Lista aktualności

Majowe przyjęcia: weselne czy komunijne?

30-04-2015

Maj to szczególny, wiosenny miesiąc, ponieważ właśnie wtedy odbywają się pierwsze komunie święte naszych pociech. Z tego powodu w lokalach najczęściej organizowane są przyjęcia komunijne.

Poczęstunki komunijne były jeszcze kilkanaście lat temu obchodzone w domach, w formie skromnego, kameralnego spotkania. Zaproszone osoby niestety tłoczyły się najczęściej w małym pokoju pełnym mebli oraz dostawionych stołów i krzeseł. Z tego powodu liczba gości musiała być ograniczona do minimum.

Młode pokolenie stawia dziś na huczne uczczenie tego etapu życia swojej pociechy, ale także na wygodę i komfort. Decydują się więc na duże, wręcz przypominające wesela, przyjęcia w wynajętych salach, restauracjach, czy hotelach. Radość ich pociechy w tym szczególnym dniu jest dla nich najważniejsza.

Organizacja tej uroczystości niczym nie odbiega od przygotowań przyjęcia weselnego. Właściciele lokali tak samo kuszą ślicznym wystrojem sali, a także efektownym tortem komunijnym i wyśmienitym menu składającym się z kilku dań. Liczba gości na takiej uroczystości nie różni się często od liczby gości na mniejszym weselu, która wynosi około 50 osób.

Różnica jest tylko jedna, przy „prezydialnym” stole zasiada nie para nowożeńców, tylko jeden młody człowiek, który w tym szczególnym dniu znajduje się w centrum uwagi gości.

Tak więc przyszłe Pary Młode, jeśli planują swój ślub właśnie na maj, muszą pamiętać aby dużo wcześniej rozpocząć poszukiwanie wolnej sali weselnej.

Lista aktualności