typ: Restauracja, województwo: Śląskie, miejscowość: Będzin

Karczma Zamkowa na Zamku Królewskim

Karczma w piwnicach gotyckiej warowni miesci do 35 osób. Wyjątkowy klimat i urok tego miejsca potęgują autentyczny średniowieczny wystrój, kamienne ściany, liczne sprzęty i elementy uzbrojenia, skóry, ławy. Światło świec dopełnia magii tego miejsca. Karczma jest rekonstrukcją wnętrz z II połowy XIVw. Używane są częściowo naczynia będące replikami naczyń średniowiecznych, obsługa występuje w strojach z epoki. Podczas przyjęć weselnych do obiadu rozbrzmiewa muzyka dawna.

Dziedziniec to miejsce magiczne, gdzie zatrzymał się czas.Otoczony podwójnym pierścieniem kamiennych murów z górującą nad nim wieżą obronną o średnicy 10,5 metra oraz budynkiem zamkowym.
Do Karczmy schodzi się bezpośrednio z dziedzińca. Dziedziniec jest do wyłącznej dyspozycji gości przyjęcia (rezerwacja) i mieści na weselu 150 gości. Podczas wesela większość powierzchni dziedzińca jest osłonięta namiotami o wymiarach 7mx5,5m i 6mx3m w kolorze kremowym i białym. Na dziedzińcu montowany jest zadaszony parkiet taneczny. Zamek i dziedziniec są wspaniale oświetlone (zamek został kilka lat temu wybrany najlepiej oświetlonym obiektem architektonicznym). Oczywiście dodatkowo na stołach palą się świece i urocze średniowieczne lampki. Zamek jest siedzibą jedej z bardziej znanych grup rekonstrukcji historycznej Bractwa Rycerskiego Zamku Będzin.

Przyjęcia weselne obfitują w niespotykanie gdzie indziej atrakcje. Począwszy od jedynego w swoim rodzaju powitania organizujemy pokazy rycerskie, walk na róznego rodzaju broń, pokazy tańca, tańca ognia, chodzenia po ogniu, mnoga liczbę zabaw jak na przykład strzelanie z łuku, rzut włóćznią, nożami, ścinanie mieczem kapusty, jabłek, „halabardy mocy”, „miecz Podbipięty”, „pas cnoty” i wiele innych swawoli i hulanek.
Może się również ukazać zamkowa zjawa, a często zdarza się, że zbóje prawdziwi napadają na zamek, porywają zakładnika, o którego potem toczą srogą walkę.
Takie i inne scenki jak pojedynek rycerski, uwolnienie księżniczki, zakuwanie w dyby możemy odegrać, ku wszystkich wielkiej uciesze.

Galeria zdjęć

Facebook
Karczma Zamkowa na Zamku Królewskim
Wasza ocena:
5.00   |  głosów: 4

Skontaktuj się z lokalem, otrzymasz wyjątkową ofertę

Dodaj swoją opinię

Twoja ocena lokalu:
Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.
Wasze opinie
Dodano: 2012-11-26
Widziałem wnętrze karczmy i muszę przyznać, że robi wrażenie - nastrojowy półmrok i cisza (nie słychać hałasu z zewnątrz) czynią lokal oazą na szlaku wędrówki ...