Lista aktualności

Czym kierować się przy wyborze sali weselnej?

31-01-2019

Ślub i wesele to wyjątkowo ważne uroczystości w życiu każdego z nas. Często narzeczeni przygotowują się do niech przez kilka lat, dopinając każdy ze szczegółów zaplanowanego wydarzenia na ostatni guzik. Jednym z najważniejszych zadań jakie stoją przed przyszłymi małżonkami jest chociażby wybór sali weselnej. A trzeba przyznać, że nie jest on łatwy, biorąc pod uwagę to, jak wiele lokali oferuje nam obecnie swoje usługi. Warto zatem zastanowić się, o jakich kwestiach musimy przede wszystkim pamiętać, podejmując taką decyzję.

Wielkość sali weselnej

Tak naprawdę, zanim zaczniemy szukać idealnego miejsca na zorganizowanie naszej uroczystości, musimy oszacować ilu gości zamierzamy zaprosić. Dzięki temu, będziemy mogli skupić się na poszukiwaniu sali o odpowiedniej wielkości. W przypadku, gdy wesele będzie duże, liczące kilkuset gości, musimy zapewnić im odpowiednią ilość miejsca zarówno przy stołach, jak i na parkiecie. Jeżeli natomiast planujemy skromną uroczystość, możemy ograniczyć swoje poszukiwania do mniejszych lokali, które również będą tańsze.

Wystrój sali weselnej

Można by uznać, że w praktyce każda sala weselna mazury, nad morzem, w górach, czy w każdym innym regionie Polski, może zostać przez nas samodzielnie udekorowana. Jest to oczywiście prawda, ale ogólny charakter takiego miejsca, musi nam jednak w pełni odpowiadać. Nie wszystko da się przecież ukryć, dlatego lepiej jest stawiać na taką salę, która spełnia nasze oczekiwania również pod względem estetycznym. W zależności zatem od tego, czy zależy nam raczej na klasycznej elegancji, czy też pełnej nowoczesności i minimalizmie, szukajmy obiektów, które sprostają tym kryteriom. Tym bardziej, że profesjonalne dekorowanie sali jest kolejnym wydatkiem, na który nie każdy może sobie pozwolić.

Oferowane menu

Czy można sobie wyobrazić udane wesele bez pysznych dań na stole? Zdecydowanie nie! Dlatego poszukując lokalu, w którym zostanie ono zorganizowane, sprawdźmy też jakiego typu catering jest nam oferowany w poszczególnych obiektach. Bardzo ważne kwestie dotyczą między innymi tego ile dań jest wliczonych w cenę, jakie przekąski będą cały czas dostępne na stołach oraz czy właściciel zapewnia odpowiednią ilość napojów. Ale jak wiadomo liczy się nie tylko ilość, ale także jakość serwowanego jedzenia. Dlatego też, jeśli nigdy nie mieliśmy okazji spróbować posiłków oferowanych w danym lokalu, warto to zrobić.

Profesjonalna obsługa

Czy to wspomniana już sala weselna mazury, czy też jakakolwiek inna – warto upewnić się, że zapewnia ona również doskonale przeszkoloną obsługę podczas przyjęcia. Oczywiście, ciężko będzie nam to stwierdzić, jeśli nigdy nie byliśmy gośćmi w konkretnym lokalu. Zawsze możemy jednak podpytać o tę kwestię rodzinę oraz znajomych, którzy korzystali z ich usług. Warto też skorzystać z pomocy Internetu, w którym bez problemu powinniśmy odnaleźć opinie dotyczące usług oferowanych przez poszczególne obiekty. Naturalnie, powinniśmy pamiętać o rozwadze w ocenie wszystkich opinii pozostawianych w sieci, zwłaszcza tych anonimowych, jednak mogą być one dla nas pewną wskazówką.

Sprawdź również: https://www.hotelstbruno.pl/przyjecia/wesela

Lista aktualności