Lista aktualności

Wesele na Pomorzu

22-02-2019

Dzień ślubu to wyjątkowa okazja, którą chcemy zorganizować jak najlepiej i którą będziemy wspominać latami. Specjalny dzień wymaga także specjalnej scenerii - wesele na zamku, w plenerze to przykłady niekonwencjonalnych pomysłów.

Gniew - wesele na Zamku

Jak wybrać zamek na wesele? Na Pomorzu znajdziemy Zamek w Gniewie, urokliwą budowlę wzniesioną przez zakon krzyżacki pod koniec XIII wieku. Dziś mieści się tam Hotel Gniew, który kusi gości nie tylko eleganckimi pokojami w niezwykłej scenerii, ale także oferuje możliwość zorganizowania przyjęcia weselnego i Ceremonii Zaślubin. Ciekawą opcją jest możliwość organizacji uroczystości ślubnej w kaplicy krzyżackiej z mszą świętą z udziałem chóru gregoriańskiego "Schola Cantorum Gymevensis". To wszystko sprawia, że dzień ślubu będzie naprawdę niezapomniany dla Pary Młodej. Jeśli ślub planowany jest na miesiące wiosenne i letnie, warto rozważyć odprawienie uroczystości zaślubin na zamkowym podwórku.

Wesele na zamku w Hotelu Gniew będzie miało wystawny i wyjątkowo odświętny charakter. Pozwoli na podróż w czasie i jednocześnie będzie zapewniało wspaniałą zabawę. Po całonocnej zabawie goście będą mogli wypocząć w komnatach zamkowych lub w pokojach Pałacu Królowej Marysieńki Sobieskiej. Więcej informacji na temat organizacji wesela w Hotelu Gniew znajdą Państwo na tej stronie.

Hotel Gniew - położenie

Sam Zamek to nie koniec atrakcji. Uroku dopełnia niezwykły krajobraz Pomorza, a zwłaszcza Doliny Dolnej Wisły. Hotel położony jest blisko Doliny Kwidzyńskiej, którą płynie Wisła, w tej części Polski prezentująca się nadzwyczaj monumentalnie. Dolina Dolnej Wisły to teren wyjątkowy przyrodniczo, objęty jest obszarem Natura 2000.

Nieopodal znajduje się także ujście rzeki Wierzycy, co razem daje niesamowite widoki, ukazujące rozległe łąki i pola. Dolina Dolnej Wisły to teren atrakcyjny dla rowerzystów i miłośników przyrody - w okolicy bytują nietoperze, bobry i wydry, a z ptaków orły bieliki, gągoły, nurogęsi i bielaczki.

Goście przybywający w te okolice będą mieli okazję także podziwiać malowniczy Rynek, gotycką farę św. Mikołaja. Zabudowa Gniewu ciekawie prezentuje się od południa - panorama miasta ma niezwykłą kompozycję przestrzenną. Układ zabudowań już sam w sobie jest zabytkiem, ukształtowanym w czasach średniowiecza.

Gniew to miasto, które warto odwiedzić, jeśli się chce przeżyć nie tylko weselną zabawę. W Hotelu Gniew można zanurzyć w długiej i skomplikowanej historii, poznać dawne tradycje i obyczaje, zwłaszcza średniowieczne. A to wszystko na obszarze unikalnym przyrodniczo.

Lista aktualności