Lista aktualności

Wedding - jak ważne jest zaproszenie?

02-01-2017

Przygotowania do ślubu są niezwykle istotnym i ekscytującym czasem w życiu każdego człowieka. Niecodziennie przecież uczestniczymy w wydarzeniu, które w sposób diametralny zmienia naszą dotychczasową sytuację. Od tej chwili decydujemy się bowiem na spędzenie reszty życia z jedną osobą.

Kiedy wręczamy?

Pozornie przygotowanie zaproszeń ślubnych wydaje się błahostką. Wybór wzoru, parę słów, wręczenie lub rozesłanie kart i gotowe. Jesteśmy jednak w sporym błędzie. Pamiętajmy, że zaproszenie jest okazją do spotkania się z gośćmi naszego przyszłego męża lub przyszłej żony – często zdarza się, że to właśnie w tym czasie widzimy ich po raz pierwszy w życiu, więc jest to doskonała okazja do zawarcie bliższych relacji. Dodatkowo, zaproszenie powinno w jakiś sposób wyrażać styl państwa młodych i niejako zdradzać charakter przyszłej ceremonii.

Warto zatem zająć się projektem zaproszeń kilka miesięcy przed ślubem. Wtedy będziemy mieć pewność, że w razie ewentualnych poprawek zdążymy dostarczyć je na czas, czyli mniej więcej na 2-3 miesiące przed ślubem. Co więcej, ustalenie terminu spotkania się z gośćmi nie jest wcale takie proste. Przygotujmy się zatem na odwoływane w ostatniej chwili i przekładane wizyty. Uznaje się, że najkrótszy czas na zaproszenie gości, to trzy tygodnie przed uroczystością.

 

Wzór i treść

Dobrym rozwiązaniem jest wybór takiego wzoru, który będzie oddawał indywidualny charakter państwa młodych. Lubicie muzykę – przygotujcie karty w kształcie płyty CD, zależy wam na oryginalności – zastanówcie się nad zaproszeniem w formie kartki z kalendarza, jesteście postrzegani jako osoby wiecznie uśmiechnięte, z dużym poczuciem humoru – wymyślcie zabawny wierszyk. Pomysłów jest wiele.

Oprócz wzoru bardzo istotna jest oczywiście treść. Należy pamiętać o następujących zasadach:

  • zazwyczaj zaproszenie piszę się w trzeciej osoby liczby mnogiej, na przykład „Kasia i Tomek mają zaszczyt zaprosić”; unikajmy czasowników w pierwszej osobie;

  • należy kilkukrotnie sprawdzić, czy imiona i nazwiska gości zostały prawidłowo zapisane; trzeba również pamiętać o tym, że w języku polskim nazwiska z reguły ulegają odmianie;

  • konieczne jest zamieszczenie rzetelnych i dokładnych informacji o miejscu, dacie i godzinie ceremonii; powinna pojawić się również prośba o potwierdzenie przybycia,

  • coraz częściej zamieszczę się także wzmiankę, dotyczącą rodzaju prezentu, na który państwo młodzi oczekują (zamiast kwiatów proszą o słodycze, pieniądze czy książki).


Zapraszamy po więcej informacji na naszą stronę: https://zaproszenia-przemysl.pl

Lista aktualności