Lista aktualności

Jak zorganizować wymarzone wesele? 3 etapy udanego planowania

03-01-2023

Jeśli nie jesteś specjalistą w dziedzinie logistyki, to organizacja wesela może być dla Ciebie jednym z tych zadań, przy których chętnie skorzystasz z pomocy. Przygotowaliśmy prosty schemat, który pomoże Ci przebrnąć przez najistotniejsze etapy planowania tej ważnej imprezy.

Kościół, sala, goście, noclegi, garnitur, obrączki – do załatwienia jest tak dużo, że nie wiadomo, od czego zacząć. Do tego chaos i nerwy, które mogą nas dopaść, z pewnością nie będą tutaj pomocne. Dlatego warto mieć plan, aby niczego nie zapomnieć i spokojnie dotrwać do tego wielkiego dnia.

Ustal datę ślubu i zarezerwuj salę weselną

Na początek ustal datę ślubu ze swoją drugą połówką. Nie musi ona być precyzyjna. Najpierw wymyślcie, która pora roku byłaby dla Was najbardziej atrakcyjna, może uda się Wam nawet wytypować konkretny miesiąc. Weźcie pod uwagę nie tylko swoje preferencje, ale również to, czy dany termin będzie potencjalnie dostępny dla Waszych najbliższych, czyli tych gości, bez których nie wyobrażacie sobie własnego wesela.

Jak już będziecie mieć zarys Waszej daty ślubu, możecie rozpocząć poszukiwania sali weselnej. Na tym etapie zastanówcie się, w jakich wnętrzach czujecie się najlepiej. Czy lubicie drewniane karczmy, przestronne stodoły, eleganckie sale balowe, czy może nowoczesne loftowe przestrzenie? Postawcie na to, co rezonuje z Wami najbardziej i poszukajcie odpowiedniego dla Was miejsca.

Wybierz kluczowych usługodawców

Mówi się, że udane wesele to dobre jedzenie i dobra muzyka. Jest w tym wiele prawdy. W końcu do tego sprowadza się idea przyjęcia weselnego – chcemy ugościć swoich najbliższych i bawić się wraz z nimi do białego rana. Dlatego, jeśli już mamy zarezerwowany termin na naszej wymarzonej sali i sprawdziliśmy oferowane przez lokal menu, możemy przejść do kolejnego etapu, czyli wyboru kapeli weselnej. Jak się do tego zabrać?

Na początku zastanówmy się, jakiej muzyki oczekujemy na naszym weselu. To kluczowe kryterium, które powinno nam towarzyszyć w trakcie poszukiwań zespołu na wesele. Następnym będzie lokalizacja, która w pewnym stopniu rzutuje też na ostatni warunek, czyli budżet.

Załóżmy, że nasze przyjęcie będzie odbywać się w Rzeszowie. Warto więc na początek wziąć pod uwagę kapele wesele z okolicy. Kapele weselne podkarpackie to będzie odpowiednia fraza, którą można wpisać do wyszukiwarki. Przy zastosowaniu odpowiednich filtrów możemy wyłonić zespoły, które będą spełniać Wasze oczekiwania muzyczne i estetyczne oraz założenia finansowe.

Jeśli jednak nie jesteście do końca zadowoleni z wyników, warto poszerzyć poszukiwania o sąsiednie województwa. Jakość występu i umiejętności oraz doświadczenie muzyków to rzeczy, na których nie warto oszczędzać. Od osób, które są odpowiedzialne za prowadzenie imprezy, zależy sukces Waszego wesela. Kapele weselne małopolska to dobry kierunek, aby poszerzyć poszukiwania obsługi muzycznej wesela w Rzeszowie.

Obok kapeli weselnej powinniśmy też zarezerwować termin u fotografa/filmowca. Pamiątkowe zdjęcia ze ślubu i wesela to bez wątpienia jeden z ważniejszych elementów. Szukając usługodawców zajmujących się filmowaniem, czy fotografowaniem ślubów i wesel można wykorzystać ten sam schemat, co w przypadku kapel weselnych. Jeśli nie spodoba nam się jakość materiałów oferowanych przez fotografów z najbliższych okolic, można się pokusić o dalsze poszukiwania. Koszt z pewnością wzrośnie, choćby z uwagi na konieczność zapewnienia noclegu, jednak będzie on zdecydowanie niższy dla jednego fotografa, niż np. dla pięcioosobowej kapeli weselnej.

Dopilnuj tych elementów

Jeśli już udało nam się zarezerwować najważniejsze ślubne usługi, możemy zająć się dalszym planowaniem. Poniższa lista zawiera najistotniejsze rzeczy, o których nie możemy zapomnieć w trakcie przygotowań:

  • obrączki
  • strój panny młodej
  • strój pana młodego
  • wybór świadków
  • zaproszenia dla gości
  • noclegi dla gości i obsługi (jeśli są konieczne)
  • bukiet dla panny młodej
  • wystrój sali weselnej
  • alkohol

Sugerując się tym wyliczeniem, na pewno niczego nie zabraknie na Waszym przyjęciu. Pamiętajcie, że to Wasz dzień najważniejszą rzeczą jest niezaprzeczalnie Wasz komfort. Dlatego, jeśli chcecie podejść do organizacji Waszego przyjęcia inaczej, potraktujcie powyższe rady wyłącznie jako sugestię

Lista aktualności