Lista aktualności

Gdzie wesele marzeń? Znajdź miejsce idealne

21-09-2018

Wesele to uroczystość, która ma oczarować gości i pozostać w ich pamięci na naprawdę długo. Dlatego dziś młoda para oczekuje czegoś znacznie więcej niż eleganckiej sali na obrzeżach miasta. W ostatnich latach imprezy weselne zachwycają, nie tylko muzyką, jedzeniem, ale także i przepięknymi lokalizacjami, w których się odbywają. Te warto dopasować do motywu przewodniego wesela, by cała oprawa tego jedynego i wyjątkowego dnia perfekcyjnie ze sobą współgrała.

 

Na co zwrócić szczególną uwagę, przy wyborze miejsca? Jak dobrać miejsce do konkretnego stylu wesela? Na te pytania odpowiadamy w dalszej części artykułu.

Wesele tradycyjne

Choć w ostatnich latach niezwykłą popularnością cieszyły się wesela eleganckie, w nieco bardziej kameralnym stylu, to wciąż z przyjemnością bawimy się na tych hucznych, pełnych tradycyjnego jedzenia, jak i skocznej muzyki. Ten powrót do korzeni i duma z tego, co nasze polskie, sprawiła, że wesele na wsi staje się znowu synonimem świetnej zabawy. Taki rodzaj imprezy będzie idealny dla tych, którzy kochają imprezowanie przy ukochanej muzyce, polskim jedzeniu, jak i uwielbiają cały swojski klimat takiej imprezy – z wiejskim jadłem, jak i tradycyjnymi oczepinami.

Do wesela w tym stylu pasują swojskie okoliczności przyrody. Wesele na wsi, ze snopkami siana, w sali z dużą ilością drewna, w stodole bądź na świeżym powietrzu – pomysłów jest be liku. Pięknych lokalizacji na wesele na wsi znajdzie się naprawdę wiele. Wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć!
 

Wesele w stylu boho

Jeśli zastanawiasz się, jakie będzie najlepsze miejsce na wesele w stylu boho, to odpowiedź jest prosta – na łonie natury. Wesele nad jeziorem, czy wesele w górach? Dlaczego by nie? Do tego stylu pasuje i to, i to. Zwiewna sukienka, lekkie jedzenie, sala ozdobiona kwiatami, bądź plener – oto rozwiązania doskonałe na imprezę weselną w tym stylu. Wiosną, latem, jak i wczesną jesienią warto pokusić się o przyjęcie na zewnątrz. To stwarza jedyną w swoim rodzaju atmosferę – romantyczną i swobodną jednocześnie.

Wesele nowoczesne

Minimalizm i prostota – tymi wartościami kierują się osoby, które stawiają na nowoczesne wesela. Pięknie podane posiłki, prosta suknia ślubna i elegancka sala weselna. Choć wydaje się, że nie potrzeba wiele, by urządzić takie przyjęcie, to wymaga ono precyzji w oprawie – w doborze dodatków, muzyki, jak i samego miejsca. To często znajduje się w centrum miasta, wśród nowoczesnej architektury, choć wesela w tym stylu mogą odbyć się praktycznie wszędzie – najważniejsza jest sala, która spełni oczekiwania młodej pary.
 

Jak znaleźć miejsce na wesele?

By znaleźć miejsce na wesele warto już na samym początku zastanowić się nad motywem przewodnim imprezy. To właśnie on będzie odpowiedzią na odwieczne pytanie: „gdzie wesele?”. Organizacja wesela jest na tyle czasochłonna, że dobrym pomysłem będzie rozpoczęcie jego planowania możliwie, jak najwcześniej. Dzięki temu znalezienie idealnego miejsca, jak i jego zarezerwowanie stanie się o wiele łatwiejsze.

Do wyboru masz sale weselne w przeróżnych stylach, jak i konkretne lokalizacje. Zdecydowanie się na wesele nad jeziorem, na wsi, nad morzem, czy w górach jest aktualnie bardzo modne, ba im ciekawsze miejsce, tym lepiej. Ta jedyna w swoim rodzaju uroczystość powinna pokazywać zamiłowania młodej pary, jak i odbywać się w miejscu, które ich zachwyca.

Dobrym pomysłem jest zainspirowanie się innymi ślubami. Już na dłuższy czas przez planowaniem ślubu warto śledzić strony fotografów ślubnych i spoglądać, gdzie odbywały się konkretne przyjęcia. W ten sposób szybko można znaleźć miejsca, które po prostu zachwycą i będą odpowiedzią na skryte marzenia przyszłego małżeństwa.


Wybór miejsca wesela jest jedną z najważniejszych decyzji, jaką podejmuje każda młoda para. Warto poświęcić na to nieco więcej czasu, by mieć wyjątkowe wspomnienia z tego dnia!

Lista aktualności