Wesele Piotrków Trybunalski - Sale weselne

4.99 / 5 z 898 opinii

Lokale weselne z miasta Piotrków Trybunalski

Wyników: 2

Vestil Business & Conference Hotel

Piotrków Trybunalski

Elegancko i bez kompromisów? Właśnie tak może wyglądać Wasze wesele w Hotelu Vestil Business & Conference***. Oprócz nienagannej obsługi, pysznej kuchni i pięknego wystroju oferujemy Państwa gościom bogatą i wygodną ...

Magia chwili, elegancja wnętrza, wysokiej klasy obsługa

  • miejsca noclegowe
  • parking
  • kuchnia
  • klimatyzacja
Liczba miejsc 140

CASABLANCA

Piotrków Trybunalski

Sala Bankietowa Casablanca to wprost idealne miejsce na zorganizowanie wesela. Casablanca to połączenie niezwykłej atmosfery i nowoczesnego stylu, który zaspokoi gusta każdego gościa.

Smaczne menu z polskiej kuchni i profesjonalna obsługa jest gwarancją udanej imprezy.

  • parking
  • kuchnia
  • klimatyzacja
Liczba miejsc 100

Lokale znajdujące się w pobliżu miasta Piotrków Trybunalski

Przyjęcia weselne Piotrków Trybunalski - nasz przewodnik

Niepowtarzalne i niezapomniane przyjęcie weselne, to marzenie każdej młodej pary. Nic dziwnego, bo w końcu całe wydarzenie uwiecznione będzie na jedynej trwałej pamiątce z tej wyjątkowej chwili w życiu - filmie ze ślubu i wesela, przykłady których zobaczyć możemy na stronie (kliknij tutaj).

 

Sala weselna w okolicy Piotrkowa Trybunalskiego

W Piotrkowie Trybunalskim oferta lokali specjalizujących się w organizacji wesel jest bardzo urozmaicona. Warto poświęcić chwilę na wybór najlepszego specjalisty a po podjęciu tej decyzji, spotkać się i wspólnie zaplanować przebieg, wystrój oraz menu na nasze wesele marzeń. Żaden szczegół nie powinien być pozostawiony przypadkowi, dlatego warto poświecić trochę czasu na zaplanowanie wszystkich elementów wesela. Wbrew pozorom jest ich całkiem sporo.

Tradycyjnie wesele zaczyna się powitaniem państwa młodych w domu weselnym chlebem i solą. Tej ceremonii przewodniczą rodzice państwa młodych. Jednak powoli zwyczaj ten zanika, obsługa sali weselnej powinna być uprzedzona, czy państwo młodzi chcą powitania, czy niekoniecznie. Podobnie rzecz ma się z oczepinami. Niegdyś obowiązkowy punkt wesela o północy, dziś zdegradowany do roli kilku gier towarzyskich lub całkowicie pomijany. Jeśli nie planujemy oczepin, tort nie musi być podany o północy przed oczepinami, można zaplanować go na wcześniejszą lub późniejszą porę. Kolejnym punktem na liście jest oprawa muzyczna. Tu do dyspozycji mamy zespół wyspecjalizowany w weselach lub DJ-a. Zdarza się też, że oprócz DJ-a na sali pojawia się wodzirej, by poprowadzić zabawę i oczepiny. Jeśli na weselu przygrywa orkiestra, jej frontmen pełni także funkcję wodzireja.

 

Restauracja na wesele w Piotrkowie Trybunalskim

Nie brakuje pięknych lokalizacji, które mogą stanowić cudowne tło dla naszego przyjęcia. Tradycyjnie ogromną popularnością cieszy się Stare Miasto, niemal całkowicie wpisane w rejestr zabytków. Nic dziwnego, że w wąskich uliczkach i pięknie odrestaurowanych kamienicach napotykamy na kluby i restauracje z dobrą muzyką (zobacz więcej), z pewnością świetnie nadające się na tego typu imprezę.

Wzdłuż brzegu rzeki Pilicy, podobnie jak na nabrzeżach jeziora Bugaj można natrafić na klimatyczne miejsce świetnie nadające się na kameralne wesele, czy odświętny weselny obiad. W okolicach miasta znajduje się również rezerwat Dęby, w którego obrębie także znajdziemy kilka obiektów spełniających nasze wymogi. Pozostając przy terenach zielonych, warto również rozważyć miejsce na sesję ślubną w jednym z piotrkowskich parków, między innymi parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego, czy parku Belzackiego. Nowożeńcy upodobali sobie zwłaszcza ten pierwszy, głównie ze względu na znajdujący się w pobliżu ogród botaniczny.

Restauracja to dobry wybór, jeśli nie chcemy zbyt mocno angażować się w organizację naszego wesela, ale chcemy, by było na najwyższym poziomie. Piotrkowscy restauratorzy organizują wesela, którym niczego nie można zarzucić. Bez obaw możemy złożyć w ich ręce nie tylko przygotowanie weselnego menu (w tym są mistrzami), ale także dekoracje sali, optymalny układ stołów (nie zawsze litera U jest tym, czego potrzebują państwo młodzi i goście), nagłośnienie sali, oświetlenie (niektóre sale dysponują nowoczesnym oświetleniem i potrafią zaskoczyć gości niesamowitymi efektami świetlnymi). Możemy też liczyć na to, że restauracja współpracuje z DJ-em lub profesjonalnym zespołem.

W dobrej restauracji pracuje zgrana ekipa kelnerów, która zadba o to, by goście czuli się obsłużeni na najwyższym poziomie. Na stole na pewno nie zabraknie dzbanka z zimną wodą, a karafka z alkoholem nigdy nie będzie pusta. Do kelnera można też zwrócić się w przypadku jakiegokolwiek problemu. Profesjonalny kelner poradzi sobie nie tylko z podaniem obiadu, na ogół wie też co zrobić np. w przypadku niespodziewanej plamy na koszuli.

 

Dom weselny w pobliżu Piotrkowa Trybunalskiego

Na uwagę młodych par zasługuje również dawna, świetnie zachowana lub odrestaurowana architektura Piotrkowa. Warto w tym miejscu wymienić kamienice w stylu secesyjnym, nadające niesamowity klimat Alejom 3 Maja, oraz wieżę wodną z pierwszej połowy XX wieku. Jako tło dla pięknych zdjęć może również posłużyć budynek pałacu Rudowskich - w którym obecnie znajduje się Państwowa Szkoła Muzyczna - oraz fasada Piotrkowskiej Manufaktury przy ulicy Sulejowskiej.

Dom weselny to dobry wybór, jeśli chcemy wyprawić wesele, które będzie trwało dłużej niż jeden dzień, oraz jeśli planujemy poprawiny następnego dnia po weselu. W takiej sytuacji dobrze jest mieć wszystkich gości zgromadzonych w jednym miejscu. Trzeba też zadbać o miejsca noclegowe dla nich. Dom weselny rozwiązuje zarówno problem noclegów, jak i parkingu. Dodatkowo dysponuje ogrodem, który także jest do dyspozycji gości. W ciepłą, letnią noc goście na pewno chętnie udadzą się na nocną przechadzkę po ogrodzie.

Niewykluczone, że zechcą to uczynić nawet sami nowożeńcy. Chociaż są gospodarzami wieczoru, mogą chcieć spędzić kilka chwil sam na sam. Spowite w półmroku ogrodowe alejki na pewno zadbają o romantyczny nastrój. Warto także rozstawić w ogrodzie stoliki dla gości i mały minibar z grillem.