Lista aktualności

Na co zwrócić uwagę przy wyborze obrączek ślubnych?

13-01-2022

Obrączki już od długiego czasu stanowią symbol oddania i małżeńskiej wierności. To, jak wyglądają i z jakiego materiału są wykonane jest szalenie istotne. Tego typu biżuteria przypomina nam o partnerze, obietnicy wieczności, miłości, która jest w stanie zwyciężyć wszystko i tym pięknym dniu, rozpoczynającym nową, wyjątkową historię. Zakupem obrączek ślubnych warto zająć się nawet już pół roku przed ślubem, jednakże najpóźniej powinno być to załatwione na około trzy miesiące przed przysięgą. Sam wyrób biżuterii w salonach zajmuje około trzech tygodni, a trzeba jeszcze mieć ewentualny czas na korektę rozmiaru, dostawy, zwroty…

Co jest ważne w obrączkach

Pierwszym, co trzeba wybrać kupując obrączki ślubne to oczywiście metal szlachetny. Jego rodzaj wpłynie na trwałość biżuterii, która jest szalenie ważnym aspektem, skoro planujemy nosić obrączki przez naprawdę długie lata. Najpopularniejszym z metali szlachetnych wybieranych do tworzenia obrączek, czy pierścionków zaręczynowych jest złoto prób 585 i 750. Znajdziecie je w wielu barwach – od żółtej, przez białą, różową, aż po czarną! Dla tych, którzy wolą niekonwencjonalne rozwiązania, poleca się również tytan i platynę. To, co czyni je mądrym wyborem, to fakt, że są również hipoalergiczne. Rozmiar obrączek ślubnych natomiast powinien zostać zmierzony przy użyciu profesjonalnej marki jubilerskiej. W ten sposób unikniecie niedogodności związanych ze zbyt ciasną, czy luźną biżuterią. Taką miarkę otrzymacie w salonie SAVICKI zupełnie bezpłatnie!

Z soczewką, czy bez?

Soczewka w obrączkach to innowacyjne rozwiązanie, które na dłuższy czas sprawdza się doskonale. Jest to nic innego, jak delikatne uwypuklenie wewnętrznych krawędzi obrączki po to, aby zmniejszyć powierzchnię, którą biżuteria przylega do palca. Tym sposobem ułatwiamy sobie ściąganie i zakładanie biżuterii, a noszenie obrączki na co dzień staje się o wiele przyjemniejsze. Tę opcję poleca się w szczególności osobom, które zmagają się z problemem puchnięcia dłoni.

Artykuł sponsorowany

Lista aktualności