Lista aktualności

Tort weselny – najpiękniejsze torty ślubne

06-03-2019

Planujesz przyjęcie weselne? Najważniejsze etapy, takie jak znalezienie oraz zarezerwowanie sali, wybranie fotografa i kamerzysty masz już za sobą? Jeśli tak, to czas na coś zdecydowanie przyjemniejszego. O czym mowa? O torcie weselnym! Bez tortu weselnego wielu gości nie wyobraża sobie tego dnia! Deser ten to zwieńczenie wieczoru, dlatego warto ze szczególną uwagą dobierać smaki, by faktycznie zachwycały.

 

Torty weselne

Czymże jest ślub bez dobrego tortu weselnego? Tor weselny to ważny punkt programu, jeśli chodzi o weselne przyjęcie. Na poszukiwanie i smakowanie tortów weselnych warto poświęcić nieco więcej czasu. Dobranie idealnego smaku może nieco zająć, ale jest na tyle przyjemnym zajęciem, że z pewnością para młoda jest gotowa na taką formę poświęcenia.

Ile kosztuje tort weselny?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo ceny tortów mogą się od siebie bardzo różnić! Wszystko jest zależne od zastosowanych składników, ilości zdobień, czy dekoracji. Ceny tortów wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych za kilogram. Przy planowaniu, ile tortu potrzeba na konkretne przyjęcie stosuje się przelicznik 100g na osobę. Tym samym, jeśli planujemy wesele na 100 osób, musimy mieć co najmniej 10 kg tortu.

Ozdoby na tort weselny

Prócz samego tortu weselnego możemy zdecydować się także na dodatkowe ozdoby na tort weselny. Te mogą być naprawdę różnorodne. Począwszy od figurek, poprzez jadalne kwiaty, a skończywszy na topperach. To, jaką dekorację na tort weselny wybierzesz, powinno być uzależnione od stylu wesela i jego motywu przewodniego. W przypadku imprezy w stylu glamour warto postawić na oryginalne dodatki w mocnych kolorach, a przy inspiracjach stylem boho sprawdzą się jadalne kwiaty. Takie skrupulatne podejście do oprawy weselnej sprawi, że wszystkie poszczególne elementy będą idealnie ze sobą współgrać. Ciekawym rozwiązaniem jest postawienie na minimalistyczne wykończenie toru i figurki na tort weselny, wtedy ciekawa figurka przyciągnie całą uwagę i zrobi efekt „wow”.

Oryginalne torty weselne

Klasyczny tort weselny nie do końca Ci odpowiada? Wolisz lżejsze albo oryginalniejsze rozwiązania? Jeśli tak, to z pewnością spodoba Ci się tort weselny z babeczek. Taka forma z roku na rok coraz częściej pojawia się na weselach. Ma ona kilka istotnych zalet. Pierwszą z nich jest oszczędność – tort z babeczek jest zdecydowanie tańszy  niż klasyczny tort weselny. Po drugie taki deser wygląda bardzo oryginalnie, co z pewnością ucieszy wszystkich, którzy celują w niebanalne rozwiązania na swój ślub. Co więcej, babeczki w takim torcie mogą mieć różne smaki i składniki, z których zostały wykonane, tym samym łatwiej dopasować rodzaje słodkości do potrzeb swoich gości, szczególnie jeśli niektórzy z nich mają nietolerancje bądź alergie pokarmowe.

Może zamiast okrągłego, piętrowego tortu marzy Ci się coś innego? Tutaj także mamy rozwiązanie – tort weselny serce. To bardzo romantyczny kształt, który świetnie się prezentuje, a jednocześnie jego wykonanie nie jest dużo droższe od zwykłego tortu weselnego.
Nie da się ukryć – wybór tortu weselnego to jeden z najprzyjemniejszych obowiązków związanych z organizacją przyjęcia weselnego. Warto spróbować różnych smaków, jak i eksperymentować z wyglądem i ostateczną formą tortu. Wybór jest naprawdę ogromny! Każda para bez problemu znajdzie tort, który idealnie wpisze się w jej gusta, jak i najnowsze trendy.

Lista aktualności