Lista aktualności

Na czym zaoszczędzić przy organizacji ślubu i wesela?

23-05-2017

Ślub i wesele to dzień wyjątkowy. Trudno rezygnować z przyjęcia, tańców, pięknej sukienki i fotografa na rzecz oszczędzania. Istnieje jednak kilka możliwości zmniejszenia kosztów! Na czym możecie zaoszczędzić, czyniąc ten moment jeszcze wspanialszym?

1 Lista gości

Być może będzie wam ciężko okroić listę gości, ale pamiętajcie, że średni koszt za osobę na weselu to ok. 200 PLN. Ciotkę, której nie widzieliście wiele lat możecie zaprosić na sam ślub, a wesele zawęzić do grona osób bardzo bliskich i tych, z którymi żyjecie na co dzień!

2 Dekoracje kościoła i sali

W zależności od tego, kto zajmuje się dekoracją kościoła, koszt waha się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. W tej sytuacji polecamy samodzielne przygotowanie dekoracji kwiatowych lub zaangażowanie w to osoby ze swojego środowiska. Zazwyczaj w dniu waszego ślubu w jednym kościele odbywa się kilka ceremonii – warto zdobyć numery telefonów do pozostałych par i zaproponować rozłożenie kosztów przystrojenia świątyni! Postarajcie się również samodzielnie przygotować dekoracje sali weselnej. Jeżeli nie czujecie się na siłach, poproście o pomoc przyjaciół!

3 Zaproszenia ślubne i akcenty

Zastanówcie się wspólnie, co możecie wykonać sami na wasze wesele? Zaproszenia! Brystol i dodatki wybrane w sklepie papierniczym pomogą wam nie tylko wykonać piękne kartki, ale dostarczą Wam mnóstwo dobrej zabawy i satysfakcji! Takie zaproszenia będą miłym gestem i piękną pamiątką! Warto również pomyśleć nad innymi akcentami, na przykład wizytówkami na stoły, a nawet dekoracją na samochód, którym pojedziecie do ślubu.

4 Obrączki ślubne

Nowe obrączki to spory koszt. Zastanówcie się, czy w zapomnianych szkatułkach nie leży przypadkiem nieużywana od dawna biżuteria, którą można przetopić na nowe obrączki? Porozmawiajcie dodatkowo z rodzicami, być może będą chcieli przeznaczyć na tak wspaniały cel coś cennego. W ten sposób zyskujecie nie tylko obrączki, ale również zawartą w nich piękną historię.

5 Weselne menu

Śmiało okrójcie propozycję, którą otrzymacie od restauracji. Na tego typu uroczystościach jedzenia zawsze jest za dużo, a wam nie zależy przecież na tym, aby otrzymać tony jedzenia na wynos, ale by ograniczyć koszty wesela. Może dobrą alternatywą okaże się wynajęcie sali i zaangażowanie sprawdzonej kucharki lub zamówienie cateringu?

Planowanie wesela nie musi wiązać się z wielkim stresem. W serwisie www.wedding.pl znajdziecie więcej porad, jak zmniejszyć koszty ślubu i wesela.

Lista aktualności