Lista aktualności

Boho wesele w duchu zero/less waste - czy to da się zrobić?

06-12-2019

Styl boho, to już od kilku sezonów jeden z najpopularniejszych motywów wybieranych przez Młode Pary na ich ślub i wesele. Nie ma w tym nic dziwnego, jest to styl, który łączy w sobie różnorakość form i faktur. To styl, który stroni od perfekcjonizmu, króluje w nim prostota i naturalność. Jeżeli coś jest stare, może trochę zniszczone i odrapane, to idealnie sprawdzi się właśnie na takich weselach. I dlatego ten styl idealnie wpisuje się również w idee związane z zero/less waste. Jeżeli są one bliskie Twojemu sercu i właśnie planujesz ślub, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Nieodłącznym elementem ślubu i wesela jest papeteria czyli zaproszenia, zawiadomienia, winietki, plany stołów, zawieszki na butelki, naklejki, pudełka na ciasta. Dużo tego, prawda? Ale czy wiesz, że to wszystko można wykonać z papieru makulaturowego? To nie tylko
doskonały i ekologiczny pomysł, ale także oddech dla portfela. To samo można zrobić z dekoracją sali weselnej i Kościoła. Własnoręcznie robione girlandy idealnie będą wpisywały się w styl boho.

Kolejnym wyzwaniem z którym borykają się Pary Młode, są prezenty, które ofiarują w podziękowaniu swoim gościom. Wiadomo, że musi to być coś drobnego, symbolicznego, tylko co to może być? Tutaj doskonałym rozwiązaniem będzie ofiarowanie każdemu malutkiego
sukulenta w ceramicznej doniczce. Taki kawałek zieleni będzie zdobił później parapety gości i nie będzie krówką do opakowania której zużyto tony plastiku i papieru.

Doskonałym pomysłem, który zredukuje zużycie plastiku w trakcie Waszej uroczystości będzie zainwestowanie w papierowe słomki, sprawdzają się one dokładnie tak samo, jak te plastikowe, a są o niebo lepsze dla środowiska.

Ze stylem boho ściśle związane są wszelkiego rodzaju elementy drewniane. Świetnym pomysłem będą np. drewniane świeczniki, lub drewniane podkładki na stoły. Takie podkładki mogą też być jednocześnie prezentem w podziękowaniu dla gości. Bez problemu można
zamówić na nich napisy robione laserowo np. z waszymi imionami i datą ślubu. To będzie wspaniała pamiątka nie tylko, dla Was ale i dla gości. A dodatkowo nie będzie to jednorazowy, bezsensowny wydatek. Taka podkładka może służyć Waszym bliskim przez lata i jednocześnie będzie stylowym elementem wystroju wnętrz, czyli idealnie spełni wszystkie warunki zgodności z ideami zero/less waste.

Dzień ślubu, to jeden z najpiękniejszych dni w Waszym, życiu, jednak nawet w tym dniu warto pamiętać o zachowaniach proekologicznych. Nasza planeta jest tylko jedna, nie dostaniemy nowej. Nasze dzisiejsze decyzje będą miały wpływ na jakość życia naszych dzieci, naszych
wnuków. Wesele w stylu boho idealnie wpisuje się w motywy zero/less waste, bez problemu możemy dać starym przedmiotom drugie życie, lub wykorzystać coś wielokrotnie. Pamiętajmy, że nawet takie małe zmiany, jak chociażby słomki papierowe, mają znaczenie.

Artykuł sponsorowany

Lista aktualności