Wesele Wałbrzych - Sale weselne

4.69 / 5 z 58 opinii
wyróżnione lokale

Lokale weselne z miasta Wałbrzych

Wyników: 7

Hotel i Restauracja Maria

Wałbrzych

Hotel i Restauracja Maria to kompleks, który ma ogromne doświadczenie w organizacji wesel. Profesjonalna obsługa kelnerska i fachowe doradztwo gwarantują udane przyjęcie.

Od początku istnienia naszego Hotelu i Restauracji zyskaliśmy wysoką renomę jako organizator przyjęć weselnych. Dziś możemy stwierdzić, że mamy ogromne doświadczenie w organizacji wesel.

 • miejsca noclegowe
 • parking
 • kuchnia
 • klimatyzacja
Liczba miejsc 250

Prestige Sala Bankietowa

Wałbrzych

Sala Bankietowa Prestige zaprasza Państwa do rezerwacji wolnych terminów na zorganizowanie wymarzonego wesela!

Zielone Wzgórze

Wałbrzych

Obiekt Zielone Wzgórze specjalizuje się w organizacji przyjęć weselnych oraz innych przyjęć okolicznościowych. Do dyspozycji gości oddajemy dwie sale, przestronny parking oraz pokoje do wynajęcia. Skontaktuj się z nami i ...

Serdecznie zapraszamy do organizacji wesela w Zielonym Wzgórzu!

 • miejsca noclegowe
 • parking
 • kuchnia
 • klimatyzacja

Gościniec Nowa Wioska

Wałbrzych

"Gościniec Nowa Wioska" to idealne miejsce na zorganizowanie wesela. Obiekt położony jest wśród zieleni, pięknych drzew. Kucharze przygotowują na życzenie klienta zawsze wyjątkowe dania.

 • miejsca noclegowe
 • parking
 • kuchnia
 • klimatyzacja
Liczba miejsc 110

Hotel Zamkowy

Wałbrzych

Hotel Zamkowy w Wałbrzychu kompleksowo przygotuje Twój najważniejszy dzień w życiu. Specjalnie dobrana i wyszkolona kadra dopilnuje wszystkich szczegółów, aby Twoje wesele było wyjątkowe.

 • miejsca noclegowe
 • parking
 • kuchnia
 • klimatyzacja
Liczba miejsc 350

Karczma Gospocha

Wałbrzych

Karczma Gospocha do dyspozycji swoich gości oddaje aż 3 sale biesiadne z łączna ilością miejsc - 200. Z radością przygotujemy Twoje przyjęcie weselne.

Staropolski wystrój lokalu oraz przednie jedzenie zapewniają niezapomniany klimat imprez organizowanych w Karczmie.

 • parking
 • kuchnia
 • klimatyzacja
Liczba miejsc 250

Mirjan2 Zamek Książ - Ślub i wesele w Zamku Książ

Wałbrzych

Mirjan 2 położony jest w pięknym kompleksie "perły Dolnego Śląska". Nasi goście mogą zorganizować dowolną imprezę okolicznościową na jednej z aż ośmiu różnorodnych sal, które obiekt oddaje do dyspozycji. ...

Zapraszamy Państwa do Mirjan 2 znajdującego się w Zamku. Zamek ze względu na swoje unikalne usytuowanie oraz piękne zabytkowe wnętrza jest wymarzonym miejscem na udane, niezapomniane przyjęcie weselne. Wieloletnie doświadczenie przy organizacji wesel zaowocowało licznymi zadowolonymi klientami.

 • miejsca noclegowe
 • parking
 • kuchnia
 • dla niepełnosprawnych
Liczba miejsc 189

Przyjęcia weselne Wałbrzych - nasz przewodnik

 

Zdjęcia ślubne to jedna z kwestii, której para młoda nie powinna zbagatelizować. Równie ważne jest znalezienie odpowiedniego miejsca na nasze przyjęcie weselne. Nasze serwisy skupiają w swych bazach najlepszych fotografów, kamerzystów oraz piękne, ekskluzywne auta do ślubu. Ten portal z kolei przedstawia Państwu obszerną bazę miejsc, z których wybierzecie to niezwykłe i wyjątkowe, właśnie na zorganizowanie waszego przyjęcia weselnego.

 

Sala weselna w zamkowej komnacie

Wałbrzych, jako dolnośląska miejscowość pełna interesujących miejsc, daje wiele możliwości. Para młoda może zdecydować się na restaurację, dom weselny, czy kameralny lokal w tle jednego z największych zamków w Polsce i Europie - Zamku Książ. Samo jego położenie na urwistym, skalnym cyplu sprawia, że miejsce ma niepowtarzalny charakter. Nie bez powodu obiekt był niegdyś nazywany „zamkiem z bajki" a różnorodność jego komnat pozwala na stworzenie bajecznej oprawy przyjęcia w niepowtarzalnym stylu. Możemy mieć wykonane na tutejszej wieży fotografie, które z pewnością będą niesamowitą pamiątką. Odpowiedniego klimatu może dostarczyć także starannie wybrany zespół muzyczny, spośród tych, które swoją ofertę zamieścili w innym naszym portalu (zobacz więcej), który uświetni naszą uroczystość nastrojową muzyką.Sala weselna w zamkowej komnacie.

Jeśli zależy nam, aby organizowana impreza nabrała tajemniczego i intrygującego charakteru, możemy poszukać odpowiedniego lokalu w pobliżu Starego Książa. Malowniczej konstrukcji, która jest niczym innym, jak ruinami w stylu gotyckim usytuowanymi na stromym urwisku. Będą one stanowiły doskonały kontrast dla eleganckich strojów i podniosłego momentu dla pary młodej. Dla miłośników przepychu z kolei odpowiednimi miejscami będą pałace: Czettritzów, Albertich oraz Tielscha.

Stare wnętrze daje dużo ciekawych możliwości. Bez trudu urządzimy tu wesele z przewodnim motywem tematycznym. Tylko od nowożeńców zależy, jaki on będzie. Można postawić na średniowieczne rycerstwo, zainspirować się filmem historycznym lub prawdziwymi wydarzeniami związanymi z miejscem, w którym chcemy wyprawić wesele. Każdy zamek ma jakąś własną legendę i przynajmniej jednego prywatnego ducha. W internecie bez trudu znajdziemy ciekawostki związane z Wałbrzychem i jego zamkami. Punktem kulminacyjnym wesela, zamiast tradycyjnych oczepin, może być wywoływanie duchów o północy lub poszukiwanie takowych w ogrodach i parkach okalających stare zamki. Bez wątpienia będzie to dobry moment na zrobienie kilku zdjęć w nocnej scenerii. Mogą one być dołączone do ślubnego albumu i stanowić wyjątkową pamiątkę. Nie bez przyczyny zamki cieszą się dużą popularnością przy organizowaniu przyjęć weselnych.

 

Restauracja na wesele w pobliżu kościoła

Nie zapominajmy jednak, że w Wałbrzychu nie brakuje miejsc sakralnych, które w tym dniu mogą świetnie posłużyć za scenerię sesji ślubnych. Możemy do nich zaliczyć najstarszy kościół w mieście - Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej. Jego ascetyczna bryła może stać się inspirującym tłem dla ciekawych zdjęć. Jeśli pragniemy ciekawych zdjęć z samej ceremonii ślubnej, nic nie stoi na przeszkodzie, by odbyła się ona właśnie w owym Sanktuarium. Oczywiście trzeba pamiętać, że w takim miejscu można wziąć tylko ślub kościelny. Osoby decydujące się na świecką ceremonię muszą wybrać się do Urzędu Stanu Cywilnego, by tam ustalić wszystkie szczegóły związane zawarciem związku małżeńskiego.

Zachwycić może również architektura Starego Miasta, szczególnie uroczo prezentująca się po zmroku, a to za sprawą klimatycznych latarni. Taki widok może dostarczyć niezapomnianych emocji, a znalezienie w tym obrębie lokalu nadającego się na imprezę weselną gwarantuje, że wesele będzie niezapomniane.

Wybór restauracji w pobliżu kościoła rozwiązuje wiele problemów logistycznych. Odpada problem organizacji transportu na dużą odległość. Trzeba tylko pamiętać, że dla weselnych gości kilometrowy spacer z kościoła do restauracji, może okazać się za długi, szczególnie dla pań, które założą eleganckie, ale niekoniecznie wygodne buty. Mimo to warto szukać restauracji w pobliżu miejsca ceremonii ślubnej. Wałbrzych oferuje wiele interesujących lokali, w których zorganizujemy niezapomniane wesele z tańcami, grami towarzyskimi, loterią i oczepinami. Miłośnicy rozkoszy podniebienia także nie poczują się rozczarowani.

 

Dom weselny na obrzeżach Wałbrzycha

Pamiętajmy, że wybór właściwego miejsca to połowa sukcesu, ale to w rękach personelu obiektu leży wykonanie jak najlepszej usługi, dlatego szukajmy w wizytówkach w naszym serwisie, kierując się swoimi własnymi wytycznymi, tak żeby spełniały nasze oczekiwania. Na pewno warto zwrócić uwagę na domy weselne, które oferują kompleksowe zajęcie się organizacją wesela. W takim miejscu do dyspozycji mamy nie tylko salę weselną, ale także ogrodzony parking, miejsca noclegowe i przede wszystkim sąsiadujący z domem weselnym duży teren zielony. W sezonie letnim można pokusić się o zorganizowanie tam ślubu i wesela pod gołym niebem. Gdy pogoda nie dopisze, zawsze można skorzystać z bliskości sali weselnej w domu weselnym, która w tym wypadku będzie bardzo dobrym planem B. W domu weselnym nie zabraknie także prawdziwie domowej kuchni.