Lista aktualności

Jak wybrać salę weselną?

26-04-2023

Od czego zacząć przygotowania do wesela? Organizacja takiego wydarzenia nie ogranicza się tylko do wyboru sukni ślubnej i garnituru. Kluczowa jest inna kwestia – wybór odpowiedniej sali weselnej. Przestrzeń ta powinna być idealnie dopasowana do charakteru wydarzenia, liczby gości i oczywiście budżetu narzeczonych. Jak więc wybrać idealną salę weselną?

Wybór sali weselnej – co wziąć pod uwagę?

Przed rozpoczęciem poszukiwań sali weselnej należy określić, ile osób chcemy zaprosić na wesele. W zależności od liczby gości, trzeba wybrać obiekt. Sala musi być wystarczająco duża, aby pomieścić wszystkich gości, ale jednocześnie nie może być zbyt wielka, aby nie wyglądała na pustą. To mogłoby sprawiać przygnębiające wrażenie, zupełnie jakby goście nie dotarli na nasze wesele.

Lokalizacja sali weselnej to kluczowa sprawa. Warto wybrać miejsce, które jest położone  w malowniczej, nawet jeśli nieco bardziej oddalonej od miejsca zamieszkania pary młodej i gości okolicy. W końcu wesele ma się tylko raz w życiu, a sala weselna, jej otoczenie i wystrój na zawsze zostaną nie tylko w pamięci gości, ale też na zdjęciach i filmach.

Koszty wynajmu sali weselnej mogą się znacznie różnić, zależnie od obiektu i lokalizacji, warto więc ustalić budżet, jaki możemy przeznaczyć na wynajem sali na wesele. Kolejna ważna kwestia to menu weselne, jaki oferuje wybrany przez nas obiekt. Warto sprawdzić, czy sala weselna ma własną kuchnię, czy też korzysta z zewnętrznego cateringu. Inne pytania, jakie warto zadać managerowi sali weselnej to: miejsce dla zespołu lub DJ-a, parking dla gości, miejsce do zabaw dla dzieci, noclegi dla gości? Obecność tego typu udogodnień może być istotna przy wyborze sali weselnej. 

Sprawdź także: https://www.koronakarkonoszy.pl/blog/sale-weselne-jak-dobrze-wybrac/

Dworek weselny

Gdzie urządzić wesele? Wiele par młodych szuka stylowego obiektu, chcąc, by ich impreza była wyjątkowa i odbyła się w jakimś ciekawym miejscu, a nie bezosobowym hotelu. Istnieje wiele różnych możliwości, jeśli chcemy urządzić stylowe wesele. Na przykład dworek weselny, pałacyk myśliwski, zameczek w górach, sala bankietowa, restauracja czy butikowy hotel. Jak dokonać właściwego wyboru?

Warto zacząć poszukiwania w miejscu, gdzie istnieje wiele różnych domów weselnych. Na przykład w Dolinie Pałaców i Ogrodów w Kotlinie Jeleniogórskiej i w pobliskich Karkonoszach znajdziemy wiele sal weselnych, mieszczących się w zabytkowych obiektach. Większość z nich świadczy usługi weselne. W wielu z tych miejsc można też urządzić wesele w plenerze, jako że otaczają je parki ze starym drzewostanem czy ogrody z piękną roślinnością. Ponadto sale balowe czy sale weselne w tego typu obiektach mają wyjątkowy styl i charakter. W niektórych wesela odbywają się już od stuleci, choć oczywiście cała infrastruktura dostosowana jest do współczesnych wymogów i oczekiwań.

Wesele w dworku na pewno będzie niebanalne. Możemy je urządzić w stylu rustykalnym, glamour albo folkowym. Dopasujmy styl wesela do wystroju dworku, a osiągniemy niesamowity efekt.

Sprawdź także: https://www.koronakarkonoszy.pl/blog/dworki-weselne-czy-klasyczne-obiekty-tu-najczesciej-organizuje-sie-wesela/

Lista aktualności