Lista aktualności

Wesele last minute

01-02-2013

Przed Wami stoi wiele trudnych wyborów oraz jeszcze więcej kłótni, ale także wiele pięknych i wspaniałych chwil. Odzwierciedleniem tego częściowo jest okres przedmałżeński i wszystko co związane z przygotowaniami do ślubu. Choć potem patrząc z perspektywy czasu te problemy wydadzą nam się to błahostką, to rozsadzenie gości na weselu, czy wybór orkiestry są w tej chwili jednymi z ważniejszych kwestii dla przyszłych małżonków.

Przygotowania zaczynają się najczęściej od wyboru lokalu, w którym zorganizujemy przyjcie. I wtedy też zaczynają się schody. Bo trzeba znaleźć miejsce, które pomieści np. 150 osób, zagwarantuje im noclegi, a w dodatku będzie ładne i będą tam serwować dobre jedzenie.

Najtrudniej zacząć poszukiwania. Nie znamy przecież wszystkich lokali weselnych w mieście, nie wiemy więc ostatecznie czego i gdzie szukać. Oczywiście można popytać znajomych i rodzinę, ale ich wiedza też będzie wybiórcza, ograniczona do miejsc, w których sami mieli wesela lub w których bawili się na przyjęciach innych znajomych. Niemniej ich opinie, jako klientów danych lokali będą bardzo cenne.

Piękny dworek pod lasem

Jest metoda, która może nam dostarczyć równie cennych informacji, ale w o wiele większym zakresie. Chodzi oczywiście o katalogi lokali weselnych. To serwisy, w których bazach danych znajdują się tysiące lokali z całej Polski, podzielone na województwa, czy nawet miasta. Dzięki temu nie musimy przeszukiwać dziesiątek różnych stron internetowych i szperać w wyszukiwarkach. W jednym miejscu mamy większość ofert weselnych z naszej okolicy.

Każdy z lokali ma oczywiście swój obszerny opis i ofertę. Wiemy więc dokładnie co jest wliczone w cenę (przystrojenie sali, tort weselny, napoje, itd.), jak lokal jest umiejscowiony (centrum miasta/pod lasem/w górach), czy posiada ogród/taras, czy jest plac zabaw dla dzieci, itp.

Co więcej, abyśmy nie musieli otwierać wszystkich profili po kolei bardzo często już na stronie głównej danego miasta przy każdym lokalu widnieją ikonki mówiące nam o tym czy hotel/restauracja posiada miejsca parkingowe, klimatyzację, miejsca noclegowe. Wstępnej selekcji możemy dokonać też widząc od razu iloma miejscami dysponuje dom weselny.

Darmowa kolacja w pierwszą rocznicę ślubu

Aby skusić klienta lokale oferują osobom korzystającym z katalogów specjalne atrakcje i gratisy. Wśród nich normą są już apartamenty na noc poślubną, czy czekoladowe fondue, zdarzają się jednak też takie atrakcje jak kolacja dla młodej pary w pierwszą rocznicę ślubu, czy 15% zniżki na chrzciny potomka!

Opisywane serwisy ułatwiają nam życie dzięki różnych kryteriom wyboru. Możemy szukać wg. województw czy miasta, ale także według specyfiki danego miejsca, np. w zależności czy jest to hotel, restauracja, dwór lub pałac albo też dom weselny.

Jeżeli będziemy czujni i będziemy uważnie śledzić katalogi możemy natrafić na bardzo korzystne oferty last minute! Podobnie jak popularne wczasy, tak samo wesele z takiej oferty będzie dużo tańsze, niż to organizowane rok wcześniej. Oczywiście to wersja tylko dla osób z mocnymi nerwami (bo jaką mamy pewność, że na miesiąc albo dwa przed ślubem pojawi się jakieś last minute spełniające nasze oczekiwania?) lub tych, które wesele muszą zorganizować w krótkim czasie.

Wizyta w serwisie zawierającym spis lokali może nam w znacznym stopniu zaoszczędzić wielu wizyt w różnych lokalach. Wirtualne katalogi zawierają bowiem często dziesiątki zdjęć prezentujących dane miejsce o każdej porze roku, przy pełnej i pustej sali, z dekoracją fioletową i ecru. Zdjęcia pokoi, łazienek, ubikacji, kuchni, ogrodu i właściwie wszystkich innych miejsc, które na pewno chcielibyśmy zobaczyć będąc tam na żywo.

Cenne komentarze

Co bardzo ważne (dla niektórych najważniejsze), pod opisem każdego lokalu jest miejsce na komentarze. Mogą je wstawiać zarówno pary młode, które korzystały z danej oferty, jak również goście uczestniczący w zabawie. Z wpisów możemy się więc dowiedzieć czy jedzenie było smaczne, obsługa miła i wystarczająco szybka, a papier toaletowy dokładany na bieżąco... Tego ze zdjęć się przecież nie dowiemy.

Pewną pomocą służą same serwisy, które często mają listę lokali promowanych, tzn. takich, które mają najwięcej zrealizowanych zleceń lub zapytań. Choć nie powinno to być dla nas jedyne kryterium, może być podpowiedzią, że dane miejsce musi oferować coś ciekawego, skoro cieszy się takim zainteresowaniem.

W zakładce każdego lokalu znajdziemy formularz kontaktowy. Możemy więc (a nawet powinniśmy!) za jego pośrednictwem dopytać o interesujące nas kwestie, które nie zostały zawarte w ofercie, no i przede wszystkim dowiedzieć się o wolne terminy.

Marta Polak

Lista aktualności