Lista aktualności

Pożyczka na wesele? Czy to się może opłacać?

16-05-2018

Ślub i wesele należą do najpiękniejszych dni w życiu każdego człowieka. Zanim jednak odbędzie się ceremonia łącząca już na zawsze dwoje zakochanych ludzi i rozpocznie się wspaniała zabawa, to trzeba to wszystko odpowiednio zorganizować. Jak się do tego przygotować i czy pożyczka może okazać się dobrym rozwiązaniem?

 

Czy pożyczka przed weselem ma sens?

Pod względem finansowym polskie wesela wiążą się z dużymi kosztami. Lista wydatków jest spora, a źródła ich sfinansowania ograniczona. Mało która para ma przecież odpowiednią ilość oszczędności, by móc w pełni samemu za wszystko zapłacić. Wielu szuka pomocy u rodziców, którzy choć zwykle także robią, co mogą, by wspomóc organizację ślubu, to często także nie są w stanie pokryć pełnych wydatków. W dodatku niektórzy, po prostu nie mogą liczyć nawet na minimalne wsparcie finansowe od rodziców.

Warto jednak pamiętać, że para młoda w dniu wesela często otrzymuje prezenty gotówkowe od gości weselnych. Co prawda, trudno określić jaką dokładnie kwotę się uzbiera, to jednak czasem zdarza się nawet, że wesele zwraca się w 100 procentach.

Właśnie z tego powodu pożyczka na wesele może być świetnym pomysłem. Państwo młodzi zaciągają przed ślubem, aby mieć środki na opłacanie wydatków weselnych, po czym cieszą się wyjątkowym dniem ślubu. Po weselu zaś spłacają zaciągnięte zobowiązanie za część środków, które otrzymali od gości weselnych.

Pożyczka sposobem na zachowanie płynności finansowej przyszłych nowożeńców

Pożyczka może być także przydatna, nie tylko tuż przed samym weselem, jako sposób na opłacenie ostatnich ślubnych wydatków. Jak wiadomo, ślub planuje się z dużym wyprzedzeniem. Zespoły muzyczne, czy też sale weselne trzeba rezerwować dużo wcześniej, co też może wymagać wpłacenia odpowiednio wysokiej zaliczki. Jednocześnie nie zawsze dane środki nie są zawsze dostępne na koncie pary młodej. W takich przypadkach błyskawiczna pożyczka może również być świetnym rozwiązaniem.

Zaciągnięcie pożyczki może także być pomocne dla osób szukających okazji. Przykładowo na długo przed dniem weselem przyszła panna młoda znalazła idealną suknię i to po atrakcyjnej, promocyjnej cenie. Jeżeli w danym momencie nie dysponuje się jednak odpowiednią sumą pieniędzy na jej zakup, to właśnie szybka pożyczka także może okazać się przysłowiowym strzałem w 10-kę.

Jak pożyczać mądrze?

Pożyczki mogą być świetnym rozwiązaniem i wielką pomocą w trudnym i wysoce stresującym czasie, jakim są przygotowania ślubne. Warto jednak pożyczać w odpowiedni sposób, czyli tak, aby pożyczka był dostosowana do możliwości finansowych pary młodej i nie przysporzyła żadnych problemów na nowej drodze w życia.

W dzisiejszych czasach warto skorzystać z Internetu. W sieci można przecież znaleźć i porównać szybko i efektywnie najlepsze oferty sal weselnych do wynajęcia. Podobnie sytuacja ma się pod względem pożyczek. Korzystając z Matchbanker, można błyskawicznie otrzymać listę najlepszych i w pełni bezpiecznych ofert pożyczek dostępnych na rynku.

Warto przy tym pamiętać, że zakres możliwych do zaciągnięcia pożyczek jest szeroki i atrakcyjny. Można zaciągnąć pożyczkę krótkoterminową tzw. chwilówkę albo też pożyczkę na raty. Zakres kwot, które można pożyczyć, także jest spory, pożyczkę można zaciągnąć na kilka-, nawet kilkanaście tysięcy złotych. Co więcej, dostępne są także zupełnie darmowe pożyczki (z RRSO 0%), co oznacza, że spłaca się dokładnie tyle, ile się pożyczyło.

 

 

 

 

Lista aktualności