dział: Dwór i Pałac, województwo: Małopolskie, miejscowość: Łukowica

Dwór Świdnik

  • parking
  • kuchnia
Liczba miejsc 200 Skontaktuj się z lokalem Wyświetleń strony: 5553

Wieś Świdnik położona jest w Gminie Łukowica powiatu limanowskiego przy drodze Limanowa - Raszówki - Naszacowice Nowy Sącz w dolinie prawego dopływu Słomki. Świdnicki dwór wzniesiony został w 1752 roku położony w starym parku krajobrazowym, wyraźnie odcinającym się od rosnących wokoło sadów. Park przecięty jest w połowie aleją, poprowadzoną od drogi i zakończoną kolistym podjazdem pod wejściowy ganek.

Dwór posiada bogaty detal architektoniczny. Dwa rokokowe kominki dwukondygnacyjne; jeden z ramą ornamentalną i maszkaronem, drugi skromny z ornamentem, a także częściowo zachowaną, bądź odtworzoną stylową stolarkę z profilowanymi płycinami, okładzinami futryn drzwi i obramieniami okien. Na końcu brzozowej alejki po stronie południowo-wschodniej znajduje się dworska kaplica z XVIII wieku. Murowana, półokrągła, sklepiona kolebkowo z kamiennym portalem. W jej wnętrzu znajduje się obraz Matki Boskiej Bolesnej z początku XIX w.

W tej bajkowej scenerii organizujemy wesela, konferencje oraz inne imprezy okolicznościowe do 200 osób. Posiadamy w ofercie dodatkową scenę taneczną w okresie letnim. Dysponujemy dużym parkingiem.
Oferujemy także pełną obsługę cateringową organizowanych imprez. Dodatkowe informacje udzielamy telefonicznie.

Serdecznie Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Galeria
Jak do nas dojechać?

Miejscowości w pobliżu
Nowy Sącz, Limanowa, Stary Sącz, Łukowica
Facebook
Dwór Świdnik
Wasza ocena: Kliknij, aby ocenić
4.08   |  głosów: 12
Skontaktuj się z lokalem, otrzymasz wyjątkową ofertę
Dodaj swoją opinię
Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.