typ: Dwór i Pałac, województwo: Wielkopolskie, miejscowość: Czerniejewo

Pałac Czerniejewo

Hotel pałacowy wyposażony jest w meble pochodzące z XIX i XX wieku. Wszystkie pomieszczenia w hotelu mają charakter użytkowy. Hotel pałacowy to 18 miejsc noclegowych w 9 apartamentach (pokoje i apartamenty). W których na początku czerwca 1997 roku przebywali prezydenci Węgier, Czech, Litwy, Słowacji, Niemiec, Ukrainy i Polski. Każdy gość jest mile widziany.
Proponujemy Państwu organizację imprez zarówno w pałacu, jak i w restauracji Wozownia.

Organizujemy:
- konferencje
- przyjęcia komunijne
- przyjęcia weselne

Restauracja Pałacowa
Znajduje się w skrzydle łączącym pałac z oficyną zachodnią. Skrzydło to zostało dobudowane w trakcie prac remontowo-restauracyjnych w latach 1978 – 1985 po przejęciu Zespołu Pałacowego przez Kombinat PGR Żydowo. 5-osiowa galeria, analogiczna jak od wschodu budynku, zbudowana wg planu architekta Juliusza Nagórskiego.
Restauracja Pałacowa jest miejscem organizowania imprez rodzinnych ( m.in. wesel, komunii, chrzcin) oraz firmowych ( m.in. bankietów, uroczystych kolacji).

Restauracja Wozownia
Wschodni budynek zlokalizowany na dziedzińcu wjazdowym (avant – cour), zbudowany na rzucie prostokąta. Należy do tzw. budynków stajennych ( drugi budynek zachodni – zbudowany na planie litery L). Przeznaczenie obu budynków na przestrzeni wieków ulegało zmianie. Na początku XIX w mówi się o stajni (budynek wschodni) i wozowni (budynek zachodni). Ostatni właściciel majątku traktował stajnię jako garaż a w wozowni trzymał konie i powozy.
Obecnie budynek ten pełni funkcję restauracyjno hotelową. Restauracja serwuje m.in. potrawy regionalne a jej specjalnością są potrawy z dziczyzny. Miejsce w którym można zjeść smaczny obiad z całą rodziną.

Serdecznie zapraszamy!

Galeria zdjęć

Facebook
Pałac Czerniejewo
Wasza ocena:
4.86   |  głosów: 7

Skontaktuj się z lokalem, otrzymasz wyjątkową ofertę

Dodaj swoją opinię

Twoja ocena lokalu:
Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.
Wasze opinie
Dodano: 2016-02-07
Smacznie, miła atmosfera, nic dodać , nic ująć , nie ma co się zastanawiać trzeba tam pojechać. Byłam nie raz i polecam !
Dodano: 2015-07-31
Restauracja WOZOWNIA- to obok Pałacu,parku-magiczne miejsce.Idealne na przyjęcia .Mieliśmy z mężem zaszczyt gościć w tym cudownym miejscu naszych gości weselnych 1 czerwca 2015r.Przyjęcie wspaniale zorganizowane z miłą obsługą ,pysznym jedzeniem i pięknym wystrojem.GORĄCO POLECAMY !!!!