Lista aktualności

Jakie są zalety i wady ślubu na świeżym powietrzu

03-07-2019

Ślub i wesele wymagają ogromnego zaangażowania oraz wielu godzin wolnego czasu. Okres ten wiąże się z podejmowaniem wielu trudnych decyzji, a jedną z nich jest decyzja o miejscu, w którym odbędzie się ślub i wesele. Mamy wiele możliwości, ponieważ przyjęcie może odbyć się w domu weselnym, w restauracji lub w innym miejscu przeznaczonym na okoliczności tego typu. Coraz więcej par decyduje się na zorganizowanie ślubu oraz przyjęcia na świeżym powietrzu, dlatego też postanowiliśmy zebrać informacje na ten temat i przedstawić wam wady i zalety organizacji przyjęcia weselnego na świeżym powietrzu.

Miejsce odbywania się przyjęcia

Wybór miejsca tego typu wydarzenia na świeżym powietrzu jest bardzo duży, dlatego jest to jedna z zalet tego typu uroczystości. Jest kilka możliwości zorganizowania przyjęcia na świeżym powietrzu, do wyboru mamy przydomowy ogródek, pole z namiotem weselnym lub też bardzo klimatyczny las. Jednym z idealnych miejsc na organizację wesela jest Pałac Rozalin, klimatyczne miejsce z duszą.

Przy decyzji o przyjęciu w plenerze nie musimy się martwić, że dla kogoś zabraknie miejsca przy stole czy na parkiecie, ponieważ miejsca te mają duży metraż.

Wystrój miejsca

Kolejną zaletą organizacji przyjęcia na świeżym powietrzu jest duże pole do popisu, jeśli chodzi o dekorację. Przy tak dużym metrażu, jakim dysponujemy, możemy pozwolić sobie na niesamowite girlandy i stworzyć wesele w sposób tematyczny. W tym przypadku ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia.

Niesamowite atrakcje

Jeszcze jedną z zalet tego sposobu organizacji przyjęcia jest możliwość zorganizowania wielu ciekawy gier i zabaw na świeżym powietrzu, które nie są możliwe w przypadku organizacji wesela na sali.

Niesprzyjająca pogoda

Niestety ogromnym minusem jest brak możliwości dopasowania pogody. Każda para organizująca ślub w plenerze marzy o słonecznym dniu bez żadnej chmurki na niebie, jednakże nie mamy na to wpływu, tym bardziej, kiedy organizujemy przyjęcie z dużym wyprzedzeniem.

Kolejnym minusem jest fakt, iż ładna pogoda przyciąga chmarę nieproszonych gości, jakimi są komary i inne muszki. Nikt nie ma na to wpływu, a jednak zaproszony przez nas gość nie będzie cieszył się z wesela, w czasie, którego pół wieczoru latał mu koło ucha komar.

Wysokie koszty

Musimy liczyć się z tym, że koszty organizacje takiego przyjęcia weselnego nie są małe. Pierwszą ważną rzeczą jest dodatkowa opłata za przyjęcie związku cywilnego, która wynosi ponad 1000 zł, a w przypadku związku kościelnego jest to opłata oraz dobra wola księdza.

Również wyposażenie takiego miejsca w stoły i krzesła nie należy do najtańszych, ponieważ wynajem krzeseł to 25 zł/szt. Koszty związane z dekoracją to kolejne 1000 zł.

Ograniczone menu

Są to kolejne problemy i koszty. W tym przypadku konieczne jest zapewnienie zaplecza kuchennego, gdzie kucharze będą mogli przygotowywać potrawy weselne. Również powinniśmy wybrać dania lekkostrawne oraz ciasta z dużą ilością owoców. Kolejnym ważnym punktem jest zapewnienie naprawdę dużej ilości schłodzonych napojów, dzięki którym goście będą mogli się orzeźwiać, a biorąc pod uwagę niesprzyjające warunki pogodowe, musimy również pamiętać o napojach ciepłych, takich jak kawa czy herbata.

Ceremonia weselna

To właśnie, aby zawrzeć związek małżeński, jest najważniejsze, dlatego musimy zastanowić się, czy będzie to zawarcie związku cywilnego, czy kościelnego. W przypadku zawarcia ślubu cywilnego musimy pamiętać, iż przyjęcia na świeżym powietrzu są znacznie droższe. Jeśli chcemy zawrzeć związek kościelny, możemy poprosić księdza i liczyć na jego dobrą wolę i zgodę na udzielenie ślubu w plenerze, jednakże, gdy takowej nie uzyskacie, istnieje przecież możliwość zorganizowania jedynie przyjęcia weselnego w plenerze.

Podsumowanie

Tak więc istnieją zarówno wady, jak i zalety organizacji ślubu i wesela w plenerze, jednakże mimo wszystko to wydarzenie weselne będzie uznane za najpiękniejszy dzień w życiu pary.

Artykuł sponsorowany

Lista aktualności