Lista aktualności

Dekoracja stołu weselnego - modne inspiracje z całego świata

31-10-2018

Jesteś na etapie planowania wesela? Jeśli tak, to prędzej, czy później przyjdzie moment, w którym warto byłoby zastanowić się nad dekoracją stołu weselnego. Sprawdź inspiracje z całego świata i trendy, które zdobywają największą popularność, by wybrać coś idealnego dla siebie.

Dekoracja stołu weselnego

Dekoracja sali, jak i stołu weselnego powinna ze sobą idealnie współgrać. W zależności od tego, jaki motyw wesela wybierzesz, to stół jest jednym z tych miejsc, gdzie możesz zrealizować swoją twórczą wizję. Dekoracja sali weselnej musi być spójna ze stylem, który będzie dominował na stole. Jeśli zdecydujesz się na bardzo modne motywy kwiatowe, to niech znajdą one odzwierciedlenie w dekoracjach stołu. Nie potrzeba wiele, by całość prezentowała się oszałamiająco. Wystarczy powtórzyć kilka ozdób na stole weselnym, jak i zadbać o to, by kolorystyka pozostawała taka sama.

Przy dekoracjach stołu weselnego należy wziąć pod uwagę takie elementy jak: tekstylia – czyli obrus i serwetki, zastawę, winietki, kwiaty oraz dekoracje. Zadbanie o spójność tych kilku elementów, sprawi, że wystrój całej sali weselnej będzie robił wyjątkowe wrażenie.
Warto pamiętać, że prócz stołu, liczy się jego najbliższe otoczenie – czyli także krzesła i ich dekoracja! Bardzo często ten element wystroju traktuje się nieco po macoszemu, jednak nie da się ukryć, że to naprawdę duży błąd! Dlaczego? Nawet skromna dekoracja stołu, będzie wyglądała o niebo lepiej, gdy zadba się o jej spójność kolorystyczną, jak i estetyczną z krzesłami. W wielu przypadkach wystarczy tylko ozdobna tasiemka w odpowiedniej kolorystyce bądź drobny element dekoracyjny, by uzyskać doskonały efekt.

Winietki na wesele

Winietki to nie tylko element ułatwiający rozsadzenie gości, ale także dekoracja, która może wyjątkowo zdobić każdy stół. Dzięki winietkom unikniemy problemów z gośćmi ciągle zmieniającymi swoje miejsce przy stole, a także w zarodku zdusimy wszelkie sytuacje, w których obok siebie miałyby usiąść osoby, które za sobą nie przepadają.  Warto poświęcić nieco czasu na samodzielne stworzenie efektowych winietek bądź zlecenie ich wykonania specjaliście. To nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale i świetna dekoracja na stół.

Upominki na wesele

Coraz częściej nie tylko goście dają prezenty młodej parze, ale i ta przygotowuje małe upominki weselne dla gości. To bardzo radosny trend, który warto wypróbować na swoim weselu. Bardzo często upominkami ślubnymi stają się samodzielnie wykonane słodycze, małe słoiczki z dżemem, czy miodem. Zazwyczaj na sali umieszcza się dodatkowe miejsce, gdzie ustawia się upominki, które każdy z gości może odebrać w dogodnym momencie. Te drobne prezenty to także doskonały sposób na dekorację całej uroczystości. Gdy zdecydujesz się na smakołyki, to zadbaj o to, by były one w kolorze przewodnim wesela, bądź miały drobne akcenty kolorystyczne, które go niego nawiązują.

Kwiaty na wesele

Kwiaty – żywe, czy cięte to jedna z najlepszych dekoracji na wesele. Ba, w wielu motywach przewodnich wystarczą tylko one, by oczarować gości. Kwiaty na weselu goszczą w wielu miejscach sali, w elementach dekoracji, a także na ścianie za stołem państwa młodych, czy na stołach. Na tych ostatnich szczególnie warto się skupić. Kilka przyciągających uwagę bukietów na stołach gości to absolutna podstawa pięknej oprawy wesela. Jeśli szczególnym zachwytem napawa Cię styl boho, to prócz bukietów, możesz pokusić się o ozdoby z mchu, żywych kwiatów, patyczków, czy kamyków – wszystkich tych elementów, które ściśle kojarzą się z naturą.
Dekoracja stołu weselnego, to jeden z tych elementów oprawy sali weselnej, którego nie należy lekceważyć. Wystarczy zadbać o spójność wszystkich dekoracji, by mieć pewność, że całość na długo zostanie zapamiętana przez wszystkich gości weselnych.

Lista aktualności