Przyjęcia weselne Konin - nasz przewodnik
Organizację przyjęcia weselnego zdecydowanie najlepiej rozpocząć od zarezerwowania odpowiedniej sali. Wszystkie pozostałe kwestie - a więc fotografa (którego możemy znaleźć na stronie fotograf-wesele.pl/Konin), zespół czy kamerzystę - będziemy dostosowywali do ustalonego terminu.
Sala weselna w bliskim kontakcie z naturą
Konin to urokliwe miasto położone w województwie wielkopolskim. Jedną z jego licznych zalet jest fakt, że cechuje się dobrym połączeniem z większymi miastami. Dzięki temu nawet goście mieszkający daleko i niedysponujący własnym samochodem nie będą mieli problemów z dojazdem. Bez trudu dotrą do Konina autokarem turystycznym lub pociągiem. Niektórzy chętnie skorzystają z możliwości dotarcia do Konina nowoczesnym pociągiem Pendolino.
Jednym z niezwykle atrakcyjnych pod względem wizualnym miejsc w Koninie jest Jezioro Pątnowskie. Wybór sali znajdującej się w jego pobliżu zagwarantuje nam przepiękne widoki za oknami i umożliwi wykonanie sesji zdjęciowej na atrakcyjnym tle. Kolejnym interesującym miejscem, w którego pobliżu warto wynająć lokal, jest Goplański Park Krajobrazowy. To malownicze otoczenie sprawi, że wesele nabierze niepowtarzalnego klimatu i zadowoli nawet najbardziej wymagających gości.
Sale weselne w takich miejscach w niczym nie przypominają tradycyjnych remiz wiejskich z prostymi, drewnianymi stołami i długimi ławami, na których niegdyś siadywali biesiadnicy. Dziś każdy weselnik ma do dyspozycji własne, wygodne i eleganckie krzesło, siada przy wygodnym stole, zastawionym eleganckimi, często porcelanowymi naczyniami. Elegancja w połączeniu z dobrym gustem pozwalają na delektowanie się samą obecnością na weselu. Jeśli dodamy do tego ciekawą oprawę muzyczną, wyszukane menu i wykwintny alkohol, możemy być pewni, że wesele będzie udane. W Koninie nie brak miejsc, gdzie uda się wyprawić taką imprezę i nie zbankrutować.
Restauracja na wesele w zabytkowej części Konina
Dobrym rozwiązaniem będzie wybór sali znajdującej się w zabytkowej części Konina. Umożliwi to obserwacje wielu interesujących obiektów po przyjęciu weselnym. Jeśli natomiast zależy nam na pięknych widokach, warto wybrać salę znajdującą się w pobliżu brzegu Warty. Rzeka prezentuje się najkorzystniej, gdy oglądamy ją, stojąc na moście Warszawskim. Nie jest tajemnicą, że w trakcie wesela goście lubią na chwilę wyjść, żeby odpocząć. Szczególnie często zdarza się to w sezonie letnim. Spacer wśród konińskich zabytków na pewno będzie można wciągnąć na listę weselnych atrakcji. Dla nowożeńców lubiących wesela tematyczne, to okazja do zorganizowania nocnej zabawy na ulicach Konina. Można bawić się w szukanie określonego miejsca lub ukrytego skarbu. Oczywiście poszukiwacze muszą zostać uzbrojeni w garść niezbędnych wskazówek.
W ostatnich latach coraz modniejsze staje się zastępowanie hucznego wesela uroczystym obiadem organizowanym dla najbliższych. W tym celu warto wynająć jedną ze znajdujących się na konińskim rynkuDobrym rozwiązaniem będzie wybór sali znajdującej się w zabytkowej części Konina. Umożliwi to obserwacje wielu interesujących obiektów po przyjęciu weselnym. restauracji. Główny plac miasta charakteryzuje się przyjemną atmosferą, ciekawą architekturą i atrakcyjnymi wizualnie ozdobnikami w postaci drzewek czy symbolicznej figury czarnego konika.
Nowożeńcy mogą też wybrać salę znajdującą się niedaleko zamku w Koninie. Umożliwi to wykonanie niepowtarzalnych zdjęć na pięknym tle.
Dom weselny – wypraw wesele w plenerze
Piękno Konina i jego okolic wręcz namawia do wyprawienia wesela w plenerze. Planując takie wesele, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników, o których nie myśli się, kiedy mamy do dyspozycji salę weselną. Wesele w plenerze także musi mieć swój dach, przynajmniej w tej części, w której stoją stoły dla gości. Można ustawić pawilony lub prawdziwy namiot cyrkowy. To drugie rozwiązanie pozwala zorganizować na środku namiotu parkiet do tańczenia.
Nie każdy plener nadaje się do tego, by organizować wesele. Nie wystarczy byle podwórko, czy trawnik. Ważne jest, na jakim podłożu się znajduje. Gliniaste czy piaszczyste podłoże może rozłożyć na łopatki każde wesele. Glina będzie niebezpieczna, gdy nagle spadnie deszcz, piach da się gościom we znaki, jeśli akurat trafi się długotrwała susza. O jedno i drugie w naszym klimacie wcale nie jest trudno. W ogrodzie powinno znaleźć się miejsce do tańczenia, zadaszone miejsce dla orkiestry, stoliki i leżanki dla gości, koce na wypadek chłodu i parasole na wypadek deszczu. Jedno i drugie można podarować gościom przy wyjściu.
Jeśli mimo starannych przygotowań okaże się, że pogoda jest wyjątkowo niełaskawa, zawsze można przenieść się do sali weselnej położonej w domu weselnym. Dodatkowym atutem takiego domu są pokoje gościnne. Jeśli wesele nie jest duże, prawdopodobnie dla wszystkich gości wystarczy. Jeśli jest spore – trzeba się zastanowić, komu je przydzielić. Nawet jeśli wesele odbędzie się w ogrodzie, pod dachem można zorganizować kącik do zabawy i opiekę dla najmłodszych weselnych gości. Dzieci chętnie bawią się na weselach, ale rzadko kiedy dają radę bawić się do białego rana. Można więc zorganizować dla nich wspólną sypialnię i zatrudnić jedną lub kilka osób do opieki. W domu weselnym nie powinno zabraknąć także apartamentu dla nowożeńców. Większość tego typu obiektów ma wydzielony i specjalnie przygotowany pokój, w którym nie zabraknie szampana i słodkich przekąsek.