Lista aktualności

Jakie trendy będą rządzić na weselach w tym roku?

18-05-2022

Każdy sezon weselny rządzi się swoimi prawami, to co było modne w zeszłym roku, niekoniecznie sprawdzi się w tym sezonie. Wiele przyszłych Młodych Par zastanawia się, co będzie cieszyć się zainteresowaniem w obecnym sezonie. Jedno jest pewne – królować będzie naturalność i minimalizm.

Styl ekologiczny i naturalny

Wesele w stylu eko to nie tylko jego wygląd, ale przede wszystkim podejście do organizacji. Kolory dominujące to oczywiście barwy natury, jak brąz, beż i zieleń. Można zdecydować się na sezonowe kwiaty i wykorzystać naturalne materiały, jak drewno i papier. Stawiać się powinno na takie produkty, którą mogą być powtórnie wykorzystane. Można pomyśleć o sukni z drugiej ręki. W związku z coraz większą świadomością ekologiczną, na weselach coraz bardziej popularne staje się wegańskie menu.

Zmysłowa suknia ślubna

Suknie ślubne w 2022 r. cechuje prze wszystkim elegancja i zmysłowość. Elementy dekoracyjne takie jak gorsety, długie rękawy, koronki i hafty sprawią, że suknie będą jednocześnie ciekawe i oryginalne. Fasony sukni o krojach syreny i księżniczki wracają do mody. Suknię syrenę warto wybrać w całości pokrytą delikatną koronką. W niektórych kolekcjach pojawiły się delikatne kolory sukni, które nadają efektu glamour. Mogą to być odcienie niebieskiego, różowego lub perłowego szarego.

Asymetryczne bukiety

Na nadchodzący sezon zamawiane są w większości naturalne bukiety kwiatowe, czasami suszone lub stabilizowane. Kompozycje te mogą być duże i asymetryczne, ważne by były złożone z naturalnych komponentów. Mają przypominać kwiaty ucięte z pobliskiego ogrodu. Wykorzystuje się do tego róże peoniowe, frezje, eustomy czy też gałązki eukaliptusa. Odchodzi się od ich dekoracji złotymi oraz białymi akcesoriami, przełamując całość drobniejszymi kwiatami.

Najmodniejsze kolory przewodnie

Wśród kolorów mogących stanowić wspaniały motyw przewodni, aktualnie najwyższe notowania u znawców trendów ślubnych mają: ultramarine green, fired brick, classic blue, sleet – to na dużych bazowych powierzchniach – na przykład ścianka za stołem pary młodej, zasłony, kotara sceny, obrusy, ścianka do zdjęć, barwa mocno obecna w dekoracjach kwiatowych. No i oczywiście w bukiecie panny młodej! Wśród barw, które rekomendujemy bardziej dla detali są: green sheen, rose tan, choć i one sprawdzą się dobrze w wyrazistym rozmiarowo wydaniu.

Stół wiejski lub szwedzki

Stoły wiejskie na dobre zagościły na polskich weselach. Nic dziwnego – miłośników wybornych mięs i wędlin u nas nie brak. Stoły mają robić ogromne wrażenie obfitością wiktuałów: sery, owoce, warzywa grillowane i wycięte w dekoracyjne kształty, owoce morza. Oprócz ogromu i różnorodności menu, znaczenie ma też forma ułożenia jedzenia. I tak pojawią się na stołach wielkie ogrody, czy serca.

Szukasz hotelu nad jeziorem, w którym zorganizujesz niezapomniane wesele? Odwiedź Olandia.pl.

Artykuł sponsorowany

Lista aktualności