Lista aktualności

Pierścionki zaręczynowe – trendy 2021

12-08-2020

Zaręczyny to wyjątkowa okazja - zarówno dla mężczyzny, jak i wybranki jego serca. Wielu panów stawia na coś wyjątkowego. Może to być romantyczna kolacja przy świecach, wspólna wycieczka, niespodzianka w gronie rodziny bądź też oryginalna aranżacja na łonie natury. Niezależnie od tego, w jaki sposób przebiegną oświadczy-ny, nie może zabraknąć pierścionka zaręczynowego.

To element biżuterii, który raczej nie podlega sezonowym modom, ponieważ wybranka serca będzie zapewne nosić go przez długie lata. Można jednak zauważyć, że co roku niektóre modele są szczególnie popularne. W sieci można znaleźć rankingi, m.in. takie jak ten, który przygotowuje regularnie Savicki.

Klasyka i elegancja

Tym, co można zauważyć w 2020 roku jest powrót do klasycznej elegancki. Najpopularniejszemodele wyrafinowane, ale proste, bez ekstrawaganckich elementów. Panowie dokonują ponadczasowych wyborów, dzięki czemu z czasem pierścionek nadal będzie wyglądał gustownie. Takie proste modele sprawiają również, że panie będą mogły nosić pierścionek zarówno na co dzień, jaki i przy szczególnych okazjach. Biżuteria, która nie jest nazbyt strojna, sprawdza się przecież także jako ozdoba casualowych stylizacji. Wiele pań lubi za pomocą pierścionka podkreślać klasyczne zestawy, jak jeansy i biały t-shirt z marynarką.

Szafir króluje w 2020 roku

Patrząc na wybory w kwestii pierścionków zaręczynowych, widać jasno, że prym wiedzie szafir. Występuje on w różnych kolorach, zatem można bez problemu sięgnąć po ten, który jest tym najbardziej ulubionym. Biały szafir to wybór najbardziej uniwersalny, zwłaszcza w połączeniu z klasycznym lub białym złotem. Paniom, które lubią w biżuterii mieć więcej koloru, do gustu przypada także szafir w odcieniu niebieskiego. Innym popularnym kamieniem w 2020 roku jest diament. To klasyk zaręczynowy, który nigdy nie wychodzi z mody. Ten w białym kolorze jest częściej wybierany, jednak czarny diament również zyskuje wielu zwolenników. Często sięgają po niego panie, które w biżuterii cenią sobie minimalizm.

Wyeksponowany kamień główny

Sposób wyeksponowania kamienia głównego również jest dowodem na to, że klasyka nadal ma się dobrze. Wśród najpopularniejszych modeli królują te, które są posiadają tylko jeden kamień lub są delikatnie przyozdobione delikatnymi elementami w koronie. Widać zarówno panie, jak i panowie stawiają na ponadczasowość. Warto zauważyć, że do takiego pierścionka można z powodzeniem dobrać dużo bardziej strojną biżuterię ślubną. Jeżeli jest dopasowana kolorystycznie oraz wykorzystane są w niej kamienie w tym samym kolorze, można w dniu wesela nieco „zaszaleć” z dodatkami.

Ponadczasowe wybory

Jak widać klienci salonów jubilerskich (zarówno internetowych np. Savicki, jak i stacjonarnych) stawiają obecnie na klasykę i ponadczasową biżuterię zaręczynową. To praktyczne rozwiązanie, dzięki czemu przez wiele lat wybranka serca będzie mogła nosić swój pierścionek, nie zważając na to, czy wyszedł z mody lub już od dawna nie jest na czasie.

Artykuł sponsorowany

Lista aktualności