Wesele Koszalin - Sale weselne

4.84 / 5 z 99 opinii

Lokale weselne z miasta Koszalin

Wyników: 11

Restauracja Zielony Młyn

Koszalin

W otoczeniu średniowiecznego muru, w samym centrum miasta napotkacie Restaurację Zielony Młyn, gdzie z przyjemnościową zorganizujemy dla Was wesele, czy inne przyjęci okolicznościowe.

Serdecznie zapraszamy do organizacji niezapomnianych przyjęć weselnych!

 • parking
 • kuchnia

HOTEL TRAWA ***

Koszalin

Na część gastronomiczna hotelu Trawa składają się trzy sąsiadujące ze sobą pomieszczenia. Zachęcamy Państwa także do skorzystania z naszego cateringu.

 • miejsca noclegowe
 • parking
 • kuchnia
 • klimatyzacja
Liczba miejsc 150

Hotel Gromada Arka Koszalin ***

Koszalin

HOTEL GROMADA Arka*** to położony w Koszalinie, jeden z sieci hoteli Gromada obiekt, dysponujący świetnym zapleczem gastronomiczno-hotelarskim.

Zapraszamy do organizacji uroczystości w Naszym Hotelu wszystkich tych, którzy cenią sobie dobry smak oraz miłą, niepowtarzalną atmosferę!

 • miejsca noclegowe
 • parking
 • kuchnia
 • klimatyzacja
Liczba miejsc 100

Hotel VERDE***

Koszalin

Najnowocześniejszy obiekt wypoczynkowo-konferencyjny zaprasza Państwa do skorzystania ze specjalnie przygotowanej oferty weselne! W Hotelu Verde... przyjęcia organizujmy nawet do 300 osób.

Liczba miejsc 300

Meduza "Hotel - Restauracja"***

Koszalin

Serdecznie zapraszamy do Hotelu-Restauracji "Meduza" w Mielnie, gdzie zorganizujemy dla Państwa wspaniała uroczystość weselną.

 • miejsca noclegowe
 • parking
 • kuchnia
Liczba miejsc 100

Dworek Osiecki

Koszalin

Szlachecka posiadłość z początku XX wieku jest obiektem hotelowym, o nazwie Dworek Osiecki. Zapraszamy Państwa do skorzystania z pobytu or organizacji imprezy!

Organizacja przyjęcia w Dworku Osieckim daje gwarancję spełnienia wszystkich Państwa oczekiwań, stworzenia niepowtarzalnej atmosfery oraz rozkoszowania się specjałami naszej kuchni.

 • miejsca noclegowe
 • parking
 • kuchnia
 • klimatyzacja

Posiadłość BARNINEK

Koszalin

Posiadłość BARNINEK to wspaniałe miejsce, gdzie można miło spędzić czas oraz organizować niezapomniane przyjęcie. Zapraszamy!

Naszym celem jest zapewnienie Państwu wypoczynku i obsługi na jak najwyższym poziomie.

 • miejsca noclegowe
 • parking
 • kuchnia
 • klimatyzacja
Liczba miejsc 100

Dom Weselny Pod Dobrym Aniołem

Koszalin

Pod Dobrym Aniołem, taka nazwę nosi nasz dom weselny i takie przesłanie niesiemy wszystkim Młodym parom, organizującym u nas swoje wesele!

U nas czeka na Ciebie miła domowa atmosfera i niezapomniane chwile.

 • miejsca noclegowe
 • parking
 • kuchnia
 • klimatyzacja
Liczba miejsc 170

Cichy Dwór

Koszalin

Dzień wesela to jeden z najważniejszych w życiu każdego człowieka. Warto aby w tym dniu wszystko było na jak najwyższym poziomie.Cichy Dwór w Policku to idealne miejsce na zorganizowanie tej ...

"Wyjątkowe miejsce na wyjątkowe chwile" Niecodzienna atmosfera i pełne uroku wnętrza XIX wiecznego majątku ziemskiego.

 • miejsca noclegowe
 • parking
 • kuchnia
 • klimatyzacja
Liczba miejsc 150

Wesele nad jeziorem - ośrodek Radew w Rosnowie

Koszalin

Malowniczo położony kompleks otoczony jeziorem i lasami. Dwie sale weselne dla 160 i 250 osób oraz nocleg dla wszystkich gości, aby nikogo nie pominąć w tym ważnym dniu. W cenie ...

Wesele blisko Koszalina w ośrodku wypoczynkowy Radew w Rosnowie.

 • miejsca noclegowe
 • parking
 • kuchnia
 • klimatyzacja
 • dla niepełnosprawnych
Liczba miejsc 410

Minibrowar Kowal

Koszalin

Minibrowar Kowal to wspaniałe miejsce, gdzie w oryginalnym klimacie i wystroju możecie zorganizować wspaniałe przyjecie weselne. Spełnimy wasze marzenia!

Przyjęcia weselne Koszalin - nasz przewodnik

Pierwszą rzeczą, na jaką zwraca się uwagę przy wyborze lokalu będącego miejscem organizacji przyjęcia weselnego, jest liczba oferowanych miejsc. Przyjęło się, że restauracje oferujące od kilkudziesięciu do stu miejsc dla gości to małe domy weselne czy restauracje znajdujące się w samych centrach miast. Hotele, które zapewniają nie tylko powierzchnię dla dwustu gości, ale również pokoje gościnne na wypadek dwudniowego przyjęcia, zazwyczaj są zlokalizowane na obrzeżach aglomeracji bądź nawet oddalone od nich o kilkanaście czy kilkadziesiąt kilometrów.

 

Idealna sala weselna w Koszlainie – jaka?

W samym Koszalinie niestety może być problem ze znalezieniem odpowiedniego miejsca do zorganizowania wesela. Miasto, mimo że jest sporym ośrodkiem kulturalnym w województwie zachodniopomorskim i posiada wiele ciekawych zabytków, zdaje się nie dysponować lokalami weselnymi czy restauracjami. Najłatwiej znaleźć restaurację w okolicy murów obronnych przy Muzeum Okręgowym. Jednak jeśli chcemy urządzić wesele właśnie tam, dla pewności musimy zarezerwować lokal z dużym wyprzedzeniem.

Średniowieczne mury obronne to doskonałe tło do zrobienia kilku pamiątkowych fotografii nie tylko państwu młodym, ale także gościom. W sezonie letnim, gdy wcześnie robi się widno, można zorganizować mini zabawę polegającą na wzajemnym fotografowaniu się w tym miejscu z panną młodą lub panem młodym. Oczywiście za możliwość zrobienia pamiątkowej fotki trzeba będzie zapłacić. Można to potraktować jako nowoczesną formę zbierania na tradycyjny wózek, zamiast tańca – fotografia, którą zachowa zarówno jedno z nowożeńców, jak i gość.

 

Dom weselny na obrzeżu Koszalina

Na szczęście inaczej sytuacja ma się w okolicznych miejscowościach. Ze względu na położenie Koszalina można z niego łatwo dojechać do takich jezior jak Parnowskie, Tatowskie, Lubiatowo Północne, Południowe i Wschodnie czy największe w tamtym regionie jezioro Jamno. To daje niepowtarzalną okazję do zorganizowania przyjęcia weselnego w którymś z lokali znajdujących się nad brzegiem jednego z tych zbiorników wodnych. Jeśli nie przepadają Państwo za wodą, w okolicy Koszalina znajdują się także takie restauracje, hotele i domy weselne, które nie są położone nad żadnym z akwenów, ale również sąsiadują z przyrodą i zalesionymi terenami.
Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się domy weselne położone w pobliżu Koszalina, ale ciągle nie w centrum miasta. To oddalenie zapewnia warunki do zorganizowania klimatycznego wesela bez konieczności dbałości o nocny hałas, który w centrum miasta mógłby przeszkadzać mieszkańcom okolicznych domów.

Dom weselny w pobliżu Koszalina to także możliwość zorganizowania wesela lub poprawin w plenerze. Szczególnie popularne są te drugie – w ciągu dnia można zorganizować grilla i party nad basenem. W sezonie letnim jest to bardzo popularne i często stosowane rozwiązanie. Dla wygody gości dom weselny udostępnia pokoje gościnne. Nie ma konieczności udawania się po weselu do domu i wracania następnego dnia. Dla daleko mieszkających weselników byłoby to szczególnie uciążliwe.

 

Restauracja na wesele

Jak już zostało powiedziane, w samym centrum miasta o typową salę weselną jest trudno. Jeśli jednak w planach jest nieduże wesele lub tylko uroczysty obiad, na pewno uda się znaleźć restaurację, która spełni oczekiwania nowożeńców. Inną opcją jest zorganizowanie wesela w jednej z restauracji w pasie nadmorskim w pobliżu Koszalina. Warto pamiętać, że Koszalin, choć nie leży nad samym morzem, położony jest w stosunkowo niedużej odległości od niego. Warto to wykorzystać planując wesele. W pobliżu nadmorskich plaż na pewno znajdzie się elegancka restauracja, a może karczma czy zajazd, gdzie da się zorganizować zarówno wesele z najwyższej półki, jak i tradycyjne staropolskie wesele, gdzie menu, jak to nad morzem, będzie opierało się głównie na bałtyckich rybach. Bliskość morza zapewnia dostęp do świeżych, niemrożonych ryb.

Pogoda nad morzem bywa kapryśna, dlatego nad samym morzem wesele w plenerze trzeba planować bardzo ostrożnie, raczej nie liczyć na gorącą noc, nawet w lecie i koniecznie mieć w zanadrzu salę weselną, do której da się przenieść uroczystość, gdyby pogoda okazała się wyjątkowo złośliwa. Z drugiej strony – nie można z góry zakładać najgorszego. Lato nad Bałtykiem potrafi być naprawdę gorące.

Dzięki zorganizowaniu wesela w takiej okolicy nie będą się Państwo musieli martwić tym, gdzie zaplanować ślubną sesję zdjęciową (zobacz więcej). Także wśród mnogości weselnych jadłospisów na pewno znajdą Państwo to menu, które będzie dopasowane właśnie do Państwa gustów. Nie muszą to być ryby, ani nawet owoce morza. Równie dobrze można postawić na tradycyjną kuchnię polską lub wybrać jedną z ulubionych kuchni świata. W lecie szczególnie dobrze sprawdzają się lekkie dania kuchni śródziemnomorskiej, w zimie można sobie pozwolić na nieco cięższe i tłustsze potrawy. 

Nadmiar tłuszczu bez trudu spalimy, spacerując po wydmach. Z uwagi na przepiękne krajobrazy warto zorganizować ślub i wesele właśnie w Koszalinie i okolicach. Lokalny nadmorski koloryt znacznie różni się od obyczajów znanych z centrum kraju.