Lista aktualności

Sala weselna w stylu rustykalnym i skandynawskim

14-08-2017

Inspirowanie się stylem rustykalnym i skandynawskim ma w sobie coś z narkotyku. Im dłużej przyglądasz się surowym, leśnym motywom z elementami bieli i szarości, tym bardziej pragniesz, aby właśnie tak wyglądała twoja sala weselna. Zaczyna się całkiem niewinnie – od motywów choinek, ładnie wystrojonych świeczników, a kończy na całkowitym obłędzie. Nic dziwnego, skoro obydwa style święcą triumfy od długiego czasu, nie tylko w modzie weselnej. Powrót do prostoty, naturalnych kolorów i mdłego, ale ciepłego światła, zamieni lokal w… krainę lasu, ogrodu, skromnej, ale bujnej przyrody.

Jak urządzić lokal na wesele w skandynawskim klimacie?

Czy urządzenie sali weselnej w stylu rustykalnym jest wyzwaniem dla pary młodej, liczącej każdy grosz? To, co proste, bywa również drogie. Jednak wszelkie nawiązania do natury, minimalizmu i skromne dekoracje, można przygotować ręcznie lub po prostu spróbować załatwić bibeloty z różnych źródeł – niekoniecznie sklepów. Po czym poznać styl rustykalny? To nawiązanie do przyrody, lasu, kolorów ziemi, naturalnego światła, ognia, leśnego runa, zimy, surowej elegancji. Ale nie tylko! To także różne przedmioty wytworzone przez człowieka, które nie szkodzą środowisku: na przykład starodawne kołowrotki, lampy naftowe, narzędzia. W sali weselnej urządzonej na skandynawsko-rustykalną modłę od razu poczujesz się świeżo i swojsko. Właśnie dzięki temu moda na podobny wystrój nie mija od wielu sezonów. Podsuwamy garść inspiracji, które pomogą wam się do niego przekonać

 

pin

 

Bileciki z imionami – leśna inspiracja

To miły zwyczaj, że w lokalu weselnym na każdego gościa czeka bilecik z imieniem. Niektórzy zachowują je na pamiątkę. Oto przykład na to, że sala weselna w skandynawskim stylu  może być pełna tanich, stylowych dodatków. Zwyczajna chusteczka przewiązana źdźbłem trawy robi piękne wrażenie. A może zwyczajna gałązka rozmarynu lub innej gałązki? Proste, a jakie efektowne, prawda?

 

 


Świetnym pomysłem, który zamieni każdy talerz w szykowną stylizację, rodem z drogiej restauracji, są bileciki na drewnianych tabliczkach. Pocięte gałęzie z grawerowanymi imionami, lniana chusteczka i zielony akcent – niech żyje prostota!

 

 

Weselny stół – pachnie ziemią!

Niemalże dosłownie, ale za to w pozytywnym sensie. Dekoracja lokalu na wesele chyba zawsze zaczyna się od stołu. Można zdziałać prawdziwe cuda, korzystając niemal wyłącznie z darów matki natury. Przydadzą się na przykład pnie drzew, na których można poustawiać bukiety, świeczki, a nawet talerze z przekąskami. Zwyczajne słoiki, poustawiane wokół, staną się przy nich bardzo wytwornymi lampionami na świece. Oczywiście przydadzą się do tego zielone gałązki, które ożywią kompozycję.

 

 

A co ze stołami? Im prostsze, tym lepiej. Jeżeli mają drewnianą fakturę, nie warto zakrywać ich obrusami. Naturalne drewno zawsze pięknie wygląda.

 

 

Główne skrzypce powinien tu jednak zagrać mech. Stwarza niepowtarzalny klimat, zamienia wszystkie detale w spójną całość, idealnie komponuje się z dodatkami i nie zajmuje wiele miejsca. Za to efekt jest powalający!

 

 


Mech doskonale się sprawdzi nie tylko na stole, ale również jako dodatek do innych dekoracji – słojów ze świecami, świeczników, wieńców. Wszystko zależy od kreatywności osoby odpowiedzialnej za tworzenie weselnych dekoracji.

 

 

Na stole w stylu rustykalnym bardzo dobrze będą również wyglądały gałęzie połączone z kwiatami, kora drzew, szyszki, kłosy. W sezonie jesiennym wspaniale sprawdzą się kolorowe liście, kasztany, małe dynie lub suszone kwiaty. Wszystko powinno występować w towarzystwie świec, które ocieplają ciemne, naturalne kolory.

Światło, czyli sala weselna emanująca ciepłem

W lato powiew skandynawskiego chłodu przyniesie gościom weselnym ulgę od upałów. Jesienią i zimą da wrażenie ciepła i życzliwości, jaką wyczuwa się w domu przed Bożym Narodzeniem. W jaki sposób zmienić zwyczajne lampy w rustykalne ozdoby? Wystarczą gałązki, listki lub zioła. Efekt będzie zaskakujący!

pin

Koniecznie trzeba zainwestować w jak największą ilość ściec. Nadadzą każdej Sali weselne magiczny blask. Można je ozdobić zielonymi gałązkami, albo włożyć do zwyczajnych słoików. Staną się tanią, ale wyjątkową ozdobą. Warto zapalić je dopiero po zapadnięciu zmroku.

pin

Oczywiście, jeżeli para młoda dysponuje większymi środkami na dekorację sali weselnej, warto zainwestować również w designerskie lampy. Każda zmieni wnętrze nie do poznania.

 

 

Łatwo zauważyć, że lokal na wesele urządzony w stylu rystylalnym i skandynawskim nie wymaga wielu dodatków. Czasem wystarczy zaledwie kilka świec i przystrojenie lamp sufitowych, aby całość sprawiała piorunujące wrażenie.

pin

pin

Równie dobrze sprawdzą się również papierowe ozdoby. W połączeniu ze zwykłymi lampkami tworzą wspaniały klimat. I świetnie wyglądają na zdjęciach! To chyba zdecydowanie najtańsza forma tworzenia wyjątkowego miejsca na weselne przyjęcie. Jeżeli tylko macie okazję, zdecydujcie się na skromny lokal z dużą ilością drewnianych detali. Im prościej, tym lepiej.

 

 

Pamiętajcie również, że style można łączyć. Styl rustykalny lub skandynawski z łatwością przełamiecie odrobiną słodyczy, jaką niosą ze sobą tradycyjne dekoracje kwiatowe.

 

 

 

Lista aktualności