Lista aktualności

Pierwszy ślub na Skrzycznem!

07-10-2015

Po raz pierwszy na Skrzycznem Wójt Gminy Lipowa, Jan Góra udzielił ślubu parze pochodzącej z Gdańska i Białegostoku. Na co dzień mieszkają oni w Warszawie, postanowili jednak powiedzieć "Tak" na najwyższym szczycie Beskidu Śląskiego, przed schroniskiem. W sportowych ubraniach nowożeńcy weszli na szczyt wraz ze swoimi świadkami. Na czas ceremonii wszyscy przebrali się w odświętne stroje aby po uroczystości przebrać się ponownie i ruszyć dalej w drogę.

Po raz pierwszy na Skrzycznem Wójt Gminy Lipowa, Jan Góra udzielił ślubu parze pochodzącej z Gdańska i Białegostoku. Na co dzień mieszkają oni w Warszawie, postanowili jednak powiedzieć "Tak" na najwyższym szczycie Beskidu Śląskiego, przed schroniskiem.

 

Z początkiem tego roku, 1-go marca weszły w życie przepisy umożliwiające wzięcie ślubu w wybranym Urzędzie Stanu Cywilnego w Polsce a nawet poza nim. Krystyna z Gdańska i Karol z Białegostoku skorzystali właśnie z takiej możliwości i w piątek pobrali się przed schroniskiem na Skrzycznem, oczywiście po wcześniejszym spełnieniu wymogów formalnych.

 

Administracyjnie schronisko należy do Gminy Lipowa, więc właśnie wójt tej gminy Jan Góra udzielił ślubu młodej parze.
- To wyjątkowe wydarzenie i wielki zaszczyt dla mnie. Mam nadzieję, że inne pary również będą dostrzegać piękno Doliny Ziminika, czy właśnie szczytu Skrzycznego i takie uroczystości będą się powtarzać. Po cichu wierzę również, że małżeństwa zawarte na tym uroczym szczycie będą wyjątkowo szczęśliwe, czego serdecznie życzę młodym.- powiedział Jan Góra, wójt gminy Lipowa.

 

W sportowych ubraniach nowożeńcy weszli na szczyt wraz ze swoimi świadkami. Na czas ceremonii wszyscy przebrali się w odświętne stroje aby po uroczystości przebrać się ponownie i ruszyć dalej w drogę.

Źródło:http://www.lipowa.pl

 

Lista aktualności