Lista aktualności

Wesele nad morzem – czy to możliwe?

17-01-2018

Piasek pod stopami, szum fal i morska bryza zamiast dźwięków organów... To nie scena z filmu, ale wasz najpiękniejszy dzień w życiu! Ślub na plaży to chyba najbardziej romantyczne marzenie wielu młodych par. Czy łatwo zorganizować wesele nad morzem? Jak sprawić, by to wszystko nie wiązało się z dodatkowym stresem? Znamy odpowiedzi na najbardziej nurtujące was pytania!

Ślub na plaży nie tylko w marzeniach

Rzeczywiście, organizacja ślubu i wesela w plenerze, a konkretnie: na nadmorskiej plaży, wcale nie jest tak trudna, jak się wydaje. Oznacza to planowanie wszystkiego na odległość, ale wiele zależy od waszej zaradności, a przede wszystkim: od budżetu. Jak się do tego zabrać? Wystarczy dostęp do Internetu i odpowiedni zapas czasu, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik.

pin

Miejsce na wesele: plaża w Polsce czy na świecie?

Po pierwsze: zastanówcie się, czy marzycie o plaży nad polskim Bałtykiem czy za granicą? Jedna i druga opcja jest w zasięgu ręki. Jeżeli chcecie wyjechać w ciepłe plaże, zdecydowanie najłatwiej będzie skorzystać z oferty biur podróży, które wyspecjalizowały się w organizacjach tego typu wyjazdów. Ceny ślubów na plażach w Santorini, Korfu, Teneryfie czy w Chorwacji zaczynają się od 8000 zł za parę młodą. W pakiecie otrzymujecie organizację przelotów, noclegów, wyżywienia, organizację całej ceremonii i wszelkich formalności. Oczywiście goście weselni oraz organizacja przyjęcia weselnego są liczone dodatkowo. Trzeba przyznać, że to opcja dla par młodych, które mają nieograniczony budżet lub też planują zabrać ze sobą jedynie najbliższą rodzinę. Najdroższe śluby na zagranicznych plażach kosztują… nawet 50 000 zł za parę młodą.

pin

Wesele w plenerze nad polskim morzem

Jeżeli wolicie urok polskich plaż (czemu ciężko się dziwić), również możecie skorzystać z usług bardzo wielu firm, które kompleksowo zajmą się organizacją zarówno ceremonii ślubnej, jak i wesela. Ceny wesela na plaży, wraz z cateringiem, wynajęciem stołów i dekoracji zaczynają się już od 200 zł od osoby. Do tego należy doliczyć koszt ślubu w plenerze, zespołu i fotografa, noclegów nad morzem dla gości i ewentualnie transportu.

pin

Jak zacząć planować wesele nad morzem?

Najlepiej zastanowić się, czy interesuje nas ślub na plaży (cywilny), czy w kościele? Marząc o uroczystości cywilnej, trzeba znaleźć miejsce na plaży, gdzie ślub może się odbyć bez przeszkód. Jeżeli zajmujecie się wszystkim sami, dowiedzcie się, czy plaża jest własnością miasta lub gminy, a może należy do osoby prywatnej? Najprawdopodobniej za dane miejsce będziecie musieli zapłacić zarówno właścicielowi, jak i urzędowi stanu cywilnego. Pamiętajcie, że ślub musi zostać zgłoszony – nie możecie zorganizować ceremonii spontanicznie, bez zgody miasta lub właściciela.

pin

Nie mniej ważna jest pogoda – w Polsce ryzykowna. Musicie liczyć się z tym, że w dniu ślubu będzie padać – najlepiej od razu wybrać dodatkowe miejsce lub wypożyczyć specjalny namiot, który sprawi, że ceremonia i tak będzie się mogła odbyć.

Jak zorganizować wesele w plenerze?

Jeśli nie korzystacie z usług firmy, która zorganizuje dla was przyjęcie, najłatwiej będzie znaleźć restaurację lub lokal, do którego kawałek nadmorskiej plaży przynależy. Rozwiązuje to problem zamawiania osobnego cateringu, a także stołów, krzeseł i montażu całego sprzętu.

pin

Świętowanie na plaży wymaga odpowiedniej oprawy – należy pamiętać, że jedzenie weselnego obiadu na piasku może być bardziej skomplikowane, niż nam się wydaje, zwłaszcza, jeżeli chcemy zaprosić większą ilość osób (w tym osoby starsze, które nie będą jadły na przykład na stojąco).
Istnieje również możliwość poproszenia firmy cateringowej o kompleksowe zorganizowanie poczęstunku pod gołym niebem. Nie będziecie się musieli wówczas martwić o detale związane z zastawą, namiotem, miejscami do siedzenia itp.

pin

Zadbajcie o to, aby zespół lub DJ miał gdzie podłączyć sprzęt. Niezbędne jest również odpowiednie oświetlenie, jeżeli przyjęcie ma potrwać do nocy. Wszystko można wypożyczyć z odpowiednim wyprzedzeniem.

Organizując wesele na plaży również niezbędna jest zgoda, aby móc wykorzystać wybrany kawałek plaży na swoją weselną imprezę.

Noclegi nad morzem dla gości weselnych

To chyba najłatwiejsza opcja związana z organizacją ślubu nad morzem. Nietrudno znaleźć kwatery dla gości weselnych w przystępnych cenach. Trzeba to jednak zrobić jak najwcześniej, aby ceny były korzystne. Myśląc o weselu w sezonie letnim, rezerwujcie noclegi nad morzem na początku roku. Najlepiej zakwaterować wszystkich w jednym miejscu – można wówczas liczyć na ewentualny rabat.
Kwatery prywatne to niekoniecznie dobre rozwiązanie – o wiele lepiej sprawdzi się hotel, gdzie śniadanie będzie wliczone w cenę.

pin

Pozostaje już tylko kwestia transportu – czy chcecie zorganizować przewóz dla gości i wynająć bus? Czy wolicie, aby każdy dojechał we własnym zakresie?

Najlepsze zostawcie na koniec – wasze stroje, pomysły na wakacyjny bukiet ślubny i oczywiście – bose stopy na ślubnym kobiercu. Będzie cudownie!

pin

Lista aktualności