi zrobić bardzo dobre wrażenie na gościach. Wybierając restaurację, nie można myśleć tylko o lokalizacji. Chociaż jest ona bardzo ważna, równie istotne jest to, czy sala restauracyjna jest w stanie pomieścić zaplanowaną liczbę gości.

Warto także przed wynajęciem restauracji zerknąć do menu. Restauracje bardzo różnią się między sobą pod względem specjalizacji. Typowo polskich dań nie dostaniemy w restauracji serwującej na co dzień kuchnię indyjską. Z drugiej strony – dania indyjskie mogą być ciekawym pomysłem i niespodzianką dla gości, którzy na co dzień żywią się bardziej tradycyjnie. W sezonie letnim warto upewnić się, że restauracja dysponuje klimatyzowaną salą.

 

Dom weselny – urządź wesele w amerykańskim stylu

Co łączy większość amerykańskich ceremonii ślubnych, jakie mamy okazje oglądać na filmach? Ceremonia zawarcia związku małżeńskiego rzadko odbywa się w kościele. W Polsce nie jest to aż tak proste, trudno zawrzeć w plenerze ślub kościelny. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by w ten sposób złożyć cywilną przysięgę małżeńską. Jeśli marzy nam się właśnie taka forma ślubu, warto pomyśleć o wynajęciu na ten cel domu weselnego z ogrodzonym terenem, najlepiej ogrodem. W takim miejscu nie będzie problemu z ustawieniem stołów krzeseł dla gości oraz podwyższenia dla urzędnika stanu cywilnego.

Większość domów weselnych jest przygotowana na taką ewentualność i dysponuje odpowiednim wyposażeniem ogrodowym. Jeśli mamy chęć, możemy w ogrodzie zorganizować całe przyjęcie weselne. Bliskość domu weselnego rozwiązuje w tym wypadku wiele problemów logistycznych, jak choćby źródło prądu elektrycznego czy dostępność toalet. Poza tym warto pamiętać, że domy weselne dysponują pokojami gościnnymi, w których można ulokować gości przybyłych z daleka. Sala weselna także powinna być przygotowana na przyjęcie gości. W razie bardzo brzydkiej pogody będzie doskonałym wyjściem awaryjnym.