Lista aktualności

Zaproszenia i dodatki ślubne - jak wybrać odpowiednie?

30-06-2020

Zaproszenia ślubne to niezwykle ważna kwestia podczas przygotowań do ślubu i wesela. Jest to pierwsza rzecz, która zapowiada uroczystość i pokazuje styl, w jakim będzie odbywało się wesele. Jak wybrać te odpowiednie? Oto kilka najważniejszych wskazówek.

Styl wesela a zaproszenia ślubne

Dziś można urządzić wesele w stylu, który nam najbardziej odpowiada – boho, glamour, elegancki lub całkowicie swobodna aranżacja. To zależy na czym wam najbardziej zależy i w jakiej stylistyce będziecie czuli się najlepiej. Warto zastanowić się nad motywem przewodnim – kompozycje z wybranych kwiatów, motywy botaniczne, symbole, miejsca lub zwierzęta. Personalizacja wesela w ten sposób sprawi, że wasze przyjęcie będzie bardziej oryginalne, a konkretny motyw pozwoli pokazać to, co podoba Wam się najbardziej i wyróżni wasze przyjęcie na tle innych.

Czasami nie trzeba szukać na siłę motywu przewodniego. Czasami motywem przewodnim może być po prostu kolor. Delikatne pastele dodadzą klasy i elegancji papeterii ślubnej. Podejmując decyzję o wyborze odpowiedniego motywu, warto sprawdzić najnowsze trendy. Co roku pojawiają się kolory przewodnie, którymi można się inspirować.

Obecnie można wybierać spośród wielu różnych motywów papeterii - zaproszenia ślubne glamour czy zaproszenia ślubne rustykalne? Wybierzcie te, które najbardziej przypadną Wam do gustu. Coraz częściej spotyka się także zaproszenia ślubne nowoczesne, które mogą urozmaicić każde, nawet najprostsze przyjęcie.

Delikatne zaproszenia ślubne pomogą podkreślić klimat uroczystości i sprawić, że już na początku goście będą wiedzieć, w jakim stylu będzie urządzone przyjęcie.

Dobierz papeterię do stylu wesela

Pod kolor i motyw zaproszeń, warto zgodnie ze stylem dobrać także inne dodatki – wówczas wszystko stworzy niepowtarzalny klimat. Stoliki mogą zostać ozdobione papeterią w postaci winietek, zawieszek na butelki, numerów stolików, menu z rozpiskami posiłków lub atrakcjami weselnymi. Odpowiednio dobrana i dopasowana do siebie papeteria sama w sobie może być ozdobą sali. Uzupełnieniem mogą być upominki dla gości weselnych. Młodzi mogą zdecydować się na słodkie podziękowania w formie spersonalizowanych czekoladek, słoiczków z miodem, pudełeczek z cukierkami, które mogą również zostać wypełnione innymi słodkościami. Nietypową alternatywą do słodkich podziękowań mogą być np. słoiczki z domową konfiturą lub torebki wypełnione herbatą. Podziękowania w takiej formie z pewnością zostaną zapamiętane przez gości na długi czas.

Do zaproszeń, winietek, słodkich upominków warto również dobrać pasujące pudełka na ciasto. Można je wykorzystać do muffinek, babeczek, ciasteczek lub pierników. Młodzi mogą sami lub z pomocą najbliższych przygotować tego typu podziękowania i zapakować je w pudełeczka z motywem przewodnim wesela. Jeśli na weselu planujemy także słodki stół, warto do papeterii wybrać także specjalne pikery z odpowiednim napisem i grafiką, którymi można przyozdobić babeczki, muffinki, makaroniki.

Artykuł sponsorowany

 

Lista aktualności