Lista aktualności

Wesele pod namiotem - wady, zalety i koszty

16-01-2020

Wesele w plenerze jest marzeniem wielu par narzeczeńskich. Romantyczna atmosfera, klimatyczne okoliczności natury oraz efektowne oświetlenie sprawia, że pomysł organizacji przyjęcia weselnego pod namiotem ma w Polsce coraz większą ilość zwolenników. Co jednak powinniśmy wiedzieć, zanim zdecydujemy się na ten oryginalny pomysł, który zaskoczy wielu gości weselnych?

Na co zwrócić uwagę organizując wesele pod namiotem?

Wesele w namiocie jest bardzo ciekawą alternatywą w stosunku do popularnych, lecz dość podobnych do siebie zabaw weselnych organizowanych w restauracjach, salach weselnych czy hotelach. Jest to propozycja kusząca pary szczególnie wtedy, gdy planują ślub w miesiącach ciepłych, letnich, a jak wszyscy wiemy, to wtedy przypada największe oblężenie wszystkich sal pomimo faktu, iż ceny są wtedy wywindowane do góry.

Wynajmując odpowiedni namiot na wesele, np: od renomowanej firmy RENT A TENT, musimy zadbać o kilka elementów, które są niezbędne do zorganizowania niezapomnianej imprezy. Tego typu wesele wymusza na nas organizacje dodatkowych elementów, które w przypadku przeciętnego wesela na sali nie zaprzątają głowy nowożeńców. Przykładem może być organizacja odpowiedniej ilości stołów i krzeseł. Na szczęście obecnie na rynku dostępnych jest wiele firm wypożyczających stoły i krzesła. Dodatkowo coraz więcej firm zapewnia kompleksową obsługę tego typu imprez, dostarczając nie tylko miejsce do siedzenia, ale również całą niezbędną zastawę stołową, obrusy oraz inne dekoracje na stół. Jeżeli mowa o stołach, nie możemy zapomnieć również o odpowiednim nakarmieniu swoich gości. Chęć organizacji wesela pod namiotem obliguje nas do zorganizowania cateringu we własnym zakresie. Na szczęście w tym obszarze wybór jest ogromny i organizatorzy przyjęcia weselnego mają możliwość wybrania poszczególnych rodzajów posiłków oraz zimnej płyty, lub wykupienia kompleksowej usługi cateringowej na konkretną liczbę osób.

Nie zapomnijmy również o stosownie dużym miejscu na zabawę taneczną. Mało osób wyobraża sobie wesele bez tańców, w związku z tym namiot powinien być odpowiednio duży, by zapewnić gościom odpowiedni komfort i przestrzeń do zabawy.

Jakie są zalety zorganizowania wesela pod namiotem?

Niewątpliwie jednym z największych plusów organizacji wesela pod namiotem jest koszt organizacji takiej imprezy. Bez wyjątków organizacja swojego przyjęcia pod namiotem będzie znacznie tańsza niż wynajem sali. Jeżeli decydujemy się na postawienie namiotu na terenie należącym do nas, tym bardziej odchodzi dodatkowy koszt wynajmu przestrzeni. Organizacja wesela na świeżym powietrzu daje parze młodej bardzo duże pole do własnej kreatywności. Dbając o wszystkie elementy, począwszy od jedzenia skończywszy na wystroju, jedynie wyobraźnia jest ograniczeniem. Wiele osób pragnie, by ten dzień był najlepszym dniem w ich życiu. Dlatego też musimy zadbać o każdy szczegół. A to właśnie para młoda będzie w stanie sprawić, iż wszystkie elementy tej dużej i zawiłej układanki jaką jest organizacja wesela będzie zgodna z ich planami i wyobrażeniami.

Jeżeli mamy taką możliwość, możemy zorganizować swoje wesele w bardzo oryginalnym, klimatycznym miejscu jak na przykład przy brzegu jeziora, lub na podwyższeniu z pięknym widokiem na miasto czy góry. To sprawi, iż goście będą zachwyceni tak oryginalnym weselem i na pewno długo go nie zapomną a co więcej, będą wspominać wszystkim znajomym i przyjaciołom, że brali udział w tak oryginalnym przyjęciu weselnym.

Zwróćmy również uwagę na wady takiego rozwiązania

Jak wiadomo, polska pogoda jest bardzo kapryśna, szczególnie latem. Dlatego w odwodzie para młoda musi mieć odpowiedni plan na deszczowy, zimny dzień. Pogoda może skutecznie zepsuć całokształt inwencji twórczej i oryginalności pary młodej, dlatego organizując taką imprezę warto zaopatrzyć się w sprzęt do podgrzewania temperatury w namiocie na wypadek zimnej nocy.

Nie każda para w ferworze przygotowań ma głowę do organizacji najmniejszego szczegółu wesela. Dlatego problemem dla organizatorów może być fakt, iż tak naprawdę wszystko jest na ich głowie. Niektórzy wolą po prostu zapłacić i przyjść na gotowe, dlatego osoby ceniące sobie czas i wygodę nie będą dobrze wspominać weselnych przygotowań.

Jakie są potencjalne koszty organizacji wesela pod namiotem

Jak wcześniej wspomniano, koszt organizacji wesela pod namiotem jest znacznie tańszy niż opcja wynajmu sali. Uśredniając, można uznać, iż koszt organizacji to maksymalnie 200 złotych od osoby. W to wliczane są już takie dodatkowe koszta jak wynajem odpowiednio dużego napoju, alkohol oraz dekoracje wraz ze stołami i krzesłami.

Wesele pod namiotem jest bardzo oryginalnym, lecz coraz częściej wykorzystywanym pomysłem na przeżycie tak ważnego dnia, jakim jest ślub i wesele. Planując swoje przyjęcie weselne, warto zwrócić uwagę na tę możliwość.

Artykuł sponsorowany

Lista aktualności