Lista aktualności

Niesamowity Toruń. Co warto zobaczyć w Grodzie Kopernika?

28-05-2018

Gdy przychodzi ciepły sezon, świat pięknieje i zaprasza do podróżowania. Wielkimi krokami zbliżają się już wakacje 2018 i trzeba mieć na nie ciekawy plan. Pachnący piernikami Toruń jest miastem ulubionym przez turystów, przybywa tu ich każdego roku ponad 2 miliony! Co tak przyciąga ludzi i czemu chcą tu wracać? Powodów jest wiele!

Toruń to częsty cel wycieczek szkolnych, przyjeżdżają tu głównie dzieci i młodzież ze szkół w województwie kujawsko-pomorskim, ale nie brak także turystów z najdalszych zakątków Polski i całego świata. Na ulicach miasta spotkamy wielu Niemców, Anglików, Hiszpanów i Francuzów, są to przeważnie osoby młode. Warto wspomnieć, że Toruń jest bardzo pozytywnie oceniany przez swoich gości. Większość z nich zamierza tu wrócić, co więcej, będą zachęcać do takiej wizyty swoją rodzinę i przyjaciół.

Co zwiedzić w Toruniu?

Gród Kopernika jest bardzo stary, założono go w 1231 roku. Można tu podziwiać przede wszystkim pięknie zachowaną starówkę, która została wpisana w 1997 roku na prestiżową listę UNESCO. Z wieży ratusza możemy oglądać średniowieczne budowle i panoramę miasta z błękitną wstęgą Wisły. Każdy turysta powinien odwiedzić monumentalne gotyckie kościoły, takie jak np. Katedra Świętych Janów czy kościół p.w. Najświętszej Maryi Panny. W obu tych świątyniach znajdują się niezwykle piękne i cenne obrazy, rzeźby oraz inne zabytki sztuki sakralnej.

Gdy pogoda dopisze, warto udać się na ukwiecony bulwar filadelfijski. Rozciąga się stąd widok na Wisłę i średniowieczne, grube mury miasta. Trzeba dodać, że wyglądają zjawiskowo wieczorem, podświetlone reflektorami.

Pierniki toruńskie i inne atrakcje

Każde dziecko w Polsce wie, że Toruń słynie z pierników. Można je kupić gotowe, ale lepiej jest zrobić te słodkości samodzielnie, w Żywym Muzeum Piernika. To prawdziwa atrakcja, zwłaszcza dla młodszych dzieci!

Po wielu wrażeniach trzeba się także solidnie posilić, na szczęście, na turystów czeka w Toruniu świetna, włoska kuchnia. Stare Metropolis to restauracja zlokalizowana na ulicy Podmurnej i Łaziennej, serwująca znakomitą pizzę oraz inne dania kuchni włoskiej i polskiej. Warto wspomnieć, że wnętrza restauracji są bardzo gustownie zaaranżowane. Latem można zjeść obiad także na powietrzu, w ogródkach Starego Metropolis. W miłej atmosferze czas płynie tu zawsze wesoło i swobodnie!

 

 

Lista aktualności