Lista aktualności

Po czym poznać dobrą restauracje?

24-10-2019

Każdy z nas chciałby od czasu do czasu zaznać nieco przyjemności w życiu. A gdzie można zaznać jej więcej, niż w dobrej restauracji, gdzie nie tylko będzie można zjeść pyszne jedzenie, ale też napić się dobrego wina i spędzić nieco czasu w miłym otoczeniu. Jak jednak takie miejsce znaleźć? Wiele osób twierdzi, że jest nim restauracja w Gliwicach. Jednak czy tak naprawdę jest?

Czy cena zawsze jest wyznacznikiem?

Wiele osób uważa, że najważniejszą sprawą, która powinna być brana pod uwagę przy wyborze restauracji, są ceny, czyli to ile kosztują poszczególne potrawy. Jest to ogromny błąd, ponieważ cena danej potrawy i ogólnie całego menu jest bardzo często zupełnie niezwiązana z tym, co najważniejsze w przypadku wizyty w restauracji. Chodzi tu oczywiście o jakość oferowanych potraw oraz rzecz jasna ich ilość. Powszechnym zjawiskiem jest oszczędzanie restauratorów zarówno na jakości półproduktów, co przekłada się na jakość gotowych potraw, jak i również na wielkości porcji, pozostawiając jednak bardzo wygórowaną cenę.

Restauracja Park Szwajcaria w Gliwicach - restauracjaparkszwajcaria.pl

Obsługa dopełnieniem całości

Wielu właścicieli restauracji uważa, że to, w jaki sposób obsługa będzie pracowała w ich restauracji, nie będzie miało przecież żadnego znaczenia dla tego, jak dane potrawy będą smakowały. Z tego powodu nie przykładają do tego zbyt dużego znaczenia oraz oczywiście nie stosują u siebie żadnych standardów pod tym względem.
Jest to oczywiście ogromny błąd, ponieważ jakość obsługi, czyli np. umiejętność doradzenia klientowi co do konkretnej potrawy i dodatków do niej, powoduje, że klient jest o wiele bardziej zadowolony zarówno z samej potrawy, jak i również z restauracji jako całości. Kelner, który nie interesuje się pod tym względem klientem i nie doradza mu, co do konkretnych pozycji w menu, powoduje, że po pierwsze osoba zamawiająca czuje się niedoinformowana, a po drugie istnieje wysokie ryzyko, że klient nawet w przypadku bardzo dobrej kuchni, po prostu jej nie pozna w odpowiednio dużym zakresie.

A co z restauracją w Gliwicach?

A jak wypadku tu wspominanej na samym początku Restauracji Park Szwajcaria w Gliwicach? No cóż, okazuje się, że tak szerokie jej zachwalanie i polecanie przez osoby nawet daleko spoza Gliwic, nie jest przypadkowe. Zarówno serwowane w niej jedzenie jest na niezwykle wysokim poziomie, zarówno smakowym, jak i jakościowy, to jeszcze w dodatku obsługa, która tam pracuje, cechuje się niezwykle profesjonalizmem, którego nie powstydziłyby się najlepsze światowe restauracje. Innymi słowy, będąc w okolicy, grzechem byłoby niezajrzenie do tej właśnie restauracji.

Artykuł sponsorowany

Lista aktualności