Lista aktualności

Kiedy warto zorganizować lunch biznesowy?

20-08-2020

Lunch z potencjalnym lub obecnym partnerem biznesowym jest coraz częściej wybieraną formą spotkania. Pozwala to na zorganizowanie krótkiego spotkania w nie do końca formalnej atmosferze. W jakich sytuacjach warto zorganizować takie spotkanie i jak zrobić to w odpowiedni sposób?

Biznes lunch – zdobywanie nowych kontaktów biznesowych

Pozyskiwanie nowych klientów lub partnerów biznesowych jest istotnym elementem funkcjonowania każdej firmy. Bez nawiązywania nowych relacji, nie jest bowiem możliwy rozwój. Warto więc spotkać się tym celu z potencjalnym partnerem biznesowym. Biznes lunch jest świetną okazją do przedstawienia swoich propozycji w nieco luźniejszej atmosferze.

Biznes lunch – dbanie o relację z partnerami biznesowymi

Jeżeli uda Ci się rozpocząć nową współpracę, należy o nią dobrze dbać– organizowanie co jakiś czas takiego spotkania w celu przedstawienia wyników lub zaproponowania nowej oferty znacząco wpływa na lojalność klienta. Jednakże, o powodzeniu spotkania decyduje nie tylko sam przebieg rozmowy, ale także wybór lokalu, odpowiednie prowadzenie konwersacji i zachowanie w czasie spożywania posiłku. Każdy z tych elementów ma bowiem wpływ na budowanie wizerunku firmy i jej pracowników.

Biznes lunch – na co zwrócić uwagę przy organizacji

Pierwszą rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę, planując takie spotkanie, jest czas oraz miejsce spotkania. Lunch powinien odbywać się między godziną 12.00 a 14.00. Wybranie miejsca należy do obowiązków osoby zapraszającej na spotkanie – w dużych miastach, jak na przykład Warszawa nie powinno to sprawiać problemu. Warto znaleźć restaurację, która posiada odpowiedni wystrój i atmosferę sprzyjającą rozmowie. Równie ważna jest jakość posiłków, dlatego warto wybrać miejsce, w którym serwowana jest różnorodna i jednocześnie bardzo smaczna kuchnia – takie rozwiązanie oferuje Na Skrajnej.

Jeżeli zależy Ci na pozyskaniu nowych partnerów biznesowych lub przekonaniu do Twojej oferty klienta – organizacja lunchu na wysokim poziomie może Ci w tym znacząco pomóc.

Artykuł sponsorowany

Lista aktualności