Lista aktualności

Pielęgnacja cery mieszanej

02-05-2016

Właściwa pielęgnacja mieszanej skóry twarzy umożliwia zminimalizowanie objawów dla niej charakterystycznych. Głównie chodzi o błyszczenie, tłustość i zanieczyszczenia, które pojawiają się w obrębie strefy T, czyli na czole, nosie i brodzie. Jednak, aby zyskać takie korzyści należy zadbać o to, aby pielęgnacja była delikatna, skuteczna i bazowała na odpowiednich kosmetykach. O tym wszystkim dowiesz się z tego artykułu!

Charakterystyka cery mieszanej

Skóra mieszana, jak wskazuje nazwa to połączenie dwóch typów cer, a mianowicie tłustej i suchej. Cechy tłustej wykazuje na obszarze strefy T - czole, nosie, brodzie. Z kolei suchej na policzkach, jednak bardzo często zamiast suchej jest normalna. Różnorodność ta sprawia, że o mieszaną skórę należy troszczyć się bardzo szczególnie. Codzienna pielęgnacja musi uwzględniać potrzeby wynikające ze specyfiki danych partii skóry twarzy. Mowa tutaj o tym, że względem strefy T należy postępować, tak jak traktuje się cerę tłustą, a policzki, tak jak skórę suchą. Oczywiście można wykorzystać produkty uniwersalne, np. kosmetyki do pielęgnacji cery mieszanej Garnier, co znacznie ułatwia troskę, gdyż bazuje ona na tych najpotrzebniejszych kosmetykach. Im ich mniej, tym lepiej dla skóry, ponieważ nie boryka się ona z różnorodnością produktów, na co może zareagować zaburzeniem procesów i osłabieniem jej kondycji.

Kosmetyki do cery mieszanej

W pielęgnacji mieszanej skóry twarzy bardzo ważną rolę odgrywają kosmetyki. Wysokiej jakości produkty o różnorodnym zastosowaniu i przeznaczeniu znajdziesz w ofercie marki Garnier. Dzięki nim masz szansę kompleksowo zadbać o skórę twarzy i ustabilizować procesy, jakie w niej zachodzą - zminimalizować produkcję sebum i odbudować naskórek, odpowiadający za ochronę wnętrza skóry przed czynnikami zewnętrznymi. Dzięki temu cera mieszana zbliży się do ideału skóry normalnej. Będzie gładka, pozbawiona zanieczyszczeń, trądziku, suchości na policzkach, a otwarte pory staną się niewidoczne. Zaletą kosmetyków do cery mieszanej marki Garnier jest to, że pochodzą one z jednej serii kosmetycznej. Wpływa to na jednolitość ich składu, a to z kolei pomaga ustabilizować procesy, zachodzące w strukturach skórnych. Niestety kosmetyki to nie wszystko i mimo, że stanowią ważny punkt troski o skórę mieszaną, to nie są jedynym warunkiem. Stosowanie produktów należy wzbogacić o działania pielęgnacyjne. Dopiero taka kompleksowość pomoże Ci naprawdę zadbać o cerę prawidłowo, skutecznie i bezpiecznie.

Codzienny rytuał dla mieszanej cery

  1. Każdy dzień zacznij od przetarcia skóry płynem micelarnym. W ten sposób lekko ją oczyścisz, zbierzesz nadmiar sebum wydzielonego w nocy i przygotujesz do dalszych działań pielęgnacyjnych oraz stworzysz doskonałą bazę pod makijaż.
  2. W następnej kolejności nanieś krem nawilżający. Zwróć uwagę, aby był lekki i aksamitny, dzięki temu nie obciąży skóry i nie zapcha porów, ale nawodni ją i sprawi, że będzie gładka oraz miękka.
  3. Możesz, ale nie musisz aplikować bazy podkład. Jednak jest ona dobrym kosmetykiem, który nie tylko utrwali i przedłuży trwałość makijażu, ale również ograniczy przetłuszczenie się skóry w strefie T.
  4. Czas na podkład, jednak podczas jego wyboru, musisz być bardzo uważna. Postaw albo na krem bb, który doskonale zadba o skórę mieszaną pod kątem pielęgnacji, ale też makijażu. Z kolei, gdy oczekujesz mocniejszego krycia skóry, wybierz podkład. Dobry będzie przystosowany do skóry mieszanej, ponieważ jednocześnie nawilży, ale i ładnie wyrówna skórę, przykrywając wszelkie niedoskonałości.
  5. Jeżeli w ciągu dnia czujesz, że Twoja skóra się przetłuszcza, możesz zastosować bibułki matujące, które eliminują nadmiar sebum, a jednocześnie nie uszkadzają makijażu.
  6. Wieczorem, tuż przed spaniem, wykonaj dokładny demakijaż. Zastosuj do niego płyn micelarny, który nie wymaga tarcia, nie posiada alkoholu i zmywa makijaż bez konieczności zastosowania wody. Dzięki temu będziesz miała pewność, że oczyszczając twarz, nie szkodzisz jej jednocześnie twardą wysuszającą wodą i alkoholem.
  7. Na sam koniec nanieś dobry nawilżający krem na noc. Pozwoli on skórze się zregenerować i odpocząć po całym dniu.
  8. Dodatkowo nie zapominaj, aby 2-3 razy w tygodniu wykonywać maski nawilżające i złuszczające peelingi, które są niezbędne, aby dodatkowo zadbać o skórę.
Lista aktualności