Wesele Piła - Sale weselne

Lokale weselne z miasta Piła

Wyników: 1

Ośrodek Piła Młyn

Piła

W Pensjonacie Piła Młyn organizujemy duże i małe wesela. Staramy się by zawsze były one wyjątkowe! Proponujemy także miejsca noclegowe.

  • miejsca noclegowe
  • parking
  • kuchnia

Przyjęcia weselne Piła - nasz przewodnik

Piła nie należy do miast, które mogą się poszczycić malowniczą starówką i bogactwem zabytków. Jest miastem o nowoczesnej architekturze, co nie znaczy, że brak w nim ciekawych obiektów architektonicznych. Jej unikalny klimat jest gwarancją, że da się tu wyprawić wesele w niepowtarzalnym stylu.

Pilskie restauracje – jaka jest idealna restauracja na wesele

W Pile nie brak restauracji, które w swojej ofercie mają między innymi organizację przyjęć weselnych. Bez trudu zorganizujemy tu zarówno małą imprezę dla najbliższej rodziny i przyjaciół, jak i huczne wesele w staropolskim stylu, na którym będą się bawiły dwie setki gości. Wybór restauracji weselnych nie jest mały, dlatego warto dobrze określić swoje preferencje, porównać oferty i wybrać tę, która najbardziej nam odpowiada. Szukając restauracji na wesele, na pewno trzeba wiedzieć, jaką liczbę gości zamierzamy zaprosić. Warto także ustalić, czy interesuje nas impreza całonocna, czy krótsza. W niektórych lokalach planuje się wesele do konkretnej godziny, za każdą następną trzeba dodatkowo zapłacić. Warto o to wcześniej dopytać, bo jeśli restauracja pracuje do bardzo wczesnych godzin rannych, to goście mogą mieć problem z powrotem do domu. Istotne są także oczekiwania dotyczące menu. Wiele restauracji ma gotowe oferty pakietów weselnych, ale nie są one sztywne. Na pewno uda się dopasować je tak, by spełniały oczekiwania i możliwości finansowe nowożeńców. Jeśli planujemy wesele w określonym stylu, warto pomyśleć także o konkretnym, nierzadko specyficznym menu. W takim wypadku trzeba szukać restauracji, która specjalizuje się w określonej kuchni. Nie ma sensu organizować wesela w restauracji specjalizującej się w serwowaniu polskich dań i oczekiwać, że szef kuchni przygotuje sztandarowe potrawy kuchni chińskiej.
W Pile są dwa okazałe parki: Park Na Wyspie i Park im. Stanisława Staszica. Warto wziąć je pod uwagę planując wyjątkową fotograficzną sesję ślubną. Oba zasługują na uwagę ze względu na swój unikatowy charakter. Park im. Stanisława Staszica został wpisany do rejestru zabytków.

Sala weselna w hotelu w Pile

Są przyjęcia, które urządza się tylko dla rodziny i najbliższych przyjaciół. Jeśli wszyscy mieszkają na miejscu, to po imprezie rozchodzą się do swoich domów. Jeśli ktoś jest zamiejscowy, to można go po prostu przenocować u siebie. Ale są też takie imprezy weselne, na których bawi się sto i więcej osób, często przybyłych z bardzo odległych zakątków Polski. W takiej sytuacji trzeba koniecznie pomyśleć o noclegach. Nawet jeśli założymy, że wesele potrwa do białego rana i wszyscy wytrwają do końca, wypada zorganizować dla weselników pokoje, w których będą mogli odpocząć i przebrać się w wygodny strój na podróż. Idealnym rozwiązaniem jest wynajęcie sali weselnej w hotelu. Każdy hotel w Pile dysponuje odpowiednio dużą liczbą pokoi i bez trudu pomieści tyle gości, ile będzie trzeba. Ponadto warto zwrócić uwagę na to, że sala hotelowa gwarantuje bezpośredni dostęp do pokoju, każdy z gości może pójść tam w dowolnym momencie, nie ma problemu z transportem, dojazdem, łapaniem w nocy taksówki. Nie bez znaczenia jest też fakt, że hotele dysponują własnymi parkingami.
W Pile nie będzie problemu ze znalezieniem sali weselnej w pobliżu zabytkowego kościoła. Do dyspozycji mamy kościół neobarokowy im. Świętej Rodziny, dwa kościoły neogotyckie i kościół modernistyczny. Wszystkie charakteryzują się unikalną architekturą swojej epoki i będą doskonałym miejscem na ceremonię ślubną. W ich wnętrzach na pewno uda się zrobić kilka ciekawych fotografii i nakręcić krótki film, który stanie się częścią filmu weselnego lub reportażu z wesela. Jeśli wybierzemy salę położoną w znacznej odległości od kościoła, trzeba pamiętać o zapewnieniu transportu dla niezmotoryzowanych gości.

Dom weselny – kiedy i dlaczego warto go wybrać

Można sobie zadać pytanie, czym dom weselny różni się od hotelu. W końcu oba obiekty oferują to samo, salę weselną i noclegi. Jednak w przypadku domu weselnego możemy liczyć na większą intymność i prywatność. Do hotelu może wejść dosłownie każdy, bez względu na porę doby. Dom weselny wynajmuje się na konkretne zamówienie, dla określonej liczby gości i nikt postronny nie ma prawa się w nim znaleźć w trakcie wesela. W większości przypadków domy weselne umiejscowione są na ogrodzonych terenach. Na noc bramy się zamyka. Zapewnia to gościom bezpieczeństwo i dyskrecję.
Dom weselny to dobry wybór, jeśli marzy nam się wesele w plenerze, a może nawet i ślub pod gołym niebem. Otaczający budynek ogród jest idealnym miejscem na zorganizowanie takiej imprezy. Bliskość domu weselnego rozwiązuje problem zapewnienia źródła prądu, zaplecza kuchennego i toalet. Te niby zwyczajne sprawy nabierają kolosalnego znaczenia, gdy nagle zaczyna ich brakować.  Bliskość domu weselnego to także alternatywa na niepogodę.
Jeśli nie chcemy przyjęcia pod gołym niebem, mimo wszystko warto postarać się o zagospodarowanie ogrodu. Nawet jeśli nowożeńcy nie czują potrzeby się tam udawać, mogą chcieć tego goście. Dlatego dobrze jest postawić w ogrodzie kilka dodatkowych stolików czy leżanek. Ogród daje także szansę na ustawienie grilla, mini barku czy zorganizowanie pokazu fajerwerków.