Lista aktualności

Wielkanocne Wesela.

01-04-2015

Wesela organizowane w Święta Wielkanocne mają swój niepowtarzalny urok. Okres ten jest cudownym budzeniem się przyrody do życia, po długiej i smutnej zimie.

Pierwsze promienie słońca rozgrzewają a pąki na drzewach i zieleniąca się trawa, nastrajają radośnie do życia. Dodatkowo otaczająca nas aura wielkanocna, stwarza równie niepowtarzalny klimat. Pastelowe kolory towarzyszące wystrojom, powstającym i wtapiającym się w tym czasie w otoczenie, także sprzyjają wrażeniu delikatności, euforii i radości udzielającej się ludziom.


Nie dziwi nas wiec fakt, że Zakochani decydują się właśnie w tym wyjątkowym czasie zawrzeć związek małżeński. Twórcza wena budząca się wtedy w Nowożeńcach, pozwala na wymyślenie wspaniałej oprawy ślubu i wesela. Kompozycje te będą wyjątkowe, bo mogą zawierać elementy wystroju, towarzyszące Świętu Wielkanocy. Stoły udekorowane w delikatnych, ciepłych kolorach a wśród motywów przewodnich prym powiodą króliczki, jajeczka, wielkanocne drzewka przystrojone we wstążki, papierowe koguciki, motylki czy kwiatki oraz rzeżucha, żonkile, tulipany, czy soczyste trawy. Te detale mogą okazać się niepowtarzalną dekoracją, jakiej nie zobaczymy na żadnym innym przyjęciu weselnym.

Również słodkie dodatki mogą być utrzymane w tym kontekście. W pełni poddając się wielkanocnym inspiracjom i dekorując tort weselny czekoladowymi jajeczkami, na przemian z wiosennymi kwiatami z marcepana, uzyskamy niespotykany efekt. Gości Weselnych możemy też poczęstować mazurkiem lub wielkanocną babką, czy fantazyjnie udekorowanymi muffinkami.

Musimy jednak pamiętać aby nie przesadzić z ilością świątecznej dekoracji, tak aby była ona jedynie delikatnym akcentem a powstały efekt nie przysłonił prawdziwego przesłania, czyli weselnego wystroju sali w której odbywać się będzie Wasze przyjęcie po Ślubie.

Lista aktualności