Lista aktualności

Balony weselne, czyli niezastąpiony dodatek na uroczystość

03-02-2020

Bez względu na to, czy wesele organizowane jest w na przeznaczonej ku temu sali czy też pod ślubnymi namiotami, zawsze potrzebne są piękne dekoracje. Najbardziej tradycyjną, a jednocześnie nadal niezwykle popularną są balony weselne. Ze względu na to, że obecnie można spotkać je w różnych formach, wykonane z różnych materiałów i z odmiennymi dodatkami, mogą stać się one piękną i elegancką ozdobą wesel urządzanych w niemal każdym stylu.

Weselne balony dodadzą przyjęciu odrobiny szaleństwa, dzięki czemu będzie ono wyjątkową i szampańską zabawą do białego rana. Trzeba jednak pamiętać o ich właściwym dobraniu, bo w przeciwnym razie mogą one zostać odbierane jako oznaka kiczu i braku gustu. Najczęściej wybierane jeszcze kilkanaście lat temu jednokolorowe, gumowe balony coraz częściej ustępują miejsca bardziej modnym i stylowym rozwiązaniom, które nie mają nic wspólnego z nietrafionymi dekoracjami. Wśród jakich balonów można wybierać?

Balony foliowe

Są to balony wypełnione najczęściej helem, które trzymają się przy suficie, dzięki czemu "nie plączą się pod nogami" w czasie tańca. Balony foliowe można też oczywiście napełniać powietrzem. Jednak, by wtedy dawały podobny efekt dekoracyjny co helowe, najlepiej wykorzystać do ich instalacji specjalne przylepce albo umocować je przy suficie na przeznaczonych do tego celu haczykach.

Balony wykonane z folii cechuje duża wytrzymałość (większa niż w przypadku balonów gumowych). Te wypełnione helem mogą służyć do zabawy w trakcie tradycyjnych "oczepin", kiedy to po wdychaniu zawartego w nich gazu goście będą mogli mówić zabawnym głosem. Bardzo dużą zaletą balonów foliowych jest to, że mogą one przybierać najróżniejsze formy i kształty: od tradycyjnych kul aż po litery i wymyślne symbole. Mogą tez występować w przeróżnych kolorach. Dzięki temu da się je dopasować do wielu różnych miejsc, w których urządzane są wesela. Bardzo popularne są na przykład balony (w dużych rozmiarach), układające się w napis "love", które można umieścić nad miejscami Pary Młodej. Bardzo ładnie będą wyglądać te w kolorach: złotym, metalicznym lub czerwonym. Do tych ostatnich świetnym dopełnieniem mogą stać się foliowe, czerwone balony w kształcie serc. Natomiast zawieszone w wybranej części sali balony foliowe z napisem "JUST MARRIED" mogą stać się świetnym tłem do robienia pamiątkowych zdjęć. Napisy z balonów będą dobrą ozdobą strategicznych punktów sali, a te w kształcie liter można układać nie tylko w proponowane, ale w najróżniejsze słowa, a także na przykład inicjały.

Balony gumowe

To balony tradycyjne, produkowane z lateksu. Napełnione powietrzem mogą odzwierciedlać dowolne kształty, jednak najczęściej na weselach pojawiają się te w najbardziej charakterystycznym i dobrze znanym wszystkim, okrągłym kształcie. Mogą występować one pojedynczo, jako część zestawu albo w formie efektownych girland. Dużym plusem balonów lateksowych jest to, że można nimi ozdobić nie tylko miejsce wesela, ale także dom rodziców czy ślubny samochód. Mogą one także stanowić rekwizyty do sesji plenerowej. Tego rodzaju balony na pewno sprawią też frajdę wszystkim dzieciom, ponieważ prawdziwą zabawą na weselu jest podrzucanie ich w powietrze, odbijanie i próba złapania. Niestety balony z lateksu mogą wtedy dość łatwo pękać. Warto dodać, że balony gumowe mogą być jednokolorowe i bez ozdób, można też jednak umieszczać na nich wybrane napisy i grafiki. Balony w ciekawych barwach (obecnie modne są pastelowe), można zaś łączyć w niezwykłe kompozycje. Dzięki temu te tradycyjne i najprostsze dodatki również mogą okazać się zaskakujące.

Zobacz balony weselne: https://www.slubnezakupy.pl/268-balony

Balony transparentne

Czyli balony przezroczyste, które są efektowne, ponieważ mogą mieć różne wypełnienie, na przykład konfetti, kulki czy nawet piórka. Bardzo dobrze wyglądają na świeżym powietrzu, a te wypełnione błyszczącym konfetti będą się pięknie prezentować w blasku światła na sali weselnej. Balony transparentne bez żadnych ozdób będą wyglądać naprawdę uroczyście i elegancko, równie ładnie będą wyglądać jednak te udekorowane srebrnymi czy złotymi wstążkami. Jeśli Para Młoda ma na to dobry pomysł, przezroczyste dekoracje może pomalować flamastrami, tworząc określone obrazki czy napisy. Może to spowodować, że weselne przyjęcie z takimi balonami nabierze bardzo indywidualnego i niepowtarzalnego charakteru.

Balony transparentne mogą świetnie posłużyć do dekoracji stołu, można je wypełniać powietrzem albo helem. Kiedy reszta dekoracji weselnych jest stonowana, to sprawdzić się mogą balony wypełnione styropianowymi kulkami z mixem kolorów, które ciekawie ożywią wnętrze. Mogą one przydać się także na sesji zdjęciowej. Aby kulki lepiej do niego przylegały, balon najlepiej naelektryzować. Różnokolorowe może być również konfetti, jednak o wiele chętniej wybierane jest to w jednym, np. złotym kolorze.

A może jeszcze bardziej nietypowo?

Oprócz tych wymienionych wcześniej, obecnie można spotkać także bardzo widowiskowe balony ledowe, które posiadają w środku świecące lampki. Do tego takie balony wypełniane są helem, dzięki czemu mogą unosić się wysoko w powietrzu, co wygląda bardzo imponująco. Transparentne balony (czasem nawet na sznurku ze światełek) i wypełnione lampkami, stanowić mogą świetną dekorację wejścia do sali, ogrodu czy tarasu. Bardzo dobrze będą się prezentować także w sali, szczególnie kiedy wnętrze nie ma dużego dostępu do światła. Balony ledowe dzięki generowaniu delikatnego oświetlenia, stworzą romantyczny klimat, który świetnie pasuje do dnia ślubu. Całkiem inną, a równie ciekawą opcją są balony z roślinami. Występują one w dwóch wersjach: albo są nimi wypełnione albo są przywiązane do sznurka z liśćmi. Wybiera się je na wesela urządzane w stylu greenery oraz boho.

Jak więc widać, weselne dekoracje wykonane z balonów mogą być tak samo eleganckie oraz romantyczne, jak te zrobione z innych materiałów. Dlatego stają się niezastąpiony dodatkiem na tą ważną uroczystość. Muszą być one po prostu dobrze dobrane do stylu wesela, ważne też, by były wykonane z wysokogatunkowych materiałów - wtedy na pewno będą prezentować się naprawdę świetnie.

Artykuł sponsorowany

Lista aktualności