typ: Restauracja, województwo: Wielkopolskie , miejscowość: Poznań

Restauracja RATUSZOVA

Restauracja RATUSZOVA - Poznań

W centrum wielkopolskiej stolicy, w piwnicach kamieniczki o numerze 55 czas sie zatrzymał ... Przesiąknięte historią wnętrze zamarło w swoim wystroju, wzbogacone podmuchem nowoczesnych detali. Od ponad pół wieku istnieje tutaj Restauracja Ratuszova, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością, gdzie klimat renesansowej kamieniczki wypełnia aromat staropolskich potraw, a każdy Gość traktowany jest wyjątkowo.

Ratuszova to jednak coś więcej niż tylko Restauracja — to spotkanie z historią i to na dodatek z jej najsmaczniejszą częścią. Nie tylko aranżacja wnętrza przypomina o silnym związku ze staropolskim zwyczajem, lecz przede wszystkim proponowana kuchnia, która potrafi zachwycić nawet najbardziej wybredne podniebienia.

Każdy, kto odwiedzi Ratuszovą, przekona się, iż powstała ona z zamiłowania do tradycji i jedzenia. W roku 1657 w kamiennicy o numerze 55 mieszkał przez niecały rok król Polski Jan II Kazimierz z rodu Wazów, który stał sie inspiracją do stworzenia wnętrza pełnego szlacheckiego oraz królewskiego wyrazu. Dla przełamania konwencji właściciele zdecydowali sie na dodatki pochodzące z początku zeszłego wieku. Dzięki temu między innymi mroki piwnicznego wnętrza rozświetlają secesyjne lampy, a wystrój Ratuszovej dopełniają designerskie ozdoby i barowe meble o najwyższej jakości wykonania.

Dla naszych Szanownych Gości przygotowaliśmy trzy sale: restauracyjną, kawiarnianą i barową. Od kwietnia zapraszamy także do naszego ogródka letniego na Rynku.
Restauracja Ratuszova będzie zaszczycona możliwością ugoszczenia Państwa w swoich murach. Nasza elastyczność i otwartość na różne pomysły z pewnością sprawią, iż długo nie zapomną Państwo o wizycie w Ratuszovej.

Serdecznie zapraszamy.

Galeria zdjęć

Facebook
Restauracja RATUSZOVA
Wasza ocena:
4.75   |  głosów: 4

Skontaktuj się z lokalem, otrzymasz wyjątkową ofertę

Dodaj swoją opinię

Twoja ocena lokalu:
Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.
Polecamy także najlepsze lokale z województwa wielkopolskiego

Hotel Sułkowski Conference & Resort

Boszkowo Letnisko

W przestronnych wnętrzach, nowoczesnego obiektu hotelowo-weselnego - Hotel Sułkowski - zapewniamy trzy eleganckie sale La Perla, Blue Cafe, Vitalia na imprezy okolicznościowe w zależności od charakteru i ilości ...

Eleganckie wnętrza i profesjonalna obsługa pozwolą Państwu rozkoszować się smakiem wyśmienitych dań oraz panującą atmosferą.

 • miejsca noclegowe
 • parking
 • kuchnia
 • klimatyzacja

Dworek Staropolski

Poznań

Wnętrza Dworku Staropolskiego wystylizowane na staropolskie i myśliwskie klimaty tworzą niepowtarzalny nastrój. Wyśmienita staropolska kuchnia oraz miła obsługa i atrakcyjne ceny przyciągają do nas gości z całej Polski. Zapraszamy serdecznie ...

Posiadamy wszechstronne doświadczenie w organizacji imprez okolicznościowych.

 • miejsca noclegowe
 • parking
 • kuchnia
 • klimatyzacja
Liczba miejsc 130

Hotel Glamour***

Poznań

Oferta weselna Restauracji Glamour przewiduje 5% rabat na wesela w piątki oraz menu w cenie od 179 zł a w miesiącach listopad, styczeń, luty, marzec - rabat 10%. Atrakcyjny wystrój, ...

 • miejsca noclegowe
 • parking
 • kuchnia
 • klimatyzacja
Liczba miejsc 140