typ: Restauracja, województwo: Małopolskie, miejscowość: Bukowina Tatrzańska

Karczma u Buńdów

Karczma u Buńdów - Bukowina Tatrzańska

Karczma „Bukowiańskie Wierchy” to piękny, drewniany dom wybudowany tradycyjnym ciesielskim sposobem. Kształtem przypomina góralski szałas, a każdy najdrobniejszy detal odnosi się do dawnego budownictwa podhalańskiego. Jest jednym z bardzo niewielu nowo powstałych budynków w naszym regionie, które w tak szczegółowy sposób nawiązują do tradycji budownictwa naszych dziadków.

Zapraszamy serdecznie wszystkich gości pragnących choć na moment przenieść się w atmosferę góralskiej izby, którzy przy dźwiękach góralskiej muzyki pragną skosztować regionalnej kuchni podhalańskiej i karpackiej. Wnętrze karczmy jest urządzone skromnie, na wzór wystroju dawnej chałupy góralskiej. Nadzwyczajnego uroku dodają jej rzeźby wykonane przez miejscowego artystę- Andrzeja Czernika- Grackę oraz trofea myśliwskie i archiwalne fotografie naszej rodziny.
Wieczorem można się przenieść do zbójnickiej piwnicy, gdzie w surowej atmosferze tatrzańskiej groty, przez którą przepływa górski potok, a ściany są ozdobione rzeźbami tatrzańskich zbójników i zbójeckimi skarbami, nasza rodzinna kapela umili Państwu pobyt melodiami Podhala oraz innych regionów Karpat...


Jesteśmy w stanie obsłużyć impreze okolicznościową do 150 osób na trzech salach. W naszym zakresie pozostaje nakrycie stołów, przygotowanie posiłków a także obsługa gości. Gwarantujemy miłą atmosferę i doskonałą kuchnię.
Na życzenie gości możemy zorganizować całą oprawę ślubu i wesela (zdjęcia, zdjęcia w plenerze, filmowanie, furmanki konne, transport, orkiestra, kapela góralska, dekoracja sali oraz inne sprawy w zależności od upodobań naszych Miłych Gości), posiadamy także miejsce do zakwaterowania.

Galeria zdjęć

Miejscowości w pobliżu

Poronin, Nowy Targ, Zakopane
Facebook
Karczma u Buńdów
Wasza ocena:
4.72   |  głosów: 18

Skontaktuj się z lokalem, otrzymasz wyjątkową ofertę

Dodaj swoją opinię

Twoja ocena lokalu:
Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.