Lista aktualności

Jaki wybrać pierścionek zaręczynowy?

12-09-2022

To ty znasz najlepiej swoją drugą połówkę i wiesz, jaki pierścionek zaręczynowy powinien przypaść jej do gustu. Wybór biżuterii jest jednak ogromny, a ty musisz zdecydować się tylko na jeden model. Jeśli chcesz, aby na serdecznym palcu prawej dłoni twojej wybranki znalazł się wyjątkowy pierścionek, skorzystaj z naszych rad - oto, z czego możesz wybierać!

 

Jaki powinien być pierścionek zaręczynowy – style pierścionków zaręczynowych

Pierścionek z brylantem, z białego lub z żółtego złota może stać się symbolem szczęścia i miłości. Warto jednak, abyś jeszcze przed oświadczynami i odwiedzinami sklepu wiedział, z jakiej biżuterii możesz wybierać.

Możesz kupić pierścionek zaręczynowy:

  • w klasycznym stylu - subtelny, nieprzesadnie ozdobny, o ponadczasowym designie;

  • minimalistyczny - taka biżuteria będzie miała prostą formę, oszczędne zdobnictwo, a przy tym będzie bardzo wytworna;

  • w stylu art déco - może on być wykonany z żółtego lub białego złota. Tym, co będzie go wyróżniało na tle innych, to zestawienie prostych kształtów z bogatym zdobnictwem;

  • w stylu secesyjnym - takie pierścionki mają wymyślną formę i "ociekają" zdobieniami w postaci diamentów i kolorowych kamieni.

Określ styl, który pasuje do przyszłej narzeczonej

Jeśli chcesz wybrać idealny pierścionek zaręczynowy, zastanów się, czy:

  • twoja partnerka lubi subtelne ozdoby i ponadczasowe kreacje - w takim przypadku sprawdzi się klasyczny pierścionek zaręczynowy;

  • twoja druga połówka ceni sobie odważny styl i często można zobaczyć ją w oryginalnych stylizacjach - do gustu może jej przypaść diamentowy pierścionek zaręczynowy lub taki z kolorowymi kamieniami, w stylu art déco;

  • twoja wybranka jest zwolenniczką nowoczesnych trendów - w takiej sytuacji zaskoczysz ją prostym, eleganckim pierścionkiem ze złota, który zdobi starannie oszlifowany diament.

Zdecyduj o kolorze złota

Mimo że żółte złoto to nieśmiertelna klasyka, obecnie coraz większą popularnością cieszy się jego biała odmiana. Delikatny pierścionek zaręczynowy w chłodnym odcieniu srebra, to zarówno efektownym symbol miłości, jak i elegancji. Będzie doskonale prezentował się na dłoni twojej partnerki i pasował do wielu stylizacji.

Pierścionek zaręczynowy – jaki kamień wybrać?

Jeżeli nie wiesz, jaki pierścionek zaręczynowy wybrać, podpowiedzią może być kolor oczu wybranki. Do niebieskookich pań świetnie pasuje biżuteria z szafirem. Natomiast jeśli twoja druga połówka ma zielone oczy, wybierz pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem.

Pamiętaj jednak, że klasyka zawsze się obroni. Dlatego jeśli nie potrafisz odgadnąć, jaki pierścionek zaręczynowy ucieszyłby twoją przyszłą narzeczoną, wybierz taki z brylantem - diamenty to słabość każdej kobiety.

Poznaj rozmiar pierścionka zaręczynowego

Aby dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego, będziesz musiał przeprowadzić prywatne śledztwo. Zajrzyj do szkatułki swojej ukochanej, w której trzyma ona kosztowności. Sięgnij po jeden z pierścionków i za pomocą linijki zmierz jego średnicę wewnętrzną. Na tej podstawie szybko dowiesz się, jaki jest jego rozmiar. Zwróć jednak uwagę, czy twoja partnerka na pewno wkłada go na serdeczny palec.

Ile wydać na pierścionek zaręczynowy?

To, ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy, to indywidualna kwestia. Jednak w przypadku tak ważnej okazji warto nieco głębiej zajrzeć do kieszeni.

Im wyższa będzie próba złota, tym pierścionek może kosztować więcej. W cenie będzie także szlachetny kamień naturalny i biżuteria z diamentem. Mimo tego to, ile zapłacisz ma drugorzędne znaczenie - najważniejsze, aby złoty pierścionek przypadł do gustu twojej ukochanej.

Jaki pierścionek na zaręczyny?

Zakup biżuterii dla drugiej połówki to nie lada wyzwanie - zwłaszcza jeżeli ma to być pierścionek zaręczynowy. Dlatego szukaj go u najlepszych - czyli np. w Domu Jubilerskim A&A. Ręcznie robiony, starannie wykonany, stworzony z najwyższej jakości kruszców pierścionek to dokładnie to, czego potrzebujesz, oświadczając się. W związku z tym zastanów się, jaki model trafi w gust przyszłej narzeczonej i wybierz dla niej małe, biżuteryjne dzieło sztuki!

Lista aktualności