Lista aktualności

Dekoracje ślubne w lokalu – jak je dobrać?

14-03-2018

Marzycie, aby wasza sala weselna była pięknie udekorowana? Lepiej nie liczcie na to, że właściciele lokalu spełnią wszystkie marzenia i wybiorą dla was ciekawe dodatki. Wszystkiego musicie dopilnować sami, ale najpierw zdecydujcie, co dla was będzie najważniejsze. Które dekoracje ślubne sprawią, że sala weselna zamieni się w idealny lokal, w którym chcecie przeżyć jeden z najważniejszych dni w waszym życiu?

Dekoracja Sali weselnej – zdecydujecie się na konkretny styl

Planując wesele, jak to w życiu  - ciągle trzeba wybierać. Nie martwcie się, kiedy już zdecydujecie się na konkrety, wszystko wyda się o wiele łatwiejsze. Po pierwsze: wybierzcie motyw przewodni wesela. Czy sala ma być stylizowana na wykwitną restaurację? A może wolicie styl rustykalny, wiejski, albo glamour? Od tego będzie zależeć wybór dodatków.
Drugą ważną kwestią pozostaje wybór kolorystyki sali weselnej. Co będzie dominować na stołach? Fiolet, złoto, srebro, a może tradycyjna biel? Oczywiście kompozycje kolorystyczne zawsze będziemy łączyć, ale dobrze nie wychodzić poza obręb trzech kolorów, które korespondują ze sobą.

pin

Kolory współgrają z odpowiednim stylem. Prosta elegancja to biele, szarości, odcienie niebieskiego. Glamour kocha złoto, srebro i wszystko, co błyszczące (brokat, cekiny). Styl rustykalny to połączenie ciemnej zieleni, bieli i naturalnych brązów. Boho będzie nawiązywał do pastelowych różów, odcieni cappuciono, pomarańczów, koniecznie z uniwersalną bielą.
Decyzja odnośnie koloru powinna nie mieć nic wspólnego z modą, ale z tym, co wy lubicie najbardziej. Jeżeli decyzja wydaje się zbyt trudna – wybierzcie po prostu na klasyczną elegancję, ona nigdy was nie zawiedzie.

pin

Dekoracja stołu weselnego – kwiaty żywe czy sztuczne?

To, co przyciąga uwagę najbardziej to właśnie stół lub stoły weselne. Zanim przejdziemy do kwestii drobnych dodatków, koniecznie trzeba pomyśleć o dekoracjach kwiatowych na wesele.

pin

W większości poradników znajdziecie informację, że kwiaty sztuczne to najgorszy możliwy wybór. Trudno się nie zgodzić, skoro żywe kwiaty to chyba najpiękniejszy dar natury. Jest jednak pewne „ale”. Przygotujcie się na naprawdę spory wydatek. Dekoracje sali weselnej i stołów kwiatowymi kompozycjami zaczynają się od kilku tysięcy złotych, a górny budżet jest praktycznie nieograniczony. Dla wielu par młodych przeznaczenie 5000 zł na same kwiaty jest po prostu niemożliwe.

pin

W takiej sytuacji warto zapytać firmę, która zajmuje się dekorowaniem sal weselnych o ich ofertę, także ze sztucznymi kwiatami. Zdziwicie się, jak wiele propozycji okaże się ciekawych, a sztuczne ozdoby będą wyglądały pięknie. Najlepiej zdecydować się na połączenie ze sobą żywych i sztucznych kompozycji kwiatowych, co razem stworzy świetny efekt, za o wiele mniejsze pieniądze.

pin

Jednak dekoracja stołu weselnego to nie tylko kwiaty, ale również świeczniki (jeden z kluczowych elementów!), zastawa (nie musicie koniecznie zdawać się obsługę i zasoby lokalu), obrusy i serwetki. Skupcie swoją uwagę zwłaszcza na oświetleniu stołu, wybierając małe świeczki, albo duże, rzucające się w oczy świeczniki, oczywiście w kolorach, na które wcześniej się zdecydowaliście. Jeżeli wasz wybór padł na przykład na styl rustykalny lub wiejski, nie może zabraknąć świeżych roślin, pni drzew, prostych kwiatów, gałęzi drzew iglastych, mchu, gipsówki, a także naturalnych tkanin. W przypadku klasycznej elegancji sprawdzą się minimalistyczne świeczniki, proste, ale pięknie złożone, białe serwetki i elegancka zastawa. Wrażenie elegancji dają również wazony i szklane kule, kojarzące się z czystością, kruchością i wielką klasą. Dodatkiem jest również kolorowe oświetlenie sali, które wprowadzi odpowiedni klimat.

pin

pin

Wybierając szalony styl glamour, pozwólcie sobie na błysk, brokat, sztuczne diamenty i na przykład, uwielbianą przez wszystkich, fontannę z czekoladą.

Wypożyczalnia dekoracji ślubnych  - czy warto?

Skąd wziąć nietypową zastawę, wazony, drewniane świeczniki albo fontannę? Oczywiście z wypożyczalni, bo kupowanie wszystkiego na własnych koszt graniczyłoby z szaleństwem. Ceny wypożyczenia dekoracji są oczywiście bardzo zróżnicowane. Zazwyczaj najmniejsza wydana kwota to około 500 zł. Wypożyczyć można wiele ciekawych rzeczy. Wielkie, świecące napisy (hit ostatnich sezonów, czyli napis LOVE), złote i srebrne podtalerze, fotobudkę, sztućce, oświetlenie, dymnicę. Czasem warto jednak sprawdzić, czy cena wypożyczenia nie jest wyższa od ceny zakupu, czego najlepszym przykładem są na przykład balony. Czasem lepiej wypożyczyć samą butlę z helem, a balonu kupić za grosze, na własną rękę.

pin

Stawiajcie na dodatki, które są minimalistyczne, ale efektowne. Zaliczają się do nich główne dekoracje kwiatowe na stole (często w wysokich wazonach, aby goście mogli widzieć siebie nawzajem), oświetlenie sali, świeczniki. Czasem piękne obrusy i efektowne serwetki potrafią „zrobić całą robotę”, dlatego warto wszystkiego dopilnować osobiście. Nie bójcie się również przygotowywać dekoracji ślubnych samodzielnie! Zacznijcie od wizytówek, które położycie na stołach. Niech będą bardzo eleganckie, zabawne, albo bardzo nietypowe. To łatwe i przyjemne, prawda?

pin

Lista aktualności