Lista aktualności

Słodki stół na wesele - które atrakcje będą hitem sezonu?

10-05-2018

Wesele – szampańska zabawa? Z założenia tak, ale czasem goście bywają spięci, kapela jednak nie jest taka, jak chcieliśmy, jedzenie nieco zawiodło i brakuje zwyczajnej rozrywki… Taki scenariusz nigdy się nie wydarzy pod warunkiem, że zapewnicie gościom choć jedną dodatkową atrakcję. Efekt? Świetna impreza, której długo się nie zapomina! Które atrakcje weselne cieszą się obecnie największą popularnością? Przygotowaliśmy dla was te najciekawsze.

Atrakcja weselna to najczęściej dodatkowy koszt, ale warto wkalkulować go w budżet. To nie tylko świetna zabawa, ale również ukłon w stronę gości, także tych najmłodszych. Atrakcje świetnie wychodzą na zdjęciach i stają się przemiłym wspomnieniem. Od czego w takim razie  zaczniemy? Może od łasuchów?

Słodki stół na wesele

Można westchnąć z kilku powodów. Po pierwsze: stół uginający się od słodkości wygląda na sali weselnej po prostu przepięknie. Jak z obrazka! Po drugie: to wielka frajda dla wszystkich miłośników słodkości, którzy już od wejścia mogą się uraczyć mniejszym lub większym łakociem. I po trzecie – dzieci będą zachwycone. Co ciekawe – w ofertach firm cateringowych (które zajmują się tylko tym!) możecie również zamówić „zdrowszą” wersję słodkiego stołu, złożoną z owoców i lemoniady.

pin

Słodki stół można oczywiście zamówić w firmach, które specjalizują się właśnie w tym obszarze. Tak zwany „Candy Bar” będzie kosztował od ok. 700 do nawet 3500 zł (lub liczony od osoby, od 20 do 30 zł/os).

pin

Fontanna czekoladowa

Kolejny rarytas dla miłośników czegoś, co słodkie. A przecież wiadomo, że nic nie daje takiej radości, jak płynna czekolada w ilościach nieograniczonych! Pięknie wygląda na stole, przyciąga uwagę, daje gościom alternatywę (być może ktoś nie lubi ciast lub tortu). Same plusy. A jak z kosztami? Mała fontanna (czyli ok. 2,5 kg czekolady) wyniesie od 150 zł wzwyż. Duża (5 kg czekolady) kosztuje od 500 zł wzwyż. Bukiet owoców należy załatwić samemu, ale wiele firm za dodatkową opłatą może zając się również tą kwestią.

pin

Fotobudka na wesele

Hit ostatnich sezonów, uwielbiamy przez gości weselnych. Nic dziwnego – fotobudka to świetna zabawa, miła pamiątka, okazja do tego, by trochę się powygłupiać, a przy okazji upamiętnić przyjemne chwile.

Wynajem fotobudki na wesele to koszt ok. 700-750 zł za dwie godziny zabawy. Należy w to wliczyć nielimitowaną liczbę zdjęć, dodatkowe gadżety (na przykład wąsy, okulary, nakrycia głowy) oraz opiekę animatora.

Czy to dla was zbyt duży koszt? Mamy świetną alternatywę. Wystarczy zakupić polaroid (aparat z możliwością natychmiastowego wydruku zdjęć. Koszt ok. 350 zł i więcej), a do tego przygotować ręcznie dużą ramę, przez którą będą spoglądać goście. Proste, efektowne, zapewniające mnóstwo radości!

pin

Niezwykły pierwszy taniec

A może to wy, jako para młoda, zafundujecie swoim gościom niezwykłe emocje w postaci pierwszego tańca? Nie musicie od razu serwować idealnej wersji tańców towarzyskich lub latynoamerykańskich. Czasem lepiej postawić na zabawny układ taneczny, pełen humoru i żartów, aby goście bawili się doskonale.

pin

Przepięknie wygląda również tak zwany „taniec w chmurach”. Ciężki, biały dym spowija nogi tańczącej pary, co wygląda po porostu… nieziemsko! Efekt zawdzięczmy oczywiście dymnicy, której wynajem to ok. 300 zł.

pin

Pokaz barmański

Ta atrakcja od dawna cieszy się popularnością i nadal bije rekordy popularności. Dlaczego? Bo barman na weselu to gwarancja dobrej zabawy, pysznych drinków i dodatkowo znakomitego show w postaci popisu. Co ważne: to również świetna opcja dla dzieci i osób nie pijących alkoholu. Barman przygotuje kolorowe drinki na bazie soków i lodu.

Wynajem jednego baristy to koszt od ok. 500 do 1300 zł za pokaz. Warto wziąć pod uwagę ilość osób na weselu – jeżeli to duża impreza, na sto pięćdziesiąt osób, jeden barman nie obsłuży wszystkich. Potrzebne są wtedy dwie, a nawet trzy osoby.

pin

Oczepiny weselne

Na koniec dowód na to, że atrakcje weselne nie zawsze muszą wiązać się z kosztami. Tradycyjne, uwielbiane przez Polaków oczepiny są punktem kulminacyjnym wesela! To moment, w którym pan młody zdejmuje małżonce welon, a ona musi zdjąć jego muszkę bądź krawat. Później następuje druga część zabawy: panny łapią welon, a kawalerowie – muszkę lub krawat. Całej zabawie może towarzyszyć muzyka, konkursy, taniec wokół pary młodej. Dobrze zaplanować zabawę wcześniej – poprosić o organizację wodzireja lub świadka.

pin

Atrakcje weselne to po prostu sposób na zabawę, nieco inną niż tańce na parkiecie. Wystarczy trochę kreatywności lub dodatkowy budżet, aby odmienić całe wesele! Nie musicie się ograniczać, a jeżeli zależy wam, aby atrakcje weselne angażowały gości, zatrudnijcie profesjonalnego wodzireja, który wymyśli mnóstwo zabaw i nie pozwoli nikomu na siedzenie za stołem. Niech to będzie niezapomniana noc, pełna wrażeń, śmiechu i radości!

Lista aktualności