typ: Dwór i Pałac, województwo: Świętokrzyskie, miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski

Pałac Tarnowskich ***

Oferujemy Państwu dania kuchni staropolskiej i współczesnej. Szef kuchni poleca m.in: kotlet dworski, bogaty zestaw surówek, szarlotkę na gorąco i inne pyszności...

Pałac powstał w 1820 roku jako siedziba Jerzego Dobrzańskiego. Pod koniec XIX w został zakupiony i przebudowany przez hr. Zygmunta Wielkopolskiego. W 1921r. przechodzi w ręce zarządcy Wielkopolskich Józefa Mikusińskiego. W czasie II wojny światowej mieściło się tu niemieckie kasyno oficerskie. Po wojnie spadkobiercy J. Mikusińskiego sprzedali miastu nieruchomość, która do 1974 r pełniła kolejno funkcję szpitala, potem szkół różnego szczebla, a następnie po częściowym spaleniu została sprzedana prywatnym inwestorom. Aktualnie zabytkowy pałac został odbudowany i adaptowany na hotel. Trwają prace przy zagospodarowaniu parku i otoczenia.

Zapraszamy do obejrzenia wirtualnego spaceru po Pałacu Tarnowskich!

Galeria zdjęć

Facebook
Pałac Tarnowskich ***
Wasza ocena:
4.89   |  głosów: 18

Skontaktuj się z lokalem, otrzymasz wyjątkową ofertę

Dodaj swoją opinię

Twoja ocena lokalu:
Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.
Wasze opinie
Dodano: 2015-03-04
Mieliśmy wesele w Pałacu Tarnowskich i byliśmy bardzo zadowoleni. Bardzo dobre jedzenie,ciekawe i urozmaicone menu, miła obsługa. Konkretne rozmowy z Panią dyrektor i miła współpraca z jej zastępcą Panem Adrianem. Piękne otoczenie, duży park. Mieliśmy gości z Anglii, byli zachwyceni. Mile wspominamy i polecamy!
Dodano: 2013-05-24
Miejsce bardzo dobre na wesele. Bardzo miła obsługa, duży wybór dań. Konkretny manager. Minus to trochę ślisko w miejscu, gdzie się tańczy. Dobre miejsce, jeśli jest sporo gości przyjezdnych, ponieważ Pałacyk ma wiele pokoi (standard - nie można wybrzydzać). Polecam!!