typ: Dom Weselny, województwo: Małopolskie, miejscowość: Krzywaczka

Karczma Pod Kogutem w Krzywaczce

Karczma Pod Kogutem w Krzywaczce - Krzywaczka

Karczma w Krzywaczce niegdyś zlokalizowana przy drodze Carskiej nr 8 z Wiednia do Krakowa, a obecnie znajdująca się na Szlaku Papieskim Kraków - Kalwaria - Wadowice służy podróżnym swą gościną na przestrzeni wieków. Pierwsze dokumenty świadczące o istnieniu Karczmy pochodzą z 1530 roku. Przyciąga ona niesamowitym klimatem chłodnych i przesiąkniętych historią murów.

Dziedziniec przekształcono w ogródek, gdzie goście mogą zasiąść do posiłku przy drewnianych ławach wśród zieleni i sprzętów z zamierzchłych czasów. W zimowe wieczory zaś można ogrzać się przy ogniu trzaskającym wesoło w kominku. Po gruntownej renowacji w 2003 roku Karczma ponownie służy gościom przejezdnym oraz okolicznym mieszkańcom jak zawsze od wieków tradycyjną polską kuchnią i mocnymi trunkami.

Serwujemy wyłącznie dania kuchni polskiej, a konkretnie tradycyjnej kuchni szlacheckiej. Proponujem Państwu między innymi tradycyjne polskie zupy, gicz cielęcą, golonkę w piwie, pstrąga w kąpieli czosnkowej, polędwiczki wieprzowe, kotleciki jagnięce oraz wiele innych.

Dom Weselny Pod Kogutem należy do kompleku Karczmy w Krzywaczce. Może przyjąć jednorazowo około 250 osób. Oprócz sali konsumpcyjnej oferujemy bardzo przestronną salę taneczną. Zamawiający wesela sami mogą skomponować menu według uznania. Polecamy zarówno dania staropolskie i szlacheckie jak i nowinki kulinarne.
Zapewniamy Państwu weselną dekorację, transport, pokazy sztucznych ogni, parking strzeżony przez ochronę, występy zespołu regionalnego (ludową oprawę artystyczną).

Galeria zdjęć

Miejscowości w pobliżu

Kraków, Kalwaria Zebrzydowska, Sułkowice, Myślenice
Facebook
Karczma Pod Kogutem w Krzywaczce
Wasza ocena:
4.83   |  głosów: 24

Skontaktuj się z lokalem, otrzymasz wyjątkową ofertę

Dodaj swoją opinię

Twoja ocena lokalu:
Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.